Перейти до вмісту

Малайзія на літніх Олімпійських іграх 2024

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Малайзія на Олімпійських іграх
Прапор, що використовувався на Іграх
Код МОК:MAS
НОК:Національний олімпійський
комітет Малайзії
Олімпійські ігри в Парижі
Спортсмени 26 у 11 видах спорту
Прапороносець Бертран Родікт Лайсес і Нур Шазрін Мохамад Латіф[1]
Медалі Золото
0
Срібло
0
Бронза
2
Всього
2
Участь у літніх Олімпійських іграх
1964196819721976198019841988199219962000200420082012201620202024
Участь у зимових Олімпійських іграх
20182022
Див. також

Малайзія брала участь у літніх Олімпійських іграх 2024 в Парижі, які тривали з 26 липня по 11 серпня 2024 року. Країна бере участь в Олімпійських іграх з 1956 року, коли брала участь під назвою «Малая», крім літніх Олімпійських іграх 1980 року, приєднавшись до їх бойкоту.

Малайзія завершила виступи в Парижі із двома бронзовими медалями в бадмінтоні: чоловіча пара Аарон Чіа та Со Уй Їк зберегли титул бронзових медалістів, вперше здобутий ними у 2021 році, а Лі Цзі Цзя здобув ще одну бронзову медаль у чоловічому одиночному розряді. Дві бронзові медалі стали найменш успішним результатом для країни з 2008 року. Крім того, це стало повторенням результатів країни в 1992 році, коли Малайзія завоювала лише бронзові медалі, не здобувши срібну та золоту. Після повернення з Парижа країна продовжує очікувати здобуття своєї першої олімпійської золотої медалі. Малайзія посіла 80 місце в загальному медальному рейтингу, що стало найгіршим місцем країни за всю історію Олімпійських ігор.

Крім цього, Малайзію трохи не дотягнуло до подіуму в бадмінтоні, важкій атлетиці та велоспорті. У бадмінтоні жіноча пара Перлі Тан і Тхінаа Муралітхаран зазнала поразки від Намі Мацуяма і Тіхару Сіда з Японії в матчі за бронзову медаль, Анік Касдан з мінімальною відривом поступився Гемптону Моррісу із США у важкій атлетиці серед чоловіків у ваговій категорії до 61 кг з різницею лише в 1 кг, а у велоспорті Мухаммад Шах Фірдаус Сахром посідав третє місце перед останнім колом фінального заїзду на змаганнях кейрін серед чоловіків, проте потрапив в аварію, де зробив наїзд на Сіндзі Накано з Японії.

Передумови

[ред. | ред. код]

12 березня 2023 року міністр молоді та спорту Малайзії Ханна Єо Цеу Суан оголосила про призначення президента Футбольної асоціації Малайзії Хамідіна Аміна головою делегації країни на Олімпійських іграх, а його заступником стала легенда сквошу Ніколь Девід. Міністерство молоді та спорту також запустило програму «Шлях до золота», щоб підтримати національну збірну в боротьбі за поки що недосяжну для країни золоту олімпійську медаль.[2][3]

23 червня 2024 року, у зв'язку з Олімпійським днем, Національний олімпійський комітет Малайзії оприлюднив новий дизайн офіційного одягу делегації з тигровими смугами, наданий компанією «Yonex-Sunrise». Але після неоднозначної реакції громадськості та критики в Інтернеті дизайн одягу було переглянуто, і 2 липня 2024 року було представлено нову версію костюму з яскравішими тигровими смугами.[4][5][6]

