Біонеорганічна хімія
Біонеорганічна хімія — розділ хімії, що вивчає роль металів у біологічних системах. Оскільки біонеорганічна хімія є поєднанням неорганічної хімії та біохімії, ця дисципліна має справу як з природними явищами, такими як механізм дії металопротеїнів, так і з модифікованими білковими молекулами та повністю штучними системами, створеними за моделлю природних.
Важливі процеси, які охоплює ця наука, включають транспорт електронів у білкових комплексах, зв'язування та активацію субстратів ферментами з використанням атомів металів як кофакторів, а також дослідження транспорту іонів за допомогою іонних насосів. Багато біологічних процесів, які мають велике значення для виживання даного організму (включаючи клітинне дихання), повністю залежать від наявності систем, які є предметом дослідження біонеорганічної хімії.
Спорідненою дисципліною, яка так чи інакше включена в біонеорганічну хімію, є біоорганометалічна хімія, яка займається вивченням біоорганометалічних сполук (таких, що містять атоми вуглецю, безпосередньо зв'язані з атомом металу).
- The Society of Biological Inorganic Chemistry (SBIC)'s home page
- The French Bioinorganic Chemistry Society
- Glossary of Terms in Bioinorganic Chemistry
- Metal Coordination Groups in Proteins by Marjorie Harding
- European Bioinformatics Institute
- MetalPDB: A database of metal sites in biomolecular structures
Це незавершена стаття з хімії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |