Обговорення користувача:VenzKor
Додати темуЛаскаво просимо!
Основні засади Вікіпедії | Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, VenzKor! |
Для чого ми розвиваємо Вікіпедію |
Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проєктом. Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента. Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки. Якщо виникли запитання щодо проєкту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів. На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться. Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії. Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення! Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
|
Як створити статтю | |
Як редагувати статті | |
Ілюстрування статей | |
Потренуйтеся тут! | |
Правила і настанови | |
Стиль оформлення статей | |
Авторські права | |
Довідка | |
Користувачі, що допоможуть Вам | |
Словничок вікітермінів |
-- Automatic welcomer (обговорення) 07:10, 19 квітня 2021 (UTC)
Доброго дня, Venzz! Редагуючи статтю Зелінський Микола Романович ви порушуєте людські закони та Закони України. Згідно ВИТЯГу з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" інформую Вас, що громадянин України Зелінський Микола Романович, 20.12.1977 року народження, уродженець Ямниця, Україна на території України станом на 24.01.2024 до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває. Чоловік повернувся з пекла війни. Будьмо взаємовічливі та толерантними!
Шаблон Пишу у статті Зубашев Юхим Лук'янович
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Зубашев Юхим Лук'янович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 12:52, 5 червня 2021 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Мартинова Пелагія Василівна
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Мартинова Пелагія Василівна був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 8 днів. — KrBot (обговорення) 06:48, 27 серпня 2021 (UTC)
Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті На пасіці був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 23:59, 14 жовтня 2021 (UTC)
Культурна спадщина та видатні постаті (2021)
[ред. код]Доброго дня! Дякуємо за участь у конкурсі. Журі попередньо переглянуло Ваші статті, створені протягом першого тижня. Ви можете ознайомитися із їхніми зауваженнями/побажаннями на цій сторінці: Вікіпедія:Культурна спадщина та видатні постаті (2021)/Перевірка/Тиждень 1 (таблиця дозволяє сортувати за колонками). Якщо у Вас виникнуть запитання щодо коментарів журі, то Ви можете писати прямо на їхні сторінки обговорення. Також можна писати на електронну пошту організаційного комітету glamwikimedia.org.ua --アンタナナ 10:42, 24 жовтня 2021 (UTC)
Шаблон пишу у статті Славгородська Наталія Тимофіївна
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Славгородська Наталія Тимофіївна був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 01:28, 10 листопада 2021 (UTC)
«Це зробила вона» 2021: Попередні підсумки, церемонія нагородження 8 грудня, наступні кроки
[ред. код]Доброго дня! Дякуємо, що долучилися до марафону із покращення української Вікіпедії «Це зробила вона». Завдяки вам та ще тридцяти учасникам і учасницям протягом марафону було поліпшено близько 250 статей про видатних жінок. Дякуємо за цей внесок!
Ми плануємо оголосити та відзначити переможців марафону та активних учасників і учасниць на церемонії нагородження, що пройде онлайново у середу 8 грудня; початок о 17:00. Окрім відзначення, плануються виступи цікавих спікерок — зокрема спортсменки, багаторазової чемпіонки паралімпійських ігор Олени Акопян та представниці кампанії «Повага» Анастасії Багаліки. Запрошую запланувати долучитися та зареєструватися за посиланням.
Підсумки марафону ми підбиватимемо протягом кінця цього тижня і початку наступного тижня. Тож якщо ви ще не оновили інформацію про свій внесок на сторінці марафону, прохання це зробити до середи 1 грудня включно. Після цієї дати ми можемо не врахувати ваш внесок, якщо він не вказаний на сторінці марафону.
Якщо маєте питання, пишіть мені або за адресою infowikimedia.org.ua. До зустрічі на сторінках вікіпростору і на нагородженні наступної середи --Антон Процюк [ВМУА] (обговорення) 12:57, 29 листопада 2021 (UTC)
Акція #1Lib1Ref: додавайте посилання на джерела та отримуйте сувеніри
[ред. код]Вітаю! До 5 лютого у Вікіпедії триває черговий раунд міжнародної ініціативи #1Lib1Ref. Минулого року ви брали у ній участь та додавали джерела до статей, що цього потребують, із гештеґом #1Lib1Ref. Запрошуємо і цьогоріч доєднуватись та робити Вікіпедію надійнішою!
Більше про акцію, її умови та сувеніри — за посиланням Вікіпедія:1Lib1Ref.
--Ганна Осадчук [ВМУА] (обговорення) 16:23, 19 січня 2022 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Котов Тихон Іванович
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Котов Тихон Іванович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 03:26, 16 лютого 2022 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Сафронов Петро Степанович
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Сафронов Петро Степанович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 07:49, 17 лютого 2022 (UTC)
#1Lib1Ref: поліпшуємо Вікіпедію, додаючи одне джерело за раз
[ред. код]Доброго дня! До 5 червня триває міжнародна акція для бібліотекарів та всіх бажаючих — #1Lib1Ref. Ви брали участь у ній в минулому, тож сподіваємося, що буде цікаво долучитися і цього разу.
Беріть участь, поліпшуйте статті, додаючи до них посилання на авторитетні джерела із гештеґом #1Lib1Ref, та робіть статті українською перевірнішими, а отже кращими. Охочі можуть отримати офіційний сертифікат участі в кампанії від ГО «Вікімедіа Україна», яка підтримує #1Lib1Ref в українській Вікіпедії.
