Перейти до вмісту

Ларрі Барроуз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Ларрі Барроуз
англ. Larry Burrows
Народження29 травня 1926(1926-05-29)[1][2]
Лондон, Англія, Велика Британія
Смерть10 лютого 1971(1971-02-10)[1][3][2] (44 роки)
 Лаос
Національністьанглієць
Країна Велика Британія[4]
Жанрфотографія
Діяльністьфотограф, журналіст, військовий фотограф, фотокореспондент
ПрацівникDaily Express, Лайф і Ассошіейтед прес
Учасниквійна у В'єтнамі
Роботи в колекціїМузей мистецтв Нельсона-Аткінсаd, Музей сучасного мистецтва (Нью-Йорк)[5], Photography Collectiond і Музей Ґетті
Нагороди

CMNS: Ларрі Барроуз у Вікісховищі

Ларрі Барроуз (англ. Larry Burrows; 29 травня 1926 — 10 лютого 1971) — англійський фоторепортер, який здобув популярність фотографіями, зробленими під час війни у В'єтнамі.

Народився в Лондоні. У віці 16 років покинув школу і пішов на роботу в лондонську редакцію журналу Life, де займався друком фотографій. Зустрічаються твердження, що саме Барроуз зіпсував знамениті знімки Роберта Капи, зроблені під час висадки союзників у Нормандії, хоча в дійсності він був непричетний до цього епізоду.

Згодом Барроуз сам став фотографом і з 1962 майже десятиліття висвітлював війну у В'єтнамі. Найбільшу популярність здобуло його фотоесе «Янкі Папа 13» з центральною фотографією смертельно пораненого пілота вертольота 1-го лейтенанта Магеля, що потрапила на обкладинку Life (знято 31 березня 1965 під час висадки південнов'єтнамського батальйону у Тамко), і знімок поранених морських піхотинців восени 1966 на хребті Нуй-Кай-Че.

Барроуз загинув під час південнов'єтнамського вторгнення в Лаос в лютому 1971 року. Його вертоліт, на якому він летів в зону бойових дій разом з кількома іншими журналістами, був збитий вогнем із землі. За час своєї кар'єри Барроуз тричі удостоювався Золотої медалі Роберта Капи. Обкладинка Life з фотографією «Янкі Папа 13» у 2007 році була названа Американським товариством редакторів журналів у числі найвідоміших журнальних обкладинок за останні 40 років.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]