Тиберій Семпроній Гракх (консул 215 року до н. е.)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тиберій Семпроній Гракх
лат. Ti.Sempronius Ti.f.Ti.n. Gracchus
Народивсяневідомо
невідомо
Помер212 до н. е.(-212)
Луканія
·загибель у битві
КраїнаСтародавній Рим
Діяльністьполітик, військовий очільник
Знання мовлатина
УчасникДруга Пунічна війна
Посадаконсул
Термін215 та 213 роки до н. е.
РідСемпронії
БатькоТиберій Семпроній Гракх
Матиневідомо
Брати, сестриPublius Sempronius Gracchusd
У шлюбі зневідомо
Діти2 сина

Тиберій Семпроній Гракх (лат. Tiberius Sempronius Gracchus, ? —212 до н. е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, консул 215 та 213 роки до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з впливового плебейського роду Семпроніїв. Був сином Тиберія Семпронія Гракха, консула 238 року до н. е. Про молоді роки мало відомостей. У 216 році до н. е. став курульним еділом. У цей час тривала Друга Пунічна війна. Того ж року призначений Марком Юнієм Перою своїм заступником — начальником кінноти. Після поразки римлян при Каннах сприяв відродженню армії. Згодом намагався допомогти обложеним мешканцям міста Касіліна, проте марно.

У 215 році до н. е. його було обрано консулом разом з Луцієм Постумієм Альбіном. Він перебрався до Літерна, де готував свої війська. Згодом рушив до міста Куми (Кампанія), які захистив від карфагенян. Розбив капуанців — союзників Ганнібала — під Гами. Після цього слідував за ворогом до Апулії. Зимував у місті Луцірея.

Як проконсул у 214 році до н. е. отримав Апулію. Перебрався до Беневента. Тут до свого війська долучив рабів. Після цього відбулася битва з карфагенським військом на чолі із Ганноном, сина Бомількара. У тривалій й запеклій битві римляни здобули цілковиту перемогу.

У 213 році до н. е. вдруге став консулом разом з Квінтом Фабієм Максимом. З військом рушив до Луканії. Завдавав ударів карфагенянам, не дав активно діяти Магону. У 212 році до н. е. продовжив діяти проти карфагенян в Луканії та Апулії. Втім незабаром, внаслідок зради одного з бруттієв Флава, потрапив у засідку й загинув.

Родина

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Friedrich Münzer: Sempronius 50). In: Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band II A,2, Stuttgart 1923, Sp. 1400—1403. (нім.)