Більше про акцію та її умови — на сторінці Вікіпедія:1Lib1Ref. --Ганна Осадчук [ВМУА] (обговорення) 08:11, 30 травня 2022 (UTC)
Долучайтеся до Місячника ілюстрування української природи
[ред. код]Вітаю! Раніше ви брали участь у фотоконкурсі «Вікі любить Землю». На жаль, цього року українська частина фотоконкурсу не відбудеться через безпекові ризики, пов’язані із російським вторгненням. Однак натомість проходить інша тематична кампанія — Місячник ілюстрування української природи.
Це проєкт, присвячений ілюструванню української Вікіпедії та Вікіданих світлинами з фотоконкурсу «Вікі любить Землю», поданими у минулі роки. Із 2013 року ми спільно зібрали майже 115 тисяч світлин пам'яток природи України, однак далеко не всі наразі знайшли своє місце на сторінках статей Вікіпедії. Цього літа — до 5 серпня — ми працюємо над тим, щоб покращити ілюстрування найбільшої у світі енциклопедії.
15 найактивніших учасників та учасниць отримають цінні призи — сертифікати інтернет-магазинів. Також усі зможуть отримати офіційний сертифікат участі від громадської організації «Вікімедіа Україна», яка організовує проєкт.
--Антон Процюк [ВМУА] (обговорення) 12:01, 11 липня 2022 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Андреасов Леон Михайлович
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Андреасов Леон Михайлович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 05:30, 12 серпня 2022 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Введенський Павло Іванович
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Введенський Павло Іванович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 01:25, 20 жовтня 2022 (UTC)
Подяка за малюнки Шевченка
[ред. код]Вітаю! Хочу Вам подякувати за створення високоякісних статтей про малюнки Шевченка. Дуже приємно що є однодумці у цій темі. Мрію, щоб колись були створені статті про всі літературні твори та малюнки Шевченка, благо, інформації для такої роботи вистачає, зокрема на сайтах litopys і izbornik. Сподіваюсь, що й надалі Ви продовжити таку роботу. З повагою.--Парус (обговорення) 10:12, 10 листопада 2022 (UTC)
- Дякую, так стараюся висвітлювати творчість Шевченка. На пасіці ще не дописана по всім джерелам, що я маю і робота буде продовжена. І в ближніх планах написати про ікону цариці Олександри, яку багато хто приписує Шевченку, але у повне зібрання творів її не включали. --VenzKor (обговорення) 17:49, 10 листопада 2022 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Ролл Клара Володимирівна
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Ролл Клара Володимирівна був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 21:16, 18 листопада 2022 (UTC)
Стаття
[ред. код]Вітаю! Чи можна Вас попросити перевірити статтю Литар Арсеній Валерійович? --Павло Литвинов (обговорення) 01:52, 20 грудня 2022 (UTC)
#1Lib1Ref: поліпшуємо Вікіпедію, додаючи одне джерело за раз
[ред. код]Вітаю! З 15 січня по 5 лютого 2023 року буде проходити акція #1Lib1Ref — це регулярна міжнародна кампанія, метою якої є наповнення Вікіпедії авторитетними джерелами.
Долучитись можуть бібліотекарі та всі охочі; для цього треба додати посилання на авторитетні джерела до статей, обов’язково поставивши гештеґ #1Lib1Ref в описі вашого редагування. Чим більше буде додано авторитетних джерел, тим якіснішим буде український розділ Вікіпедії.
Більше про акцію та її умови на сторінці Вікіпедія:1Lib1Ref. Запрошуємо запланувати долучитися!
Ви отримали це повідомлення, бо брали участь у #1Lib1Ref в минулому.
--Олена Вінсент [ВМУА] (обговорення) 14:45, 28 грудня 2022 (UTC)
Кампанія #1Lib1Ref у Вікіпедії розпочалася — долучайтеся!
[ред. код]З 15 січня по 5 лютого 2023 року бібліотекарі та всі охочі зможуть взяти участь у міжнародній акції #1Lib1Ref, метою якої є наповнення Вікіпедії авторитетними джерелами.
Взяти участь дуже просто, для цього треба в період від сьогодні до 5 лютого додати посилання на авторитетні джерела до статей, обов’язково поставивши гештеґ #1Lib1Ref в описі вашого редагування. Про те, що таке авторитетні джерела, та іншу корисну інформацію можна прочитати на сторінці проєкту: Вікіпедія:1Lib1Ref.
Для всіх зацікавлених 17 січня 2023 р о 16.00 ми проведемо вебінар, де детально, крок за кроком, розкажемо, як додавати джерела і долучитися до кампанії. Зареєструватись на вебінар можна за посиланням.
Запрошуємо долучатися!
Ви отримали це повідомлення, бо брали участь у #1Lib1Ref в минулому. Якщо ви не хотіли б отримувати запрошення, напишіть мені або приберіть своє ім’я користувача з цієї сторінки.
--Антон Процюк [ВМУА] (обговорення) 12:19, 15 січня 2023 (UTC)
Долучайтеся до Вікімарафону з нагоди 19-річчя української Вікіпедії
[ред. код]Доброго ранку! Сподіваємося, у вас усе добре наскільки це можливо. Ви долучалися до щорічного Вікімарафону з нагоди дня народження української Вікіпедії або схожого заходу в минулі роки — тож запрошуємо долучитися і цього року, якщо маєте змогу.
Вікімарафон 2023 триватиме з 26 січня до 1 лютого. Запрошуємо долучитися до створення статей у межах цьогорічної кампанії, подарувати статтю Вікіпедії на її день народження — та отримати за це сувеніри від громадської організації «Вікімедіа Україна».
Долучитися можна як онлайн, так і долучившись до якоїсь із офлайн-зустрічей. Цього року заходи Вікімарафону будуть проходити у низці міст України, а також уперше і за кордоном; повний список зустрічей організатори будуть публікувати на відповідній сторінці у Вікіпедії та у соцмережах ГО «Вікімедіа Україна».
