Оцінювання майна
Оці́нка майна́ — експертиза, що має на меті встановлення грошової вартості майна.
Метою проведення оцінки майна у більшості випадків є визначення його ринкової вартості[1]. Таку оцінку, в основному, здійснюють для податкової служби, страхових розрахунків чи операцій із переоформлення нерухомості. Також дуже часто оцінка майна потрібна для пред'явлення у суді: як для визначення ціни позову для розрахунку розміру судового збору, так і для визначення вартості майна, наприклад, при розлученні подружжя.
Експерт, що надає послуги з оцінки майна, має назву «оцінювач». Для такого виду діяльності потрібно мати дозвільні документи: кваліфікаційне свідоцтво оцінювача та сертифікат суб'єкта оціночної діяльності. Оцінювач не може надавати послуги як фізична особа - тільки перебуваючи у штаті підприємства або будучи ФОП.
Регулятором галузі професійної незалежної оцінки є Фонд державного майна України.
- Ризик (як чинник оцінювання)
- Ринкова ціна
- Оцінювання нерухомості
- Суб'єкт оціночної діяльності
- Оцінка майна та майнових прав // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 2002. — Т. 4 : Н — П. — 720 с. — ISBN 966-7492-04-4.
Це незавершена стаття з економіки. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
- ↑ master (28 листопада 2015). Що таке ринкова вартість? - Експертна оцінка майна та нерухомості. Експертна оцінка (укр.). Процитовано 25 лютого 2024.