1 липня 2024 року Національний олімпійський комітет Малайзії вибрав стрибуна у воду Бертрана Родікта Лайсеса та вітрильницю Нур Шазрін Мохамад Латіф як прапороносців на церемонії відкриття літніх Олімпійських ігор 2024 року.[7] У Параді Націй під час церемонії відкриття малайзійська делегація була представлена 10 учасниками, з них 4 офіційні особи та 6 спортсменів.[8][9] Усі учасники параду сіли на борт яхти «Jean-Sébastien Mouche» з делегаціями Малаві та Мальдівських островів, який плив по річці Сена.[10][11] Члени делегації Малайзії були одягнені в традиційні костюми, розроблені Різманом Рузаїні, під назвою «Малайя», з оливково-зеленою кольоровою гамою та мотивами золотих сонгкетів, які символізували їх прагнення до золотої медалі.[12]

Спортсмени

[ред. | ред. код]

Малайзію на Олімпійських іграх 2024 року представляли 26 спортсменів — 13 чоловіків та 13 жінок.

Виступи на змаганнях

[ред. | ред. код]

Стрільба з лука

[ред. | ред. код]

Малайзійські лучниці забезпечили собі місце за квотою в індивідуальних змаганнях жінок на азійському континентальному кваліфікаційному турнірі 2023 року в столиці Таїланду Бангкоку.[13] Малайзія також вперше кваліфікувалася на жіночий командний турнір на фінальному олімпійському відбірковому турнірі 2024 року в Анталії, таким чином також зареєструвавши ще 2 лучниць у жіночому індивідуальному турнірі.[14] Однак це також стало першим випадком, коли Малайзія не мала представників чоловічої статі у стрільбі з лука від Олімпійських ігор 2008 року в Пекіні, оскільки всі малайзійські лучники-чоловіки вибули в перших раундах останнього кваліфікаційного турніру.[15]

В індивідуальному жіночому турнірі Малайзію представляли 3 спортсменки. С'якієра Машаїх у рейтинговому раунді зайняла 14-те місце. У 1/32 фіналу малайзійська лучниця пройшла Александру Мірча з Молдови, проте в наступному раунді поступилася бразильській спортсменці Ані Луїзі Каетано. Аріана Заїрі в рейтинговому раунді посіла 50-те місце. У 1/32 фіналу малайзійська лучниця поступилася італійській лучниці К'ярі Ребальяті. Нурул Фазіль у рейтинговому раунді зайняла 60-те місце. У 1/32 фіналу малайзійська спортсменка поступилася турецькій лучниці Еліф Ґьоккір.

У командних змаганнях Малайзію також представляли С'якієра Машаїх, Аріана Заїрі та Нурул Фазіль. У рейтинговому раунді малайзійська команда з 1918 очками посіла 10-те місце. У попередньому раунді малайзійська збірна поступилась збірній Індонезії, та вибула із змагань.

Легка атлетика

[ред. | ред. код]

Малайзійський спринтер Мухд Азім Фахмі кваліфікувався на Олімпійські ігри за універсальною квотою на змагання з бігу на 100 метрів серед чоловіків.[16] У першому попередньому забігу він з результатом 10,42 с посів 2-ге місце, а в другому попередньому забігу з результатом 10,45 с він зайняв лише 9-те місце, та не пройшов до наступного етапу.

Бадмінтон

[ред. | ред. код]

У змаганнях з бадмінтону Малайзію представляли 8 спортсменів.

В одиночному розряді серед чоловіків країну представляв Лі Цзі Цзя. У груповому турнірі він переграв іспанця Пабло Абіана та шріланкійця Вірена Неттасінгхе. У подальших змаганнях малайзійський бадмінтоніст обіграв французького спортсмена Тому Жуньйора Попова, данця Андерса Антонсена, а в півфіналі поступився тайському спортсмену Кунлавуту Вітідсарну. У матчі за третє місце Лі Цзі Цзя переміг індійського бадмінтоніста Лакш'я Сена, та здобув бронзову медаль.