Крім того, ми проведемо три вебінари: 26, 28 та 29 січня, на яких детально розповімо як створити статтю у Вікіпедії, та поділимося порадами від досвідчених вікіпедистів, які стануть вам у нагоді. Реєструйтеся на вебінари за посиланням.
Детальну інформацію та умови кампанії ви можете подивитись на її сторінці Вікіпедія:Вікімарафон 2023.
Про можливості підтримки вікіспільноти під час війни читайте на порталі «Вікіпедія:Війна».
Від імені організаційної команди Вікімарафону — NickK (обг.) 07:03, 25 січня 2023 (UTC)
Круковський Михайло Антонович
[ред. код]Прошу вибачення, не побачив шаблон "У роботі" до редагування. Сподіваюсь не завадив вашим правкам. Alessot (обговорення) 17:44, 6 лютого 2023 (UTC)
- Та нічого, там ще тре достатньо вичитувати статтю. --VenzKor (обговорення) 20:29, 6 лютого 2023 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Круковський Михайло Антонович
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Круковський Михайло Антонович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 9 днів. — KrBot (обговорення) 16:03, 16 лютого 2023 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Ільганаєва Валентина Олександрівна
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Ільганаєва Валентина Олександрівна був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 8 днів. — KrBot (обговорення) 09:21, 5 березня 2023 (UTC)
Щодо статті Євсєєв Олександр Іванович
[ред. код]Вітаю! Шаную ваш цінний виносок до цієї статті, ви справді зробили важливу роботу. Але попрошу дослухатися і моїх зауважень. На мою думку, стаття у Вікіпедії це не художній нарис, а стаття, яка орієнтується на ЕСУ, УРЕ та інші світові енциклопедії. Звичайно, можна прикрасити стиль, щоб не була стаття резюме, але ж цим не зловживати. А тепер щодо конкретної статті. 1) "Олександр Євсєєв народився 1909 року У В селянській родині" - повтор у і в; 2) Член ВКП(б) з 1931 - пропало, а це важливо для розуміння його кар'єри; 3) "Після демобілізації, у 1934 році, оселився у Харкові, де працював пропагандистом." - це не енциклопедичний стиль, але можна залишити. 4) "Через три роки посів посаду" - а чому не написати конкретний рік, а відраховувати 3 роки? І нічого він "не посів"- його призначили(!). Крім того, не було "культурно-пропагандиського відділення", офіційна назва - відділ (!) культурно-просвітницької роботи (!). Також у Харкові були райкоми КП(б)У, а не ВКП(б)! 5) "У серпні 1943 року став першим секретарем Кагановицького райкому Харкова" - чому не подати початкову і кінцеву дату секретарства?, бо до наст.фрази буде питання. 6) "На посаді секретаря райкому Олександр Євсєєв перебував до 1949 року, доки його не перевели працювати секретарем до Житомирського обласного комітету партії."- ви впевнені, що саме в 1949 Євсєєва обрали/призначили секретарем Житомирського обкому і що він не був на якихось парткурсах чи стажуванні в Москві між 1949-1950? Якщо так, то вкажіть мені місяць, з якого працював секретарем обкому і я зніму всі свої претензії; 7) "У 1952 році Олександру Євсєєву запропонували очолити Кубанський крайовий комітет партії" - не науково. Взагалі ніколи не було КУБАНСЬКОГО крайкому, тільки Краснодарський. 8) "У 1970 році покинув посаду директора та продовжив працювати в інституті на посаді доцента" - знову ж таки, найкраще написати рік початку і кінця директорства відразу. Крім того, серед ректорів навряд чи хтось "ПОКИДАВ посаду" - скоріше "зняли, звільнили, відправили на пенсію"... "Покидаючі" посади ректора- це майже наукова фантастика.))) Це я аргументую майбутні свої зміни, які внесу на сторінку. І прошу дати відповідь щодо 1949/1950, бо тут вже не стилістика, а фактологічне питання, яке треба вирішити. -- MikeZah (обговорення) 10:03, 7 квітня 2023 (UTC)
- Вітаю MikeZah, у Вікіпедії зламали багато списів в численних обговореннях, що таке енциклопедичний стиль. Вважається, що це більш вільна форма наукового стилю, але не настільки вільна, як науково-популярний стиль.
- Щодо ваших коментарів:
- Тут звичайна описка.
- Можете вказати конкретне джерело де написаний рік вступу до партії? Я таку інформацію не зустрічав. Інформація без підтвердження джерелами у нас вилучається.
- Нормальний енциклопедичний стиль, більш скажу, ця фраза і для більш вимогливого наукового підходить.
- Так, тут неправильно скорочення розкрив. Щоодо посів/призначили для мене це синонімічно, якщо хочете, най буде призначили. Чому через три роки, це стилістика, щоб статтю було зручно читати і вона була схожа на довідку з роботи, це як-раз нормально для наукового стилю.
- Тому що для мене це виглядає неправильним, після 1949 згадується 1947, що розриває хронолічність тексту. А послідовність це одна з особливостей енциклопедичного стилю.
- "С 1949г. в течение трех лет Александр Иванович работал секретарем Житомирского обкома". У джерелі однозначно написано, що він працював з 1949 року. Про курси чи стажування у джерелі не написано. Їх проходження потрібно підтверджувати джерелами, а не здогадками. Іле проблема тут є, у джерелі явним образом не зазначено коли саме він перестав бути першим секретарем райкому. Так що там однозначно потрібно виправляти.
- На мій погляд науково, я такі обороти в наукових статтях зустрічав. А енциклопедичний стиль, це взагалі щось середнє між науковим і науково-популярним стилем. Щодо Кубанського крайкому, так то помилка. Вночі писав і помилився.
