Dasypogonaceae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Dasypogonaceae
Kingia australis
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Клада: Комелініди (Commelinids)
Порядок: Пальмоцвіті (Arecales)
Родина: Dasypogonaceae
Dumort.
Роди
Різноманіття
4 роди, 18[1] або 20 видів[2]
Вікісховище: Dasypogonaceae

Dasypogonaceae — родина однодольних рослин з клади комелінідів. Родина є ендемічною для узбережжя південної і західної Австралії (середземноморський клімат).

Dasypogon bromeliifolius

Ці рослини відносно ксероморфні. Вони мають кореневище або ростуть у формі дерева і мають виражений ріст у товщину. Судини ксилеми містяться лише в коренях. У судинних пучках листя є дві периферійні флоемні нитки. Листки чергуються і мають яскраво виражені піхви. Квітки потрійні. Приквітки сухі. Насіння округле зі світло-жовтою оболонкою[1].

Систематика

[ред. | ред. код]

Dasypogonaceae — це монофілетична група. Типовий видDasypogon bromeliifolius. Dasypogonaceae належать до комелінідів, однак їхнє систематичне становище в межах клади було незрозумілим протягом тривалого часу. Саме тому вони тривалий час не були приписані до жодного порядку аж до виходу в 2016 році системи APG IV. Згідно з молекулярно-генетичними дослідженнями Dasypogonaceae безумовно, є сестринською групою до Arecaceae, тому й були розміщені у спільний порядок пальмоцвітих.

Склад родини: рід Baxteria містить 1 вид Baxteria australis, який зростає на південному заході Австралії; рід Calectasia містить 15 видів, що трапляються на південному заході й південному сході Австралії, рід Dasypogon містить 3 види, які трапляються на південному заході Австралії; рід Kingia містить 1 вид Kingia australis, який зростає на південному заході Австралії[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Stevens P. F. (2017). Dasypogonaceae. Angiosperm Phylogeny Website. Архів оригіналу за 5 січня 2021. Процитовано 31.12.2020.
  2. а б Dasypogonaceae. Kew Science. Архів оригіналу за 28 січня 2021. Процитовано 31.12.2020.