Перейти до вмісту

Карл Марія Вілігут

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Карл Марія Вілігут
нім. Karl Maria Wiligut
Народився10 грудня 1866(1866-12-10)
Відень, Австрійська імперія
Помер3 січня 1946(1946-01-03) (79 років)
Бад-Арользен, Вальдек-Франкенберг, Кассель, Гессен, Американська зона окупації Німеччини, Німеччина
Країна Австрія
Діяльністьписьменник, окультист, військовий керівник
Галузьвійськова справа[1] і окультизм[1]
Знання мовнімецька
УчасникПерша світова війна
ЧленствоСС
Військове звання Бригадефюрер СС
ПартіяНаціонал-соціалістична робітнича партія Німеччини
Нагороди
Ювілейна пам'ятна медаль 1898
Ювілейна пам'ятна медаль 1898
Ювілейний хрест
Ювілейний хрест
Пам'ятний хрест 1912/13
Пам'ятний хрест 1912/13
Хрест «За військові заслуги» (Австро-Угорщина)
Хрест «За військові заслуги» (Австро-Угорщина)
Медаль «За військові заслуги» (Австро-Угорщина)
Медаль «За військові заслуги» (Австро-Угорщина)
Військовий хрест Карла (Австро-Угорщина)
Військовий хрест Карла (Австро-Угорщина)
Медаль за 5 поранень (Австро-Угорщина)
Медаль за 5 поранень (Австро-Угорщина)
Пам'ятна військова медаль (Австрія)
Пам'ятна військова медаль (Австрія)
Почесний хрест ветерана війни (для учасників бойових дій)
Почесний хрест ветерана війни (для учасників бойових дій)
Медаль «У пам'ять 13 березня 1938 року»
Медаль «У пам'ять 13 березня 1938 року»
Хрест Воєнних заслуг I класу з мечами
Хрест Воєнних заслуг I класу з мечами
Хрест Воєнних заслуг II класу з мечами
Хрест Воєнних заслуг II класу з мечами
Медаль «У пам'ять 1 жовтня 1938»
Медаль «У пам'ять 1 жовтня 1938»
Кільце «Мертва голова»
Кільце «Мертва голова»

Карл Марія Вілігут (нім. Karl Maria Wiligut; 10 грудня 1866, Відень — 3 січня 1946, Бад-Арользен) — австрійський окультист, який серйозно вплинув на містичні настрої Третього Рейху. Бригадефюрер СС (1935).

Біографія

[ред. | ред. код]

Вілігут народився у Відні в родині оберста австрійської армії. У 1884 році він вступив на військову службу в 99-й піхотний полк, а в 1889 році був прийнятий до масонської ложі в Ґраці. Серед його знайомих — члени Ордена Нових Тамплієрів. З початку XX століття Вілігут почав писати вірші, сюжети яких брав з місцевої міфології та фольклору. У 1903 році Вілігут випустив міфологічний трактат «Руни Зейфрід».

У Першу світову війну Вілігут брав участь в бойових діях на російському та італійському фронтах, за деякими даними був 11 разів поранений. З серпня 1917 року по квітень 1918 року він командував 59-ї піхотної бригадою. Вілігут в кінці війни був комендантом табору для демобілізованих солдатів в Жолкеве. З військової служби Вілігут звільнився в 1919 році в званні оберста. Після війни Вілігут почав реконструкцію історії та міфології давніх германців. В цей же час його стали переслідувати фінансові та сімейні проблеми, внаслідок яких він потрапив до божевільні, впевнений, що є жертвою масонської змови. У 1924-27 Вілігут перебував у психіатричній клініці в Зальцбурзі з діагнозом шизофренія.

У 1932 році Вілігут емігрував до Німеччини, де познайомився з рейхсфюрером СС Генріхом Гіммлером, при протекції якого зайняв пост глави Відділу вивчення ранньої історії (під псевдонімом Карл Марія Вайстор), створеного спеціально для Вілігута в рамках СС. З 1 жовтня 1934 року очолював архівне управління в Головному управлінні СС з питань раси і поселення.