- Ви розумієте, навіть якщо його звільнили, то він фактично покинув посаду. Так як ми не знаємо обставини того як він перестав бути директором, то найбільш доречно використовувати нейтральне слово "покинув". Ну а на пенсію він пішов тільки у 1975 році.
- Також у мене є зустрічне зауваження. Не потрібно дробити абзаци на короткі у 1-2 речення, їх незручно читати і порушується логічність тексту. Маленькі абзаци як раз характерні для художнього, а не наукового тексту. Порівняйте з ЕСУ, де абзаців майже нема. Окрім того, розриваючи абзаци ви не дублюєте виноски, в результаті створюються абзаци з інформацією непідтвердженою джерелами. А потім прийдуть інші користувачі і будуть вилучати ці абзаци, бо там немає джерел.
- Прохання, не редагувати статтю доки ми не прийдемо до спільної думки, а то це буде некрасиво виглядати. --VenzKor (обговорення) 14:53, 7 квітня 2023 (UTC)
- Почну з кінця. Якби не були певні фактологічні моменти та помилки, то я б і не редагував. 2."вказати конкретне джерело де написаний рік вступу до партії" - можу, вона записана в списку джерел. XVI з'їзд комуністичної партії (більшовиків) України 1949 року. Київ, 1949.- сторінка 240. До п.4. Але "через три роки" - якраз і не зручно читати, бо треба ті роки вираховувати. Щось я не пригадує, щоб енциклопедії замість конкретних років писали стилем публіцистики. І основне зауваження. А чим вам не подобається з 1943 по 1949, 1949-1952 чи там 1954-1970? От це якраз і є притаманна ознака енциклопедичного стилю. Відкрийте ЕСУ, УРЕ, УРЕС, БСЭ та навіть Енциклопедію Українознавства. Хоча б ЕСУ, бо вона 100% записана як авторитетне джерело. Якщо там нема записів років через дефіс (-), але є подібний стиль викладу із вашим - продемонструйте і можете виправляти по-своєму. Аргументи "обороти в наукових статтях", "щоб статтю було зручно читати"- це все не має ніякого стосунку до мови статті в енциклопедії, а застосовуються в тому випадку, якщо ви пишете собі статтю про цю людину десь в місцевій пресі чи навіть в науковому збірнику. Чим більше публіцистики - тим дальше від енциклопедичного стилю. Про абзаци. Взагалі-то в друкованих енциклопедіях економлять місце). Чи вони будуть чи ні - не так вже й важливо. А щодо фрази "прийдуть інші користувачі і будуть вилучати ці абзаци, бо там немає джерел" - відповідь така: "як прийдуть, так і підуть", бо джерела й так вказані в списку літератури. І за всю мою 15 річну співпрацю з Вікіпедією лише один користувач (пов'язаний із Харковом) міг прискіпуватися до окремих речень чи фраз. Але то йому "ніц не дало", як кажуть в Галичині.-- MikeZah (обговорення) 18:03, 7 квітня 2023 (UTC)
- Без проблем, ось ЕСУ: "1935 звільнений достроково, через два роки знято судимість". В Енциклопедії Українознавства є схожа конструкція: "два роки пізніше". Тепер питання знято? Але це дріб'язок, на який я можу закрити очі. --VenzKor (обговорення) 22:40, 9 квітня 2023 (UTC)
- Питання про посилання принципове. Кожен факт повинен бути перевірюваним та верифікованим. Стаття без правильно оформлених посилань це як раз научпоп, а не наукова праця. У Вікіпедії прийнято робити посилання на конкретні сторінки та конкретні джерела, для цього існують численні консенсусні шаблони. Стаття без конкретних посилань, це просто недороблена стаття. У статті про Євсєєва 7 джерел, буде неповагою до читача пропонувати йому самому ознайомитися з усіма джерелами для перевірки якогось факту. Все що я написав стосовно оборотів та зручності, має пряме відношення до написання енциклопедії. Як такої волонтерської, так і справжньої з науковою редакцією, до останніх я також писав статті і знаю про що кажу. Я вище вже писав, що є таке енциклопедичний стиль, це проміжна ступінь між науковим та наково-популярним. На відміну від наукового, він направлений на більш широке коле читачів і написаний більш простішою мовою, однак він ще не перетворюється у научпоп. Ви ж під енциклопедичним стилем розумієте щось кардиеально інше. Також хочу наголосити, що в статті Мірошникова Ганна Яківна, яку я також переробляв з вашою допомогою, такі претензії не висували, тому не дуже зрозуміло, що кардинально змінилося. Також хочу зауважити, що ви не дали мені дописати статтю і виказували проблеми до чорнової версії, деякі стилістичні огріхи пропали б самі по собі. --VenzKor (обговорення) 22:40, 9 квітня 2023 (UTC)
- Про інформацію про конкретне джерело дякую, я обов'язково додам посилання. Щоб більше ніхто не ламав голову де ця інформація міститься. --VenzKor (обговорення) 22:40, 9 квітня 2023 (UTC)
