Юе Фей: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
MobyBot (обговорення | внесок)
м →‎Життєпис: replaced: првоінц → провінц
оформлення згідно правил ВП - див. ВП:РЖ, категоризація, шаблон
Рядок 36: Рядок 36:
| герб =
| герб =
}}
}}
'''Юе Фей''' (*[[24 березня]] [[1103]] — [[27 січня]] [[1142]]) — відомий китайський військовий діяч, стратег, національний герой та [[поет]] часів [[Династія Сун|династії Сун]]. Один з «Чотирьох видатних військовиків епохи Південної Сун».
'''Юе Фей''' ([[24 березня]] [[1103]] — [[27 січня]] [[1142]]) — відомий китайський військовий діяч, стратег, [[національний герой]] та [[поет]] часів [[Династія Сун|династії Сун]]. Один з «Чотирьох видатних військовиків епохи Південної Сун».


== Життєпис ==
== Життєпис ==
Народився у с. Юнхе повіту Тан-ін області Сян (у сучасній провінції Хенань). Отримав домашню освіту під орудою батька Юе Ліна. У 1122 році зараховується до армії, проте у зві'язку зі смертю батька у 1123 році пішов у відставку. Повернувся до армії лише у 1126 році. Цього ж року до країни вдерлися війська [[чжурчжені]]в з династії Цзінь.
Народився у с. Юнхе повіту Тан-ін області Сян (у сучасній провінції Хенань). Отримав домашню освіту під орудою батька Юе Ліна. У 1122 році зараховується до армії, проте у зв'язку зі смертю батька у 1123 році пішов у відставку. Повернувся до армії лише у 1126 році. Цього ж року до країни вдерлися війська [[чжурчжені]]в з династії Цзінь.


Незабаром Юе Фей очолив одну з армій, що повинні були зупинити війська загарбників. Саме завдяки його діям вдалося зберегти владу династії Сун на півдні країни. Найбільш значущими перемогами Юе Фея є битва за м.[[Сян'ян]] та інші п'ять міст, битва на озері Дунтинху, перемога під містом Яньчен, битва в області Інчанфу. Під час цих подій Юе призначають командувачем військ у провінціях Хубей й Цзінсі. Він став ініціатором військової стратегії «об'єднання місцевих військ у тилу чжурчженів». Також сприяв відродженню та розвитку бойових мистецтв. У 1140 році завдав поразки ворогові у битвах при Бочжоу та Сучжоу (сучасна провінція Аньхой), також з успіхом діяв у наступному році. За значні досягнення Юе Фей отримав титул князя — Е-вана.
Незабаром Юе Фей очолив одну з армій, що повинні були зупинити війська загарбників. Саме завдяки його діям вдалося зберегти владу династії Сун на півдні країни. Найбільш значущими перемогами Юе Фея є битва за місто [[Сян'ян]] та інші п'ять міст, битва на озері Дунтинху, перемога під містом Яньчен, битва в області Інчанфу. Під час цих подій Юе призначають командувачем військ у провінціях Хубей й Цзінсі. Він став ініціатором військової стратегії «об'єднання місцевих військ у тилу чжурчженів». Також сприяв відродженню та розвитку бойових мистецтв. У 1140 році завдав поразки ворогові у битвах при Бочжоу та Сучжоу (сучасна провінція Аньхой), також з успіхом діяв у наступному році. За значні досягнення Юе Фей отримав титул князя — Е-вана.


Проте незабаром бажання Юе Фея продовжувати війну з імперією Цзінь увійшло у протиріччя з намірами імператорського двору південної Сун укласти мир. Зрештою у 1142 році за непідкорення наказу імператора відступити до південного Китаю й припинити бойові дії із чрудженями, Юе Фея та його сина Юе Юня було страчено. Його могила збереглася дотепер, знаходиться біля озера Сіху, що біля міста [[Ханчжоу]].
Проте незабаром бажання Юе Фея продовжувати війну з імперією Цзінь увійшло у протиріччя з намірами імператорського двору південної Сун укласти мир. Зрештою у 1142 році за непідкорення наказу імператора відступити до південного Китаю й припинити бойові дії із чжурчженами, Юе Фея та його сина Юе Юня було страчено. Його могила збереглася дотепер, знаходиться біля озера Сіху, що біля міста [[Ханчжоу]].


