Risk of Rain
Risk of Rain је платформер видео игра која садржи метроидвенијске и роугеличке елементе, направљена од стране тима од два студента из Универзитета у Вашингтону под именом Hopoo Games. Игра, која је прво била пројекат, је финансирана кроз Кицкстартер кампању да би се унапредила, и после је Chucklefish издао за Windows у новембру 2013. године.
Играч контролише преживелог из свемирског теретног брода на чудној планети. Како играч напредује кроз насумично изабране нивое, он покушава да преживи тако што убија монструме и сакупља предмете који могу да појачају његове офанзивне и дефанзивне способности. У игри се налази скала тежине која се повећава како време пролази. Откривањем разних скривених локација, играч може да открије артифакте који могу да измене начин играња. Видео игра подржава до десет играча преко мреже и до два играча локално.
Наставак је Risk of Rain 2.
Искуство при игрању
[уреди | уреди извор]На почетку игре, играч бира између дванаест карактера. На почетку је само један карактер доступан, Командос. Како играч завршава циљеве у игри, тако откључава више карактера. Сваки карактер разне статистике и посебне покрете; на пример, снајпер има способност да погоди створења са великих дистанца за велику, продорну штету али је брзина пуцања ниска, док командос прави умерену штету на близини.
На свим сем последњег нивоа, циљ је да се надје телепортер који је на насумичној локацији. Док га играч тражи, он се сусреће са створењима које на самрти испуштају новац у игри и дају играчу искуство. Играч сакупљањем искуства повећава свој ниво карактера. Новац може да се користи за отварање разних ковчега, куповином предмета у продавницама, активирањем дронова и молећи се на алтарима који имају насумичну шансу да дају предмете. Постоји преко 110 предмета у игри, које имају различите предности.[1] Играчи могу да имају само један активан предмет у датом тренутку, али могу да сакупљају колико год пасивних предмета. Место ових предмета је насумично изабрано.
Када играчи пронађу телепортер и активирају га започе ће тајмер од 90 секунди на "Drizzle" и "Rainstorm" тежини а 120 секунди на "Monsoon" тежини где играчи треба да преживе до краја истека тајмера. За то време много више створења, као и једно Бос створење, ће се створити. После истека тајмера престаће стварање нових створења али играч мора да порази преостала створења пре него што могу да активирају телепортер. Када се телепортер активира сав преостали новац који играчи поседују се претвара у искуство. На предпослењдјем нивоу играчи добијају опцију да активирају телепортер за последњи ниво или да активирају телепортер који покреће пређене нивое на већој тежини, чиме играчи добијају више искуства и предмета. Ако играчи изаберу другу опцију телепортери на наредним нивоима ће их представити са истом одлуком. На последњем нивоу играч треба да победи последњег Боса, ако преживе успевају да побегну са планете и пређу игру.
Тежина игре се одређује према дужини играња. Сваких 5 минута игрица се отежава до додатних 10 нивоа са свежим створењима са више живота и снажнијим нападима.[1] Бос створења могу да се створе и пре налажења телепортера на већим тежинма. Ако има само један играч, игра се прекида када тај играч умре. Ако има више играча игра се наставља док сви играчи не умру. Ако преостали играч преживе и активирају телепортер мртви играчи ће се вратити у игру.
Појављивање предмета је засновано на разним достигнућима које је играч остварио у поновљеним играњима.
Развој
[уреди | уреди извор]Risk of Rain је направљен од стране 2 студента, Данкана Драмонда и Пола Морса са Универзитета у Вашингтону. Узели су инспирацију од њихових омиљених игара и спојили су разлиците аспекте и једно паковање, фокусирајући се на роуглике и платформер жанрима.[2] Такође су хтели да направе игру са растућом тежином давајући играчима осећај хитности и терање на тешке одлуке. Risk of Rain је направљен користећи GameMakerStudio алатку. Наслов Risk of Rain је био изабран тако да бих био лакши за наћи на интернету.
Видео игра је презентована у осмо-битно дво-димензионалној графици. Оваква графика им је омогућила да развију духове за нове непријатеље, али им је и омогућила да направе осећај размере великих босева у поређењу са играчем
Излазак
[уреди | уреди извор]У фебруару 2015. године, Hopoo Games се удружио са IndieBox, претплатни сервис који месечно испоручује кутије, да понуде физичку копију видео игре
Наставак
[уреди | уреди извор]У мају 2017. године, Hopoo Games су најавили да су радили на наставку Risk of Rain 2 у протеклих 6 месеци. Видео игра је одржала основне особине прве игре, али је прешла из 2Д у 3Д. Игра је подржана од стране Gearbox Publishing.
Референце
[уреди | уреди извор]- ^ а б Wилтсхире, Алеx (2016-02-05). „Хоw Риск Оф Раин Инцреасес Диффицултy Овер Тиме”. Роцк, Папер, Схотгун (на језику: енглески). Приступљено 2020-05-20.
- ^ Тацх, Даве (2013-08-28). „Риск оф Раин хандс-он: Ретро агорапхобиа”. Полyгон (на језику: енглески). Приступљено 2020-05-20.
Спољашње везе
[уреди | уреди извор]- Званични сајт Архивирано на сајту Wayback Machine (21. мај 2020)