- Тепер до серйозних речей, а не стилів викладу. Спеціально виокремив в інше повідомлення. Як я зрозумів, ви згоджуєтеся із цими правками про відділ, Харківський обком КП(б)У, Краснодарський і т.п. Але я хотів торкнутися теми 1949 року. По-перше, я не стверджував, що Євсєєв був на курсах чи подібне (це було припущення, бо перед призначенням на вищу парт.роботи часто посилали перекваліфіковуватися до Москви), по-друге я навіть приймаю той факт, що він міг бути в Житомирі з 1949 року і це є зараз на сторінці. Мене просто цікавило як це описано в тому джерелі, яким ви користувалися. Ви мені його процитували і за це дякую. Мова джерела якраз суцільна публіцистика, але, на жаль, тут нема того, чого я шукав: конкретний місяць, коли Євсєєва перевели до Житомира. На жаль, через "красиві фрази" втрачаються цікаві науково-біографічні дані. Бо шукати в газеті конкретний місяць значно легше, ніж переглядати цілу річну підшивку.-- MikeZah (обговорення) 19:00, 7 квітня 2023 (UTC)
- Відповім поки на це окреме питання. Чесно кажучи, не знаю де ви у вислові "С 1949г. в течение трех лет Александр Иванович работал секретарем Житомирского обкома" знайшли "красиві фрази". Це досить суха інформація, в самому джерелі є суха біографічна справка написана в енциклопедичному стилі та розлогий більш художній опис його діяльності як ректора. Я саме процитував справку. Щодо ваших правок про відділ і т. д. я не заперечую, бо в цій тематиці ви більш обізнаний. Щодо місяця, авторка певно вона користувалася особовою справою з архіву академії культури. Теоретично можна звернутися до академії та попрохати ознайомитися зі справою. --VenzKor (обговорення) 22:09, 7 квітня 2023 (UTC)
- Так, вони використовували особову справу. Але навряд чи буде просто її переглянути чи сфотографувати. Треба мати там когось знайомого (чи авторку книги), бо до особових справ працівників вони не дають, переважно, доступу.-- MikeZah (обговорення) 10:01, 8 квітня 2023 (UTC)
- Ну мені давали світлини з особової справи іншої людини з цієї академії, але потім їх потрібно використати у наукових цілях. А Євсєєвим мені займатися не на часі. --VenzKor (обговорення) 23:28, 9 квітня 2023 (UTC)
- Так, вони використовували особову справу. Але навряд чи буде просто її переглянути чи сфотографувати. Треба мати там когось знайомого (чи авторку книги), бо до особових справ працівників вони не дають, переважно, доступу.-- MikeZah (обговорення) 10:01, 8 квітня 2023 (UTC)
- Відповім поки на це окреме питання. Чесно кажучи, не знаю де ви у вислові "С 1949г. в течение трех лет Александр Иванович работал секретарем Житомирского обкома" знайшли "красиві фрази". Це досить суха інформація, в самому джерелі є суха біографічна справка написана в енциклопедичному стилі та розлогий більш художній опис його діяльності як ректора. Я саме процитував справку. Щодо ваших правок про відділ і т. д. я не заперечую, бо в цій тематиці ви більш обізнаний. Щодо місяця, авторка певно вона користувалася особовою справою з архіву академії культури. Теоретично можна звернутися до академії та попрохати ознайомитися зі справою. --VenzKor (обговорення) 22:09, 7 квітня 2023 (UTC)
- Тепер до серйозних речей, а не стилів викладу. Спеціально виокремив в інше повідомлення. Як я зрозумів, ви згоджуєтеся із цими правками про відділ, Харківський обком КП(б)У, Краснодарський і т.п. Але я хотів торкнутися теми 1949 року. По-перше, я не стверджував, що Євсєєв був на курсах чи подібне (це було припущення, бо перед призначенням на вищу парт.роботи часто посилали перекваліфіковуватися до Москви), по-друге я навіть приймаю той факт, що він міг бути в Житомирі з 1949 року і це є зараз на сторінці. Мене просто цікавило як це описано в тому джерелі, яким ви користувалися. Ви мені його процитували і за це дякую. Мова джерела якраз суцільна публіцистика, але, на жаль, тут нема того, чого я шукав: конкретний місяць, коли Євсєєва перевели до Житомира. На жаль, через "красиві фрази" втрачаються цікаві науково-біографічні дані. Бо шукати в газеті конкретний місяць значно легше, ніж переглядати цілу річну підшивку.-- MikeZah (обговорення) 19:00, 7 квітня 2023 (UTC)
Конкурс «Європейська весна 2023»: Нагадування та корисна інформація
[ред. код]Доброго дня! Дякую, що долучилися до конкурсу статей «Європейська весна». Кілька важливих нагадувань:
- Нагадуємо, що цьогоріч конкурс триватиме до 15 травня включно (до півночі 16 травня за київським часом / 21:00 15 травня за UTC). До завершення конкурсного періоду ви можете покращувати створені раніше статті; чим якіснішою буде стаття станом на кінець конкурсу, тим вищу оцінку журі вона отримає. Зокрема переконайтеся, що стаття відповідає мінімальним критеріям щодо розміру (мінімум 3500 байтів) та іншим правилам конкурсу.
- Просимо перевірити, чи додали ви до всіх опрацьованих статей конкурсний шаблон {{Європейська весна 2023}} і чи правильно його оформили. Про те, як його оформити, можете прочитати на сторінці довідки. Зокрема перевірте, чи вказали ви у шаблоні ім'я користувача і чи поставили позначку про покращення, якщо це покращення вже наявної статті.
- Звертаємо увагу, що конкурс також триває у сестринських проєктах — Вікімандрах та Вікіцитатах. За активну участь там можна отримати окремі відзнаки.
- Нагадуємо, що у конкурсі передбачені цінні призи для основних авторів статей, які отримають статус «доброї» чи «вибраної». Доробити статтю потрібно до завершення конкурсу, отримати статус «доброї» чи «вибраної» — до кінця червня 2023 року.
Якщо маєте питання, пишіть мені або на імейл-адресу ceespringwikimedia.org.ua --Антон Процюк [ВМУА] (обговорення) 14:42, 10 травня 2023 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Сьюзен Деґнел
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Сьюзен Деґнел був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 23:30, 13 травня 2023 (UTC)
Долучайтеся до кампанії #1Lib1Ref у Вікіпедії
[ред. код]З 15 травня по 5 червня 2023 року бібліотекарі та всі охочі можуть взяти участь у міжнародній акції #1Lib1Ref, метою якої є наповнення Вікіпедії авторитетними джерелами.
Взяти участь дуже просто: для цього треба в період від сьогодні до 5 червня додавати посилання на авторитетні джерела до статей Вікіпедії, обов’язково поставивши гештеґ #1Lib1Ref в описі вашого редагування. Про те, що таке авторитетні джерела, та іншу корисну інформацію можна прочитати на сторінці проєкту: Вікіпедія:1Lib1Ref.
Для всіх зацікавлених ми проведемо вебінар, де детально, крок за кроком, розкажемо, як додавати джерела і долучитися до кампанії. Зареєструватись на вебінар можна за посиланням.
Запрошуємо долучатися!
Ви отримали це повідомлення, бо брали участь у #1Lib1Ref в минулому. Якщо ви не хотіли б отримувати запрошення, напишіть мені або приберіть своє ім’я користувача з цієї сторінки.
--Антон Процюк [ВМУА] (обговорення) 16:13, 15 травня 2023 (UTC)
Шаблон Пишу у статті Гольденберг Володимир Олександрович
[ред. код]Вітаю! Будь ласка, зверніть увагу, що у статті Гольденберг Володимир Олександрович був автоматично вилучений встановлений вами шаблон {{Пишу}}, оскільки вона не редагувалася понад 7 днів. — KrBot (обговорення) 19:11, 24 липня 2023 (UTC)
Долучайтеся до кампанії #1Lib1Ref у Вікіпедії
[ред. код]Вітаю!
З 19 лютого по 10 березня 2024 року бібліотекарі та всі охочі можуть взяти участь у міжнародній акції #1Lib1Ref, метою якої є наповнення Вікіпедії авторитетними джерелами.
Взяти участь дуже просто: для цього треба в період від сьогодні до 10 березня додавати посилання на авторитетні джерела до статей Вікіпедії, обов’язково поставивши гештеґ #1Lib1Ref в описі вашого редагування. Про те, що таке авторитетні джерела, та іншу корисну інформацію можна прочитати на сторінці проєкту: Вікіпедія:1Lib1Ref.
Для всіх зацікавлених ми проведемо вебінари 20 лютого і 28 лютого, де детально, крок за кроком, розкажемо, як додавати джерела і долучитися до кампанії. Зареєструватись на вебінари можна за посиланням.
Запрошуємо долучатися!
Ви отримали це повідомлення, бо брали участь у #1Lib1Ref в минулому. Якщо ви не хотіли б отримувати запрошення, напишіть мені або приберіть своє ім’я користувача з цієї сторінки.
--Антон Процюк [ВМУА] (обговорення) 17:06, 19 лютого 2024 (UTC)
Важливо: проголосуйте на виборах Ради повірених Фонду Вікімедіа!
[ред. код]Доброго вечора!
До 23:59 17 вересня 2024 (UTC) тривають вибори чотирьох представників спільноти Вікімедіа до Ради повірених Фонду Вікімедіа. Усього є 12 кандидатів.
Саме через ці вибори спільноти Вікіпедії та сестринських проєктів можуть впливати на те, як приймає рішення Фонд Вікімедіа. Можливо, протягом минулого року ви бачили повідомлення про Хартію руху або Універсальний кодекс поведінки — це приклади документів, щодо яких голосує Рада повірених Фонду. Детальне пояснення, чому ці вибори потрібні, є тут: Вікіпедія:Чому вибори до Фонду Вікімедіа важливі.
Голосування рейтингове, вам слід розмістити кандидатів за пріоритетом від 1 (найвищий, найбільше хотілося б бачити у Раді) до 12 (найнижчий, найменше хотілося б бачити у Раді).
Нижче — коротка таблиця витягів із програм кандидатів, знанням мов, активністю у вікіпроєктах та у русі Вікімедіа.
