Дрізд білочеревий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дрізд білочеревий
Самець білочеревого дрозда
Самець білочеревого дрозда
Самиця білочеревого дрозда
Самиця білочеревого дрозда
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Дроздові (Turdidae)
Рід: Дрізд (Turdus)
Вид: Дрізд білочеревий
Turdus cardis
Temminck, 1831
Посилання
Вікісховище: Turdus cardis
Віківиди: Turdus cardis
ITIS: 563570
МСОП: 22708762
NCBI: 36279

Дрізд білочеревий[2] (Turdus cardis) — вид горобцеподібних птахів родини дроздових (Turdidae)[3]. Мешкає в Східній Азії.

Самець білочеревого дрозда
Самиця білочеревого дрозда

Довжина птаха становить 21-22 см. Виду притаманний статевий диморфізм. У самців голова, груди і верхня частина тіла чорнувата. Нижня частина тіла біла, верхня частина живота і боки поцятковані чорними плямками. Дзьоб і лапи жовті, навколо очей жовті кільця. У самиць верхня частина тіла коричнева, нижня частина тіла біла, боки мають будуватий відтінок і поцятковані чорними плямками.

Поширення і екологія

[ред. | ред. код]

Білочереві дрозди гніздяться в Японії (від Хоккайдо до центрального Кюсю) та в Китаї (від Анхоя і південного Хенаня на південь до Гуйчжоу). В жовтні вони мігрують до Південно-Східного Китаю (південно-східний Юньнань, Гуансі, Гуандун, острів Хайнань) і північного Індокитаю, повертаються на північ у квітні-травні. На міграції вони регулярно зустрічаються на Тайвані, бродячі птахи спостерігалися в Таїланді, Кореї і Росії. Білочереві дрозди живуть в широколистяних, мішаних і хвойних лісах, на полях, в парках і садах. Вони живляться комахами і червами, яких шукають серед опалого листя, а також плодами. Інкубаційний період триває з травня по липень. В кладці від 2 до 5 яєць, інкубаційний період триває 12-13 днів, пташенята покидають гніздо через 14 днів після вилуплення. За сезон може вилупитися два виводки.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2016). Turdus cardis. Архів оригіналу за 27 червня 2021. Процитовано 1 червня 2022.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (2022). Thrushes. IOC World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Архів оригіналу за 30 вересня 2021. Процитовано 01 червня 2022.