У чоловічому парному розряді Малайзію представляли Аарон Чіа та Со Уй Їк. У груповому турнірі малайзійці обіграли британський дует Бен Лейн і Шон Венді, та канадську пару Адам Донґ і Ніл Якура, проте поступилися китайському дуету Лян Вейкен і Ван Чан, та з другого місця вийшли до чвертьфіналу. У чвертьфіналі малайзійські бадмінтоністи обіграли індійський дует Сатвіксайрадж Ранкіредді і Чіраг Шетті, проте у півфіналі вдруне поступилися китайським бадмінтоністам Ляну Вейкену і Ван Чану. У матчі за третє місце малайзійські бадмінтоністи обіграли данський дует Кім Аструп і Андерс Расмуссен, та здобули бронзові медалі.

У жіночому одиночному розряді країну представляла Го Цзінь Вей. У груповому турнірі малайзійська бадмінтоністка обіграла представницю ПАР Йоганіту Шольц, проте поступилася південнокорейській спортсменці Кім Ка Ин, та вибула з подальшої боротьби.

У жіночому парному розряді Малайзію представляли Перлі Тан і Тхінаа Муралітхаран. У груповому турнірі малайзійські бадмінтоністки обіграли японський дует Маю Мацумото і Вакана Наґахара, та індонезійську пару Апріяні Рахаю і Сіті Фадія Сілва Рамадганті, проте поступилися китайському дуету Чень Цинчень і Цзя Іфань, та з другого місця вийшли до чвертьфіналу. У чветьфіналі малайзійки обіграли південнокорейський дует Кім Со Йон і Кон Хі Йон, проте у півфіналі знову поступилися китайським спортсменкам Чень Цинчень і Цзя Іфань. У матчі за третє місце малайзійки поступилися японському дуету Намі Мацуяма і Тіхару Сіда, та зайняли четверте місце.

У змішаному парному розряді країну представляли Чень Танцзє і Ду Івей. У груповому турніри вони обіграли дуети Фен Яньчже і Гуан Дунпін з Китаю, Террі Хі і Джессіка Тан із Сінгапуру, та американський дует Вінсон Чіу і Дженні Гай, проте у чвертьфіналі поступилися південнокорейському дуету Кім Вон Хо і Чон На Ин, та вибули з подальшої боротьби.

Велоспорт

[ред. | ред. код]

Шосейні гонки

[ред. | ред. код]

Малайзійська велогонщиця забезпечила собі місце на олімпійських змаганнях у жіночих шосейних гонках на чемпіонаті Азії 2023 року в таїландському місті Районг. На змаганнях у жіночій груповій шосейній гонці взяла участь Нур Айсія Мохамад Зубір, проте вона не фінішувала.

Трекові гонки

[ред. | ред. код]

Після оприлюднення остаточного олімпійського рейтингу міжнародної федерації велоспорту Малайзія заявила 3 спортсменів для змагань у чоловічому спринті, чоловічому кейріні, жіночому спринті та жіночому кейріні.

У чоловічому спринті країну представляли Азізулхасні Аванг і Мухаммад Шах Фірдаус Сахром. Азізулхасні Аванг вийшов до 1/8 фіналу, де поступився нідерландському велогонщику Джефрі Гогланду, а у втішному заїзді поступився польському велогонщику Матеушу Рудику. Мухаммад Шах Фірдаус Сахром у 1/32 фіналу поступився ізраїльському спортсмену Михайлу Яковлєву, а у втішному заїзді поступився Васіліюсу Ленделу з Литви.

У жіночому спринті Малайзію представляла Нуруль Ізза Іззаті Мохд Асрі. В 1/32 фіналу малайзійська велосипедистка поступилася британці Софі Кейпвелл, а у втішному заїзді програла канадці Лоріан Дженест, та вибула з подальших змагань.

У кейріні серед чоловіків країну представляли Азізулхасні Аванг і Мухаммад Шах Фірдаус Сахром. Азізулхасні Аванг був дискваліфікований після першого заїзду. Мухаммад Шах Фірдаус Сахром вийшов до фіналу, де посідав третє місце перед останнім колом фінального заїзду, проте потрапив в аварію, де зробив наїзд на Сіндзі Накано з Японії, та був дискваліфікований.