Фото | Псевдонім | Ім'я | Країна | Рідна мова | У вікі з | К-сть редагувань | У вікі | Поза вікі | Програма |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tesleemah | Тесліма Абдулкарім (Tesleemah Abdulkareem) | Нігерія | йоруба | 2020 | 5.315, найактивніша — англ. ВП (2.750) | написала 101 статтю в англ. ВП; заснувала програму промоції Вікіпедії в штаті Акуре; організаторка проєкту WikiClimate Campus Tour Nigeria за участі 6 інституцій Нігерії; членкиня правління «Вікімедіа Медицина» | вчиться на оптометриста; перша жінка-президент Унілорінського відділення Національної асоціації студентів штату Ондо; засновниця й голова Mira Sight Foundation з запобігання сліпоті; домоглася ремонту туалету в своєму магазині | розвернути пріоритети з Вікіпедії на підтримку сестринських проєктів, зокрема нині не дуже функціональних Вікіфункцій і Віківидів; заразити Фонд Вікімедіа своєю енергією; стати першим представником Африки в Раді повірених Фонду Вікімедіа | |
Alhassan Mohammed Awal | Мухаммад Авал Альхассан (Mohammed Awal Alhassan) | Гана | дагбані | 2020 | 8.932, найактивніша — Вікідані (5.039) | менеджер комунікацій, роботи з громадськістю й кампаній «Вікімедійців дагбані»; співкоординатор Вікіпедії мовою дагарі; радник Редакційного комітету Хартії руху; координатор «Вікі любить фольклор» у Гані; адмін розсилки Art+Feminism | освітянин, колишній вчитель і директор школи, нині в офісі підтримки поліпшення шкіл; член низки робочих груп Creative Commons; член ради Global Voices; член команди комунікацій Internet Society Ghana; член однієї з робочих груп ICANN | показати, що будь-хто в світі може потрапити до Правління; більше інвестицій у підтримку корінного населення та малопредставлених груп, залучення цих груп до прийняття рішень; зробити доступ до знань для всіх реальністю | |
Erikemery | Ерік Генберг (Erik Hanberg) | США | англійська | 2006 | 33, найактивніша — англ. ВП (25) | щодня читає Вікіпедію й інші проєкти і щорічно жертвує гроші, зробив кілька редагувань, зокрема, про рідне місто Такома | 20+ років досвіду в ГО: як консультант з управління, член правління, двічі був в.о. виконавчого директора; автор 4 книг про управління ГО; 12 років на обраній посаді комісаріату парків Такоми; нині працює на місцевому радіо мережі NPR. | дослідити, як Вікіпедія як надійне джерело може публікувати точні й своєчасні новини для боротьби з новинними пустелями та дезінформацією; стійкість до загроз штучного інтелекту; застосувати свій управлінський досвід | |
Victoria | Вікторія Дороніна (Victoria Doronina) | Велика Британія | російська | 2007 | 89.896, найактивніша — рос. ВП (88.657) | чинна членкиня Ради; адміністраторка російської Вікіпедії, була арбітром, одна з ініціаторів системи посередництва; була в Комітеті грантів Фонду (хибно стверджує в заявці, що була в Комітеті з розподілу коштів — FDC) | родом з Білорусі, захистила дисертацію з біології у Великій Британії, нині працює технічним фахівцем на педагогічному факультеті Манчестерського міського університету; авторка десятків наукових публікацій в авторитетних журналах | адаптуватися до нової реальності, щоб не зникнути, як MySpace; поліпшити стосунки між спільнотою і Фондом Вікімедіа; поліпшити технічну інфраструктуру й інвестувати в ШІ; диверсифікувати фінансування; адвокація підтримки вільних знань | |
Laurentius | Лоренцо Лоса (Lorenzo Losa) | Італія | італійська | 2004 | 272.940, найактивніша — Вікідані (249.086) | чинний член Ради; адміністратор італійської Вікіпедії, волонтер VRT, ботовласник; колишній голова правління «Вікімедіа Італія» та член Комітету з розподілу коштів (FDC); чинний голова Комітету з продуктів і технологій Фонду Вікімедіа | магістр з математики, писав дисертацію; заснував власну компанію з використанням бібліографічних даних; нині керує розробкою електронної брокерської платформи товарів сталого розвитку; у правлінні кількох італійських організацій | підсилення спільнот як ключ до продовження успіху проєктів; розвиток згуртованості та вміння слухати один одного в глобальній спільноті; адаптація та робота над проблемами майбутнього, такими як ШІ та демографічні зміни | |
Fjmustak | Фарах Джек Мустаклем (Farah Jack Mustaklem) | Палестина / Велика Британія | арабська й англійська | 2005 | 14.531, найактивніша — араб. ВП (5.419) | член-засновник і член правління «Вікімедійців Леванту»; член групи «Арабських вікімедійців» та «Вікімедіа UK»; був членом Комітету приєднання; започаткував Освітню програму в Палестині; член грантового комітету Африки й Близького Сходу | бакалавр математики та магістр ділового адміністрування; 24 роки досвіду розробки програмного забезпечення для напівпровідникової індустрії, нині менеджер команди з 10 людей; борець за цифрові права | збільшити різноманіття в Раді; сприяти створенню нової хартії; боротися з дезінформацією (пріоритет — з применшенням трагедії в Газі) та за точність контенту в умовах розвитку ШІ; фокусуватися на правах людини; поліпшити досвід читачів | |
Nadzik | Мацей Артур Надзікевич (Maciej Artur Nadzikiewicz) | Польща | польська | 2016 | 144.941, найактивніша — Вікідані (97.262) | голова оргкомітету «Вікіманії-2024» в Катовицях; колишній адмін польської ВП; член правління «Вікімедіа Європа»; колишній член правління «Вікімедіа Польща»; член Комітету приєднання; член Команди відстеження малих вікі; ботовласник | магістр бізнесу та соціального впливу; експерт в робочій групі з ШІ Міністерства цифрових справ Польщі; працював у команді стратегії Фонду Вікімедіа; співзасновник і перший президент Фонду Людвіка Райхмана для молоді Польщі | адаптувати Вікіпедію з ери Web 2.0 до ери ШІ; юридичний і технічний фокус Фонду Вікімедіа з припиненням низки програм; передати програмну роботу місцевим відділенням і хабам; зменшити відстань між волонтерами й Фондом Вікімедіа | |
