Британська Антарктична Територія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:02, 15 лютого 2013, створена CommonsDelinker (обговорення | внесок) (Зображення:British_Antarctic_Territory_COA.svg замінене на Зображення:Coat_of_arms_of_the_British_Antarctic_Territory.svg за вказівкою користувача [[commons:User:Morning Sunshine|Morning Sunsh...)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шаблон:Картка:Держава


Британська антарктична територія (англ. British Antarctic Territory) - сектор Антарктики (1709000 км ²), розташований від 20° до 80° західної довготи і південніше 60° південної широти.

З 1908 року Велика Британія претендує на дану територію, яка включає Південні Шетландські острови, Південні Оркнейські острови, Антарктичний півострів, узбережжя моря Уеддела, а також землі Антарктиди, що знаходяться південніше аж до Південного полюса.

Згідно з Договором про Антарктику, укладеним 1 грудня 1959 року в Вашингтоні і таким, що набрав чинності 23 червня 1961 року, на території, що знаходяться південніше 60° південної широти, не може претендувати жодна держава світу, заборонено видобуток корисних копалин і мілітаризація регіону. Однак немає перешкод для наукових досліджень.

Тим не менш, незважаючи на підписаний Договір, Великобританія претендує на територію. У той же час частина території Британської Антарктики перетинається з територіальними претензіями Аргентини, інша частина - з Чилійській Антарктикою.

Антарктичний півострів з прилеглими островами - найсприятливіше в кліматичному плані місце для людини в Антарктиці, тому населення наукових антарктичних станцій влітку (грудень - лютий) може досягати близько 3 тис. людей, при цьому більшість з них не є громадянами Великобританії. Взимку населення знижується до 500-700 працівників станцій. Постійних жителів, як і у всій Антарктиці, немає. Туризм поширений лише влітку.

Британська Антарктика широко представлена в антарктичної філателії.

Ресурси Інтернету