У жіночому кейріні Малайзію представляла Нуруль Ізза Іззаті Мохд Асрі. У попередньому заїзді вона зайняла 4-те місце, та вибула з подальшої боротьби.

Стрибки у воду

[ред. | ред. код]

Малайзійський стрибун у воду Бертран Родікт Лайсес забезпечив собі місце в індивідуальних змаганнях у стрибках з вишки серед чоловіків завдяки проходженню до дванадцятки кращих спортсменів на чемпіонаті світу 2023 року у Фукуоці.[17] 28 червня 2024 року Малайзія отримала невикористану квоту на місце на змагання іншими країнами. Після цього стрибунка у воду Нур Дабіта Сабрі отримала місце на змаганнях у стрибках з 3-метрового трампліна серед жінок.[18]

На змаганнях із стрибків із 10-метрої вишки серед чоловіків Бертран Родікт Лайсес зайняв 25-те місце у кваліфікації, та не потрапив до фінального турніру. На змаганнях у стрибках з 3-метрового трампліна серед жінок Нур Дабіта Сабрі у фінальному турнірі зайняла 12-те місце.

Гольф

[ред. | ред. код]

Малайзія отримала 2 місця на олімпійський турнір гольфістів. Представник країни на Олімпіаді в Токіо Гевін Грін та Ешлі Лау кваліфікувалися безпосередньо на ігри в індивідуальних змаганнях зі своїх власних позицій у світовому рейтингу міжнародної федерації гольфу. У чоловічому турнірі Гевін Грін зайняв 33-тє місце, а в жіночому турнірі Ешлі Лау зайняла підсумкове 55-те місце.

Вітрильний спорт

[ред. | ред. код]

Малайзійські вітрильники забезпечили собі місце на олімпійських змаганнях у класі «Лазер Радіал» серед жінок, вигравши змагання на Азійських іграх 2022 року в Ханьчжоу, і в змаганнях у класі «Лазер» серед чоловіків на регаті «Semaine Olympique Française» (регата «Останній шанс») у французькому місті Єр. У змаганнях у класі «Лазер» серед чоловіків Хайрулнізам Мохд Афенді зайняв у підсумковому заліку 32-ге місце. У змаганнях у класі «Лазер Радіал» серед жінок Нур Шазрін Мохамад Латіф зайняла підсумкове 35-те місце.

Кульова стрільба

[ред. | ред. код]

Малайзійський стрілець отримав місце на олімпійські змагання за результатами чемпіонатів світу 2022 і 2023 років, чемпіонатів Азії 2023 і 2024 років і всесвітнього олімпійського кваліфікаційного турніру 2024 року. На змаганнях із стрільби з пневматичної гвинтівки з 10 метрів серед чоловіків Джонатан Вонг зайняв 26-те місце у кваліфікації, та не вийшов до фіналу.

Плавання

[ред. | ред. код]

Двоє малазійських плавців кваліфікувалися на Олімпійські ігри за універсальною квотою.[19] На змаганнях з плавання на 400 метрів вільним стилем серед чоловіків Кхіє Хо Єн з результатом 3 хв і 51,66 сек зайняв лише 27-ме місце у попередньому запливі, та не потрапив до фінального запливу. На змаганнях з плавання на 100 метрів брасом серед жінок Руксен Тан з результатом 1 хв і 12,50 сек зайняла лише 33-тє місце у попередньому запливі, та не потрапила до фінального запливу.

