Перейти до вмісту

Третя ліга Болгарії з футболу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Третя ліга Болгарії з футболу
Засновано1950; 74 років тому (1950)
КраїнаБолгарія Болгарія
Кількість команд63
Рівень в ієрархії3
Підвищення вДруга ліга
Вибуття вРегіональна ліга
Національні кубкиКубок Болгарії
Кубок АФЛ
Чинний чемпіонСпартак (Варна) (Північний схід)
Нафтохімік (Бургас) (Південний схід)
Спартак (Плевен) (Північний захід)
Хебир (Пазарджик) (Південний захід)
ТВ-мовникиKanal 3, sportal.bg
2018–19

Третя аматорська футбольна ліга (болг. Трета аматьорска футболна лига), або просто Третя ліга (болг. Трета лига) — третій дивізіон чемпіонату Болгарії з футболу, організований Болгарським футбольним союзом. Знаходиться між професіональною Другою лігою та обласними лігами. Є найвищим аматорським дивізіоном країни.

В даний час Третя ліга складається з чотирьох груп, які формуються шляхом поділу країни на чотири регіони: Північний захід, Південний захід, Північний схід та Південний схід. Матчі в усіх групах проходять паралельно протягом сезону, але оскільки кількість команд у них може різнитись, кількість раундів у кожному з них може змінюватися.

Огляд

[ред. | ред. код]

Третя ліга була створена в 1950 році разом з другим дивізіоном. Він перебуває під управлінням Болгарського футбольного союзу, а клуби в ньому мають аматорський статус.

Мапа поділу на зони.

Хоча перші два рівні у футбольній піраміді — Перша та Друга ліги — є професіональними, третій рівень має аматорський статус та не потребує професійного ліцензування команди. Аматорський статус третього рівня призвів до того, що дивізіон протягом багатьох років офіційно називався Аматорською футбольною групою В. З 2016 року ліга перейменована в Третю аматорську футбольну лігу

Третя ліга історично була поділена на чотири різні групи, що граються одночасно (Північно-західну, Південно-західну, Північно-східну та Південно-східну). Кожною групою керує свій адміністративний центр футбольної зони, якими є Софія, Велико-Тирново, Варна та Пловдив відповідно. Розмір кожної групи ґрунтується на географічному розташуванні клубів, де в кожній групі беруть участь від 16 до 20 команд.

В даний час лідери ліги мають право брати участь у Кубку Болгарії, а з 1995 року також можуть брати участь у Кубку Болгарської аматорської футбольної ліги.

Формат змагань

[ред. | ред. код]

Чотири чемпіони з чотирьох різних груп Третьої ліги можуть бути переведені у вищий дивізіон болгарського футболу — Другу лігу, за умови отримання професіональної ліцензії. Якщо клуб не набуває ліцензії, як правило, Виконавчий комітет Болгарського футбольного союзу вирішує, яка інша команда може отримати право на підвищення та чи потрібен турнір плей-оф для заповнення вакантного місця.

Команди, які фінішують на останніх позиціях у своїх групах, вилатають із Третьої ліги і у наступному сезоні змагаються у відповідній обласній групі, четвертому дивізіоні країни.

Чемпіони

[ред. | ред. код]
Рік Північний Схід Південний Схід Північний Захід Південний Захід
2011 Спартак (Варна) Ботев (Пловдив) Бдин (Видин) Сливнишкі герой (Сливниця)
2012 Шумен Раковський Спартак (Плевен) Пирин (Разлог)
2013 Добруджа (Добрич) Ботев (Гилибово) Академік (Свиштов) Марек (Дупниця)
2014 Бенковскі (Бяла) Созополь Локомотив (Мездра) Пирин (Благоєвград)
2015 Дунав ОФК Поморіє Спартак (Плевен) Обориште (Панагюриште)
2016 Чорноморець (Балчик) Несебир Етир-1924 ЦСКА (Софія)
2017 Чорноморець (Балчик) Загорець (Нова Загора) Литекс Струмска слава (Радомир)
2018 Добруджа Арда (Кирджалі) Каріана (Ерден) ЦСКА 1948
2019 Спартак (Варна) Нафтохімік (Бургас) Спартак (Плевен) Хебир (Пазарджик)
2020[1] Добруджа (Добрич) Созополь Янтра (Габрово) Міньор (Перник)

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. У понеділок, 9 березня 2020 року, рішенням Болгарського футбольного союзу та з метою запобігання поширенню вірусу COVID-19 було припинено всі аматорські чемпіонати з футболу. У п'ятницю, 13 березня 2020 року, з тієї ж причини в країні було введено надзвичайний стан до 14 квітня, який згодом було продовжено до 13 травня. З огляду на це, у вівторок, 21 квітня 2020 року, БФС та АФЛ вирішили закінчити сезон в аматорському чоловічому футболі, а результат на момент закінчення сезону було визнано остаточним. В результаті команди, які посідали 1-ші місце на момент припинення чемпіонату у групах Третьої ліги, вийшли до Другої ліги на сезон 2010/21, за винятком Південно-західної третьої ліги, де перші дві команди мали зіграти плей-оф за підвищення. — ЕООД, Български футбол. Югозападна Трета лига 2019/20. bulgarian-football.com (болг.). Архів оригіналу за 10 травня 2020. Процитовано 8 травня 2020.

Посилання

[ред. | ред. код]