Перейти до вмісту

Ерм (мученик)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Ерм
Святий Ерм (другий праворуч) поряд з іншими святими у голландській книзі молитов середини 15 століття
Народився1 століття
Греція
Помер120
Рим, Римська імперія
У ликусвятий

Ерм (лат. Hermes; Греція — 120, Рим) — християнський мученик, шанується як святий римо-католицькою церквою та східною православною церквою. Його ім'я зустрічається в «Мартиролозі Єроніма» («Martyrologium Hieronymianum»), а також у списку святих в «Depositio Martyrum» (354).

У 600 році над його могилою Папою Пелагієм І була побудована розкішна базиліка[1]. Згодом реставрована Папою Адріаном І. Підземна печера, що знаходиться на Соляній дорозі, носить ім'я Святого Ерма.

У римському обряді, престольне свято Св. Ерма відзначається 28 серпня. Відповідно до цієї дати, його ім'я зустрічається у Римському мартиролозі, офіційному, але вочевидь, неповному списку святих, яких було визнано Римсько-Католицькою Церквою.

Запис має такий вигляд: «На кладовищі, що знаходиться на Старій Соляній дорозі, Святий Ерм, мученик, якого, як повідомляє Святий Дамасій І, Греція відправила у вигнання, а Рим прийняв як свого громадянина, коли він помер за святе ім'я»[2].

Про реальне існування Св. Ерма свідчить початок його культу. Проте його «Акти», включені до «Законів» Папи Олександра I, вважаються легендарними.

Хоча він визнаний святим римо-католицької церкви, святкування його престольного свята вилучено в 1969 році з римо-католицького календаря, через відсутність інформації про нього[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. David Farmer, The Oxford Dictionary of Saints (Oxford: Oxford University Press, 1978), 191.
  2. Martyrologium Romanum (Libreria Editrice Vaticana, 2001, ISBN 88-209-7210-7).
  3. Calendarium Romanum (Libreria Edictrice Vaticana, 1969), p. 136.

Посилання

[ред. | ред. код]