Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:ConayR

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

(Usunięte powitanie)

Pozdrawiam! —  EMeczKa dyskusja 23:46, 5 paź 2007 (CEST)[odpowiedz]

Re: Halo (gra)

[edytuj kod]
  • Zobacz sobie na inne infoboksy gier - występuje tam znacznik <br /> - nie widzę problemu w używaniu tego. Zobacz jak wyglądało to podczas Twojej zmiany [1] - po kiego te odstępy pomiędzy wierszami ? To też nie jest zgodne ze składnią wiki .... Jeżeli już chcesz robić zgodnie ze składnią wiki to poczytaj Pomoc:Formatowanie tekstu o listach numerowanych i nienumerowanych - tak jak Ty zrobiłeś jest po prostu niechlujnie. Stąd zmiana jest uzasadniona.
  • Co do kontrolera i nazwy silnika - OK, zgadzam się możesz zmienić

Reasumując - kontroler i nazwę silnika zmień. Co do pierwszego - po prostu nie zgadzam się - na przyszłość zanim zarzucisz komuś nieznajomość wiki-kodu sam sprawdź czy umieściłeś to zgodnie z formatowaniem wiki :). Pozdr. Lothar (dyskusja) 16:27, 8 paź 2007 (CEST)[odpowiedz]

Nieprawda - jeżeli chcesz wylistować - stosujesz właśnie znaczniki takie jak podane są na stronie formatowania :) np. coś takiego:
* Element 1
* Element 2
* Element 3
Z kolei Twoje "entery" powodują że szablon jest "rozwalony" że się tak wyrażę na pół strony i po prostu nieczytelny - stąd obstaję przy rozwiązaniu ze znacznikiem <br> tudzież właśnie liście nienumerowanej. Pzdr Lothar (dyskusja) 02:43, 9 paź 2007 (CEST)[odpowiedz]
P.S. Co do uporu przy formatowaniu mam wrażenie, że usilnie chcesz przeforsować swoje "ale" "dla zasady" :) - jak widać przyznałem Ci rację co do merytorycznych zmian, z kolei co do formatowania - no wybacz... jakąś wiedzę na temat formatowania Wiki mam, więc mam prawo (korzystając ze swojego doświadczenia) wyrazić swoją opinię. I będę przy niej obstawał, ponieważ błędu w formatowaniu nie ma. Tyle Lothar (dyskusja) 02:50, 9 paź 2007 (CEST)[odpowiedz]
Nie czepiam się dla frajdy tylko z uwagi na to, że naprawiłeś jedno kiepskie formatowanie innym kiepskim - no dokładnie :). Sam przyznajesz, że Twoje rozwiązanie nie jest dobre a wlatujesz mi na dyskusję z tekstem braku znajomości wiki-formatowania i wjeżdzasz na mnie.... Sorry, ale sam chyba widzisz że to jest "lekko" nie na miejscu... (już nie mówiąc o tym że istnieje taka zasada jak "zakładaj dobrą wolę drugiej strony" którą się kierowałem).... Wracając do tematu - co do szablonu najlepiej zapytać albo twórcę Hołek albo malarza pl - drugi zajmuje się szablonami wiki. EOT Lothar (dyskusja) 03:07, 9 paź 2007 (CEST)[odpowiedz]

Neutralny punkt widzenia

[edytuj kod]

Witaj. Dziękujemy za zainteresowanie polskojęzyczną Wikipedią. Jednakże jedna lub więcej wprowadzonych przez Ciebie zmian nie spełnia wymogów neutralnego punktu widzenia. Możesz rzucić okiem także na „Czym Wikipedia nie jest”. Jeśli dalej masz wątpliwości, dlaczego Twoje zmiany zostały anulowane, zapytaj o to np. na pytaniach nowicjuszy lub na Discordzie. Dziękuję.

Odp:POV Louve o dobreprogramy.pl

[edytuj kod]

Witaj Problem na pewno jest złożony i trudno rozstrzygać które źróła są pozbawione POV a które nie. Salomonowym rozwiązaniem jest uniknięcie informacji z obu stron które nie są potwierdzone źródłami zewnętrznymi. Usunąłem słowo "największy" i link do niego bo Twoja argumentacja jest przekonywująca. Faktycznie autor tego artykułu jest widoczny w DP i trudno o bezstronność jego wypowiedzi. Informacje o kontrowersjach jednakże również proponuje nie zamieszczać dla równowagi Można chyba podać link w sekcji Linki zewnętrzne do forum z opiniami na temat DP a czytelnik sam oceni czy sa one prawdziwe, miarodajne czy jedynie zlosliwością forumiczów. Sam wiele lat miałem do czynienia z forami i to dość znanymi i lepiej nie traktować ich jako źródło nawet gdy są to fora moderowane czy specjalistyczne. Jeżeli takie rozwiązanie brak kontrowersyjnych informacji zwiazanych z "największy" i "krytyka" jest wystarczający proponuje zakończyć zmiany w artykule. Pozdrawiam --Adamt rzeknij słowo 11:52, 25 sie 2008 (CEST)[odpowiedz]

Prośba o źródła w artykule Castle Falkenstein

[edytuj kod]

Dziękujemy za napisanie artykułu Castle Falkenstein. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)

Prośba o źródła w artykule R. Talsorian Games

[edytuj kod]

Dziękujemy za napisanie artykułu R. Talsorian Games. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat.)

Prośba o źródła w artykule Steve Jackson Games

[edytuj kod]

Dziękujemy za napisanie artykułu Steve Jackson Games. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.

(To jest automatyczny komunikat.)

Hej,

Dzięki za zgłoszenie sprawy tego artykułu! Niestety, system przeglądania artykułów przed zatwierdzeniem faktycznie sympatyczny nie jest; osobiście – zanim uzyskałem redaktora – czekałem czasem i miesiąc z okładem zanim ktoś zainteresował się moimi edycjami. Niestety, dopóki nie uzyskasz uprawnień redaktora – trzeba z tym żyć. ;)

Edycje przejrzałem, a jakże. Naturalnie, że nie są wandalizmem – cieszę się, że zająłeś się artykułem o Mike'u, bo jest to postać bliska i mojemu sercu, zasługuje on na bardziej rozbudowany artykuł. Artykuł wciąż ma parę wad (redakcyjnych), nad którymi popracuj:

  • Trzeba poprawić styl przełożonych z angielskiego zdań, niektóre bywają nieco koślawe;
  • Koniecznie pozamieniaj dywizy (-) na półpauzy (–); aktualnie, nowe edycje mają same wolnostojące dywizy, co wygląda bardzo niechlujnie;
  • Są błędy przy odmianie nazwisk/imion – nie jestem pewien, czy to Twoje błędy (sorry, nie miałem czasu na przejrzenie edycji słowo po słowie), ale uczulam na zasadę. Generalnie zasada jest jedna (i prosta): jeżeli imię lub nazwisko kończy się na spółgłoskę („Pondsmith”), to nie dodajemy apostrofu (bo przecież wymawiamy i piszemy normalnie: Podsmith, Pondsmitha, Pondsmithowi). Jeżeli zaś kończy się na samogłoskę (zauważyłem to przy jego synu), to dodajemy apostrof (bo ostatnia litera jest niema i jej nie wymawiamy: Cody, Cody'emu, Cody'ego). Pewnie to wiesz, więc po prostu przypominam (wielu wikipedystów ma z tym problem). ;)

(Tak w ogóle, to mam małą zagwozdkę ze sprawą imienia „Cody”; nie jestem pewien, czy aby nie zachodzi tu owa niepisana zasada, co przy nazwisku „Romney” – czyli że wymawiamy „y”, więc nie powinno się stawiać apostrofu… Wiem, ta sprawa bywa w przekładzie bardzo skomplikowana. Przemyśl to, a i ja spróbuję zbadać tę kwestię. Ale spróbowałbym jednak wstawić tam apostrof).

I w tym miejscu deklaruję chęć pomocy przy tym artykule; tak się składa, że zajmuję się zawodowo i tłumaczeniami, i redakcją tekstu, więc będę miał pole, żeby trochę się redakcyjnie wyżyć. Ale to od poniedziałku najwcześniej – jeżeli będziesz miał czas, to proszę poedytuj artykuł samodzielnie (w końcu to Twój „projekt”). ;)

Pozdrawiam,
--Jovaen (dyskusja) 14:45, 15 gru 2012 (CET)[odpowiedz]

Przejrzałem kolejne Twoje edycje, wkleiłem też na stronę dyskusji artykułu info o patronacie Wikiprojektu RPG. Nie ma w ww. artykule zbyt wiele roboty dla mnie, bo sam edytujesz bardzo sprawnie – trzymam kciuki za to, żebyś jak najszybicej otrzymał uprawnienia redaktora!
Co do kwestii „Romneya” i „Cody'ego” – masz rację, oczywiście.
Pozdrawiam,
--Jovaen (dyskusja) 13:54, 19 gru 2012 (CET)[odpowiedz]