bluerasberry | Лейн Расберрі (Lane Rasberry) | США | англійська | 2008 | 178.779, найактивніша — Вікідані (99.903) | 12 років роботи професійним вікіпедистом, патрульний і 50+ тис. редагувань англ. ВП та 10+ тис. на Вікісховищі, співзасновник «Вікімедіа Медицина» і «Вікімедіа ЛГБТ+», засновник вікіконференцій Пн. Америки та квірів, 100+ вікізустрічей | бакалавр хімії; дослідник даних за фахом, організовував клінічні дослідження; 6 років вікімедієць у Consumer Reports, з 2018 вікімедієць в Університеті Вірджинії; активіст профспілок, рухів за все відкрите, комунізм, фітотерапію тощо | віддати більше повноважень Фонду Вікімедіа іншим (не наймати новий персонал, створити Глобальну раду, прозорість бюджету); фінансувати спільноти користувачів; прислухатися до 99% неафілійованих редакторів; співпрацювати з університетами | |
Oesjaar | Деон Стейн (Deon Steyn) | ПАР | африкаанс | 2009 | 240.939, найактивніша — афр. ВП (201.931) | адмін та автор 16.000 статей у Вікіпедії мовою африкаанс, координує її у «Вікімедіа ПАР» і досяг серйозного зростання; співпрацює з національними радіо й газетами; проводить освітній конкурс статей; отримав дозвіл на 60.000 фото флори | бакалавр фінансового менеджменту, досвід проєктного менеджменту: 20 років у Telkom SA, також був експертом з оптоволокна в Aberdare Cables та менеджером проєктів Siemens та Ericsson у ПАР; нині має власний бізнес із безпеки заходів | фокус і захист прав малих Вікіпедій (повідомив про 2 проблеми в 2015, але їх досі не вирішили й не відповіли); співпрацювати з університетами і школами, щоб використовувати мобільні телефони замість друку дорогих підручників | |
Rosiestep | Розі Стівенсон-Ґуднайт (Rosie Stephenson-Goodknight) | США | сербська (підзабула), англійська | 2007 | 430.931, найактивніша — англ. ВП (297.324) | чинна членкиня Ради; адміністраторка англійської Вікіпедії; колишня віце-президентка «Вікімедіа DC» (Вашингтон), співзасновниця групи «Пані в червоному»; голова Комітету таланту і культури Фонду Вікімедіа; Вікіпедист року-2016 | магістр бізнес-управління; працювала в великій корпорації в галузі охорони здоров'я (менеджмент контрактів і кадрів); нині на пенсії та є неоплачуваним вікімедійцем-дослідником в Північно-Східному університеті (США) | дбати про далекі перспективи руху Вікімедіа на 10—100 років; фокус на: інноваціях у вільних знаннях, справедливості в прийнятті рішень, сталості руху та оцінці й адаптації; і надалі брати участь у дискусіях і прислухатися до спільноти | |
Bobbyshabangu | Боббі Шабангу (Bobby Shabangu) | ПАР | сваті | 2011 | 9.469, найактивніша — англ. ВП (2.664) | активний дописувач англійською та сваті, адміністратор інкубатора Вікіпедії мовою південна ндебеле; голова правління «Вікімедіа ПАР»; голова оргкому регіональної конференції WikiIndaba, фасилітатор обговорень стратегії-2030 в Африці | спеціаліст з комунікацій, працював у виконкомі урядового департаменту земельної реформи та сільського розвитку ПАР, музикант, працював менеджером зі знань в ООН | принести перспективу ПАР (мов, економіки та прав людини); працювати над репрезентативністю та інклюзивністю у світовій вікіспільноті; застосувати свій досвід до просування стратегії-2030; навчитися краще підтримувати вікіспільноти | |
Kritzolina | Крістель Штайгенбергер (Christel Steigenberger) | Німеччина | німецька | 2014 | 105.528, найактивніша — нім. ВП (78.254) | авторка статей в німецькій Вікіпедії (поточний фокус — жінки), була її адміністраторкою протягом 3,5 років і працювала над проблемами поведінки; адміністраторка і авторка вибраних зображень на Вікісховищі; працювала у Фонді Вікімедіа | працює в соціальній сфері, очолювала центр для дітей з когнітивними вадами, 6 років працювала в командах безпеки та розвитку спільноти Фонду Вікімедіа (зокрема, над Універсальним кодексом поведінки), 20+ років досвіду в соціальних ГО | залучення користувачів з недопредставлених регіонів і соціальних груп; подолання технічного боргу (зокрема на Вікісховищі); боротьба з фейками та дезінформацією (зокрема, згенерованими ШІ); захист спільнот від юридичних загроз |
Ви можете також ознайомитися з детальнішою інформацією про кандидатів:
- Повні біографії та програми кандидатів (переважно перекладені українською): m:Wikimedia Foundation elections/2024/uk.
- Обговорення кандидатів у Кнайпі української Вікіпедії: Вікіпедія:Кнайпа (різне)#Почалися (важливі) вибори до Ради повірених Фонду Вікімедіа
- Відео презентацій кандидатів на Вікіманії (англійською)
Натисніть тут, щоб проголосувати. |
На попередніх виборах українська спільнота мала явку серед найвищих у світі (25% в 2015, 27% у 2017, 22% у 2021), і лише російське повномасштабне вторгнення збило явку до 10% в 2022. Станом на зараз (минула половина терміну голосування) явка української спільноти — лише близько 3%.
Дякую за активність та сподіваюся на вашу участь у голосуванні! — NickK (обг.) 21:54, 11 вересня 2024 (UTC)
Вітаю!
До неділі 13 жовтня бібліотекарі та всі охочі можуть взяти участь у міжнародній акції #1Lib1Ref, метою якої є наповнення Вікіпедії авторитетними джерелами.
Взяти участь дуже просто: для цього треба в період до 13 жовтня додавати посилання на авторитетні джерела до статей Вікіпедії, обов’язково поставивши гештеґ #1Lib1Ref в описі вашого редагування. Усі деталі на сторінці проєкту: Вікіпедія:1Lib1Ref.
Традиційно активні учасники та учасниці з понад п’ятьма редагуваннями отримають сувеніри від ГО «Вікімедіа Україна».
Запрошуємо долучатися!
Ви отримали це повідомлення, бо брали участь у #1Lib1Ref в минулому. Якщо ви не хотіли б отримувати запрошення, напишіть мені або приберіть своє ім’я користувача з цієї сторінки.
--Антон Процюк [ВМУА] (обговорення) 13:14, 8 жовтня 2024 (UTC)