Важка атлетика

[ред. | ред. код]

Малайзія отримала одне місце у важкій атлетиці на олімпійські змагання. У змаганнях виступив Анік Касдан у категорії до 61 кг серед чоловіків, який забезпечив собі одне з 10 найкращих місць у своїй ваговій категоріїх на основі олімпійського кваліфікаційного рейтингу світової важкоатлетичної федерації; таким чином знову забезпечив участь країни в олімпійських змаганнях після її останньої участі в змаганнях у важкій атлетиці у 2016 році.[20] на змаганнях малайзійський важкоатлет із результатом 130 кг у ривку і 167 кг у поштовху, та загальним результатом 297 кг зайняв у підмумку 4-те місце, лише на 1 кг відставши від третього місця.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Olympic Games: OCM picks Bertrand, Nur Shazrin as flag bearers in Paris. New Straits Times. 1 липня 2024. Процитовано 2 липня 2024. (англ.)
  2. Fadhli Ishak (13 березня 2023). This is a big honour, says Malaysia's Paris Games CDM Hamidin. www.nst.com.my. Процитовано 16 липня 2024. (англ.)
  3. Haresh Deol (12 березня 2023). 'Road to Gold' unveiled, with hopes of able to withstand political upheavals, win Olympic gold. twentytwo13.my. Процитовано 16 липня 2024. (англ.)
  4. Official Attire of Malaysian Contingent Bound for XXXIII Olympic Games Paris 2024 Launched. olympics.com.my. 23 червня 2024. (англ.)
  5. "Who approved the design?" - Malaysia's 2024 Olympic Paris attire draws flak online. thesun.my. 24 червня 2024. (англ.)
  6. OCM select 'fiercer' attire design, will not feature Yonex logo. bernama.com. 2 липня 2024. (англ.)
  7. Olympic Games: Ocm Picks Bertrand, Nur Shazrin As Flag-bearers In Paris. bernama.com. 1 липня 2024. (англ.)
  8. Vikneswaran Raman (26 липня 2024). Paris 2024: Six Athletes To Represent Malaysia In Opening Ceremony. bernama.com. Процитовано 27 липня 2024. (англ.)
  9. Vikneswaran Raman (27 липня 2024). Bonjour! Paris stages unique opening ceremony. bernama.com. Процитовано 27 липня 2024. (англ.)
  10. The Malaysian Contingent Cruises Around The River Seine Under The Pouring Rain As Paris 2024 Begins. olympics.com.my. 27 липня 2024. Процитовано 27 липня 2024. (англ.)
  11. Fleet. bateaux-mouches.fr. 27 липня 2024. Процитовано 27 липня 2024. (англ.)
  12. Malaysian Athletes To Don Rizman Ruzaini-designed 'the Malaya' At Paris Olympics Opening. bernama.com. 25 липня 2024. (англ.)
  13. Uzbekistan qualifies first Olympic archery quota, 28 nations with spots. World Archery. 14 листопада 2023. Процитовано 29 листопада 2023. (англ.)
  14. Final Olympic Qualifier: In form China to join Chinese Taipei, Great Britain and Malaysia in Paris. World Archery. 15 червня 2024. Процитовано 14 червня 2024. (англ.)
  15. Malaysia's male archers miss the mark for Olympic cut, first time in 16 years. astroawani.com. Bernama. 18 червня 2024. (англ.)
  16. Lim, Teik Huat (3 липня 2024). Azeem gets the nod for Olympic wild card. The Star. Процитовано 3 липня 2024. (англ.)
  17. BERTRAND RHODICT, FIRST MALAYSIAN ATHLETE TO QUALIFY FOR PARIS 2024. Bernama. 21 липня 2023. Процитовано 21 липня 2023. (англ.)
  18. PARIS OLYMPICS: NUR DHABITAH TO MAKE THIRD OLYMPIC APPEARANCE. Bernama. 29 червня 2024. Процитовано 30 червня 2024. (англ.)
  19. HOE YEAN, ROUXIN GET WILD CARD TICKETS TO PARIS OLYMPICS. Bernama. 26 червня 2024. Процитовано 26 червня 2024. (англ.)
  20. Lim, Teik Huat (2 квітня 2024). Aniq seals Olympic ticket. The Star. Процитовано 3 квітня 2024. (англ.)