== Творчість ==
== Творчість ==
Рядок 49: Рядок 49:


== Джерела ==
== Джерела ==
* M. Yamauchi: YÜEH FEI. In: Herbert Franke (Hrsg.): Sung Biographies. Band 2. Steiner, Wiesbaden 1976, ISBN 3-515-02412-3, S. 1266–1271, (Münchener ostasiatische Studien 16).
* M. Yamauchi: YÜEH FEI. У: Herbert Franke (Hrsg.): Sung Biographies. Band 2. Steiner, Wiesbaden 1976, ISBN 3-515-02412-3, S. 1266—1271, (Münchener ostasiatische Studien 16). {{ref-de}}


{{commons|Category:Yue Fei|Юе Фей}}
{{commons|Category:Yue Fei|Юе Фей}}
{{бібліоінформація}}

[[Категорія:Китайські військовики]]
[[Категорія:Китайські військовики]]
[[Категорія:Поети династії Сун]]
[[Категорія:Поети династії Сун]]
[[Категорія:Національні герої]]

Версія за 21:39, 26 липня 2017

Юе Фей
Ім'я при народженні岳飛
ПсевдоПенцзюй (鵬舉)
Народився24 березня 1103(1103-03-24)
с.Юнхе, провінція Хенань
Помер27 січня 1142(1142-01-27) (38 років)
Ханчжоу, КНР
·страта
ПохованняYue Fei Templed
КраїнаДинастія Сун
Національністькитаєць
Діяльністьвійськовий очільник, поет
Знання мовСередньокитайська
УчасникQ11050878? і Q11050876?
Титулкнязь
Конфесіяконфуціанство
БатькоЮе Лін
МатиYao Shid[1]
У шлюбі зВа
Діти4 сини

Юе Фей (24 березня 1103 — 27 січня 1142) — відомий китайський військовий діяч, стратег, національний герой та поет часів династії Сун. Один з «Чотирьох видатних військовиків епохи Південної Сун».

Життєпис

Народився у с. Юнхе повіту Тан-ін області Сян (у сучасній провінції Хенань). Отримав домашню освіту під орудою батька Юе Ліна. У 1122 році зараховується до армії, проте у зв'язку зі смертю батька у 1123 році пішов у відставку. Повернувся до армії лише у 1126 році. Цього ж року до країни вдерлися війська чжурчженів з династії Цзінь.

Незабаром Юе Фей очолив одну з армій, що повинні були зупинити війська загарбників. Саме завдяки його діям вдалося зберегти владу династії Сун на півдні країни. Найбільш значущими перемогами Юе Фея є битва за місто Сян'ян та інші п'ять міст, битва на озері Дунтинху, перемога під містом Яньчен, битва в області Інчанфу. Під час цих подій Юе призначають командувачем військ у провінціях Хубей й Цзінсі. Він став ініціатором військової стратегії «об'єднання місцевих військ у тилу чжурчженів». Також сприяв відродженню та розвитку бойових мистецтв. У 1140 році завдав поразки ворогові у битвах при Бочжоу та Сучжоу (сучасна провінція Аньхой), також з успіхом діяв у наступному році. За значні досягнення Юе Фей отримав титул князя — Е-вана.

Проте незабаром бажання Юе Фея продовжувати війну з імперією Цзінь увійшло у протиріччя з намірами імператорського двору південної Сун укласти мир. Зрештою у 1142 році за непідкорення наказу імператора відступити до південного Китаю й припинити бойові дії із чжурчженами, Юе Фея та його сина Юе Юня було страчено. Його могила збереглася дотепер, знаходиться біля озера Сіху, що біля міста Ханчжоу.

Творчість

Складав вірші у жанрі ци. Серед відомих творів «Повністю Червона ріка», «Гора Сяочуншань», «Нариси про храм Уюе».

Джерела

  • M. Yamauchi: YÜEH FEI. У: Herbert Franke (Hrsg.): Sung Biographies. Band 2. Steiner, Wiesbaden 1976, ISBN 3-515-02412-3, S. 1266—1271, (Münchener ostasiatische Studien 16). (нім.)
  1. China Biographical Database