Юе Фей: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
YFdyh-bot (обговорення | внесок)
м r2.7.3) (робот додав: cs:Jüe Fej
мНемає опису редагування
Рядок 41: Рядок 41:
Народився у с. Юнхе повіту Тан-ін області Сян (у сучасній провінції Хенань). Отримав домашню освіту під орудою батька Юе Ліна. У 1122 році зараховується до армії, проте у зві'язку зі смертю батька у 1123 році пішов у відставку. Повернувся до армії лише у 1126 році. Цього ж року до країни вдерлися війська [[чжурджені]]в з династії Цзінь.
Народився у с. Юнхе повіту Тан-ін області Сян (у сучасній провінції Хенань). Отримав домашню освіту під орудою батька Юе Ліна. У 1122 році зараховується до армії, проте у зві'язку зі смертю батька у 1123 році пішов у відставку. Повернувся до армії лише у 1126 році. Цього ж року до країни вдерлися війська [[чжурджені]]в з династії Цзінь.


Незабаром Юе Фей очолив одну з армій, що повинні були зупинити війська загарбників. Саме завдяки його діям вдалося зберегти влади династії Сун на півдні країни. Найбільш значущими перемогами Юе Фея є битва за м. Сян'ян та інші п'ять міст, битва на озері Дунтинху, перемога під містом Яньчен, битва в області Інчанфу. Під час цих подій Юе призначають командувачем військ у провінціях Хубай й Цзінсі. Він став ініціатором військової стратегії «об'єднання місцевих військ у тилу чжурчженів». Також сприяв відродженню та розвитку бойових мистецтв. За значні досягнення Юе Фей отримав титул князя — Е-вана.
Незабаром Юе Фей очолив одну з армій, що повинні були зупинити війська загарбників. Саме завдяки його діям вдалося зберегти владу династії Сун на півдні країни. Найбільш значущими перемогами Юе Фея є битва за м.[[Сян'ян]] та інші п'ять міст, битва на озері Дунтинху, перемога під містом Яньчен, битва в області Інчанфу. Під час цих подій Юе призначають командувачем військ у провінціях Хубей й Цзінсі. Він став ініціатором військової стратегії «об'єднання місцевих військ у тилу чжурчженів». Також сприяв відродженню та розвитку бойових мистецтв. За значні досягнення Юе Фей отримав титул князя — Е-вана.


Проте незабаром бажання Юе Фея продовжувати війну з імперією Цзінь увійшло у протиріччя з намірами імператорського двору південної сун укласти мир. Зрештою у 1142 році за непідкорення наказу імператора відступити до південного Китая й припинити бойові дії із чрудженями, Юе Фея було страчено. Його могила збереглася дотепер, знаходиться біля озера Сіху, що біля міста [[Ханчжоу]].
Проте незабаром бажання Юе Фея продовжувати війну з імперією Цзінь увійшло у протиріччя з намірами імператорського двору південної Сун укласти мир. Зрештою у 1142 році за непідкорення наказу імператора відступити до південного Китаю й припинити бойові дії із чрудженями, Юе Фея було страчено. Його могила збереглася дотепер, знаходиться біля озера Сіху, що біля міста [[Ханчжоу]].


== Творчість ==
== Творчість ==

Версія за 14:54, 2 грудня 2012

Юе Фей
Ім'я при народженні岳飛
ПсевдоПенцзюй (鵬舉)
Народився24 березня 1103
с.Юнхе, провінція Хенань
Помер27 січня 1142
Ханчжоу, КНР
·страта
ПохованняYue Fei Templed
КраїнаДинастія Сун
Національністькитаєць
Діяльністьвійськовий очільник, поет
Знання мовСередньокитайська
УчасникQ11050878? і Q11050876?
Титулкнязь
БатькоЮе Лін
МатиYao Shid[1]
У шлюбі зВа
Діти4 сини

Юе Фей (*24 березня 1103 — †27 січня 1142) — відомий китайський військовий діяч, стратег, національний герой та поет часів династії Сун. Один з «Чотирьох видатних військовиків епохи Південної Сун».

Життєпис

Народився у с. Юнхе повіту Тан-ін області Сян (у сучасній провінції Хенань). Отримав домашню освіту під орудою батька Юе Ліна. У 1122 році зараховується до армії, проте у зві'язку зі смертю батька у 1123 році пішов у відставку. Повернувся до армії лише у 1126 році. Цього ж року до країни вдерлися війська чжурдженів з династії Цзінь.

Незабаром Юе Фей очолив одну з армій, що повинні були зупинити війська загарбників. Саме завдяки його діям вдалося зберегти владу династії Сун на півдні країни. Найбільш значущими перемогами Юе Фея є битва за м.Сян'ян та інші п'ять міст, битва на озері Дунтинху, перемога під містом Яньчен, битва в області Інчанфу. Під час цих подій Юе призначають командувачем військ у провінціях Хубей й Цзінсі. Він став ініціатором військової стратегії «об'єднання місцевих військ у тилу чжурчженів». Також сприяв відродженню та розвитку бойових мистецтв. За значні досягнення Юе Фей отримав титул князя — Е-вана.

Проте незабаром бажання Юе Фея продовжувати війну з імперією Цзінь увійшло у протиріччя з намірами імператорського двору південної Сун укласти мир. Зрештою у 1142 році за непідкорення наказу імператора відступити до південного Китаю й припинити бойові дії із чрудженями, Юе Фея було страчено. Його могила збереглася дотепер, знаходиться біля озера Сіху, що біля міста Ханчжоу.

Творчість

Складав вірші у жанрі ци. Серед відомих творів «Повністю Червона ріка», «Гора Сяочуншань», «Нариси про храм Уюе».

Джерела

  • M. Yamauchi: YÜEH FEI. In: Herbert Franke (Hrsg.): Sung Biographies. Band 2. Steiner, Wiesbaden 1976, ISBN 3-515-02412-3, S. 1266–1271, (Münchener ostasiatische Studien 16).

Шаблон:Link GA

  1. China Biographical Database