У 1936 році Вілігут разом з Гюнтером Кіргоффом в рамках інституту Аненербе почав розкопки в Шварцвальді на пагорбі Мурга поблизу Баден-Бадена, де, за його словами, знаходилися руїни древнього поселення ірміністів. В СС Вілігут виконував роль ірміністського священика, беручи участь в шлюбних ритуалах в замку Вевельсбург. Він також розробив дизайн кільця «Мертва голова», яким Гіммлер власноруч нагороджував офіцерів. У той же час Вайстору був доручений аналіз праць Юліуса Еволи.

У 1938 році особистий ад'ютант Гіммлера Карл Вольф розшукав дружину Вілігута, Мальвіну, і отримав від неї документи і медичні огляди, які вельми збентежили Гіммлера. У 1939 році Вольф повідомив Вілігуту, що той звільнений через слабке здоров'я і вік. Проте, Гіммлер не відвернувся від Вілігута повністю, часом звертаючись до нього за порадами. У 1940 році Вілігут оселився в Австрії, де провів залишок війни. Після війни він вирішив повернутися в Німеччину, але по дорозі помер.

Багато дослідників відзначають схожість основних ідей Вілігута з ідеями арманізма.

Вілігут стверджував, що є нащадком древньої династії німецьких святих Віліготіс, які походять від союзу між повітряними (асами) і водними богами (ванами). Ця спорідненість нібито дозволяє йому зберігати в своїй пам'яті події тисячолітньої історії, коли на небі сяяли 3 сонця, а землю населяли велетні, гноми та інші фантастичні істоти. У родову таємницю Вілігута, за його словами, посвятив батько, який разом з іншими, давно померлими, родичами постійно дає Карлу настанови і поради в рунічній формі.

Вілігут впровадив новий термін — ірмінізм, яким позначав справжню німецьку релігію, на противагу міфології — фальшивій релігії. Він стверджував, що Біблія спочатку написана древніми германцями і присвячена давньогерманському богу на ім'я Бальдур Крестос, розп'ятому вотаністами в 9600 році до н. е., а в подальшому текст Біблії нібито був сфальсифікований християнами (які запозичили ім'я «Крестос»), масонами і юдеями.

Нагороди

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Васильченко А. В. Оккультный миф III Рейха. — М.: Яуза-пресс, 2008. — 624 с. — (III Рейх. Мифы и правда). — 5000 экз. — ISBN 978-5-903339-72-3.
  • Гудрик-Кларк Н. Оккультные корни нацизма. Тайные арийские культы и их влияние на нацистскую идеологию: Ариософы Австрии и Германии, 1890—1935. — М.: Эксмо, 2004. — 576 с. — (Империя III рейх). — ISBN 5-87849-161-3.
  • Рюдигер Э. Эддическая евгеника. / Пер. с нем. — Тамбов: Ex Nord Lux, 2008. — 200 с. 1000 экз. ISBN 978-5-88934-388-2 (книга ученика К. М. Вилигута — на русском языке)
  • Rudolf J. Mund:
    • Der Rasputin Himmlers. Die Wiligut-Saga', Volkstum-Verlag', Wien 1982, ISBN 3941538608 (Klappentext und Bestellmöglichkeit)
    • Wiliguts Geheimlehre
  • Rudolf J. Mund / Gerhard von Werfenstein: Mythos Schwarze Sonne, Karl Maria Wiligut / Weisthor, der heilige Gral und das Geheimnis der Wewelsburg, 2004, ISBN 3-8334-1122-8
  • Hans-Jürgen Lange:
    • Weisthor — Karl Maria Wiligut — Himmlers Rasputin und seine Erben, 1998
    • Das Licht der Schwarzen Sonne: Weisthor — Himmlers Rasputin & seine Erben, Ausgabe mit oder ohne Daten-DVD

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. а б Чеська національна авторитетна база даних