Wszystko jest pozyczone
W imieniu Komitetu powitalnego przypadł mi zaszczyt powitania Ciebie na stronach polskojęzycznej Wikipedii. Cieszę się, że ten projekt wzbudził Twoje zainteresowanie, i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj z nami na dłużej :)
Przed rozpoczęciem edycji poświęć kilka chwil na zapoznanie się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w naszej społeczności.
- Przewodnicy – skorzystaj z pomocy przewodnika w świecie Wikipedii.
- Poradnik autora Wikipedii – podstawowe informacje o Wikipedii, jej strukturach, filozofii, zasadach, składni i formatowaniu tekstu.
- Panel główny pomocy – tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
- Administratorzy – zawsze możesz poprosić ich o pomoc.
- Słowniczek – lista używanych przez nas skrótów.
- Zalecenia edycyjne – wypracowane zalecenia dotyczące edytowania.
- Najczęstsze nieporozumienia – nieporozumienia, które mogą się przytrafić każdemu.
- Wersje oznaczone – tutaj znajdziesz informacje o wersjach oznaczonych.
Nie krępuj się edytować stron! Na Wikipedii trzymamy się zasady śmiałego edytowania – nie musisz pytać nikogo o zgodę na edycje!
Nie obawiaj się też, że cokolwiek zepsujesz. Jeśli nawet popełnisz błąd, zawsze można odtworzyć poprawną wersję artykułu! Zachęcam do zapoznania się z informacjami dla nowicjuszy.
Jeśli czegoś nie wiesz, nie krępuj się pytać innych. Strona Pytania nowicjuszy powstała specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę z Wikipedią.
Z kolei na naszym kanale IRC (irc://chat.freenode.net/wikipedia-pl) znajdziesz doświadczonych Wikipedystów.
W poradniku autora Wikipedii znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat edytowania i formatowania tekstu. A pod tym linkiem dowiesz się, jak edytować... i przeżyć :)
Przed rozpoczęciem edytowania poświęć trochę czasu na zapoznanie się z zasadami polskiej Wikipedii. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowań wynikających z usunięcia Twoich wpisów lub wręcz zablokowania Ci możliwości edycji artykułów. Najważniejsze z nich to:
- Czym Wikipedia nie jest
- Wikipedia to encyklopedia – nie słownik, forum dyskusyjne, miejsce do prezentacji własnych poglądów ani prospekt reklamowy;
- Neutralny punkt widzenia
- Przedstawiaj bezstronnie wszystkie możliwe punkty widzenia, bez wskazywania słuszności żadnego z nich;
- Prawa autorskie
- Nie kopiuj tekstów z innych publikacji lub stron internetowych, nie umieszczaj grafik objętych prawami autorskimi;
- Weryfikowalność
- Każdy Twój wpis do artykułu musi być poparty wiarygodnym źródłem;
- Unikaj wyrażeń zwodniczych
- Unikaj nieprecyzyjnych wyrażeń typu niektórzy ludzie mówią czy badania dowodzą, że bez podania konkretnych źródeł;
- Unikaj pustosłowia
- Zamiast mówić czytelnikowi, że coś jest ważne, piękne, głębokie, klasyczne, unikalne – użyj faktów, by to pokazać;
- Nie przedstawiamy twórczości własnej
- Wszystkie wpisy powinny opierać się na cytowaniu źródeł, a nie na własnych przemyśleniach;
- Zasady wstawiania linków zewnętrznych
- Linki zewnętrzne muszą być bezpośrednio związane z artykułem, oraz go znacząco poszerzać.
Kilka rad na koniec. Na stronach dyskusji i w głosowaniach (ale nie w artykułach) podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld). Po zapisaniu strony w miejsce tyld pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Pamiętaj też: chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisz się na jego stronie dyskusji, bowiem wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości (taki jak Ty przed chwilą) i będzie mogła Ci odpowiedzieć.
Jeżeli masz jakieś pytania lub wątpliwości, to z chęcią Ci pomogę – w tym celu wpisz się na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie służę pomocą :)
Życzę owocnych edycji i... śmiało testuj edytowanie stron Wikipedii!
Kwestionariusz profilu Dyrektora Wykonawczego 2016 dla Wikimedia Foundation
edytujRada Powiernicza Wikimedia Foundation wyznaczyła komitet, którego zadaniem jest wyszukanie następnego Dyrektora Wykonawczego. Jednym z pierwszych jego zadań jest opracowanie opisu dla tego stanowiska. Dlatego zwracamy się do społeczności Wikimedia z prośbą o udział w tym procesie. Prosimy o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, byśmy lepiej zrozumieli oczekiwania społeczności i pracowników dotyczące dyrektora wykonawczego Fundacji.
- ankiety (Qualtrics)
Dziękujemy, Komitet Sterujący ds. Wyszukiwania Dyrektora Wykonawczego Wikimedia Foundation via MediaWiki message delivery (dyskusja) 00:30, 2 cze 2016 (CEST)
Opis zmian
edytujA gdybyś tak w opisie zmian pisał nazwa niemiecka? Byłoby lepiej. Ciacho5 (dyskusja) 22:50, 3 sty 2017 (CET)
User:EGalvez (WMF)/Sandbox/MassMessageTest
edytujWitaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[1] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[2] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.
Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.
Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:44, 13 sty 2017 (CET)
Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey (revised heading)
edytujWitaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[3] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[4] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.
Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.
Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:50, 13 sty 2017 (CET)
Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey
edytuj(Sorry to write in English)
Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 28 lutego 2017 (23:59 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.
Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy!
O tej ankiecie: Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu tutaj lub zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub nie chcesz dalszego kontaktu związanego z tą ankietą, wyślij e-mail poprzez funkcję EmailUser do User:EGalvez (WMF). O Wikimedia Foundation: Wikimedia Foundation wspiera Cię pracą nad oprogramowaniem i technologią, aby nasze strony działały szybko i bezpiecznie oraz były dostępne dla każdego. Tak samo wspiera różne inicjatywy związane z rozszerzaniem zasięgu dostępu do wolnej wiedzy. Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 09:04, 23 lut 2017 (CET)
Ad:Muzeum Historii Medycyny we Fromborku
edytujCześć! Artykuł całkiem ładny, ale... – możesz zamienić bibliografię na przypisy? Wtedy i w do rubryki CzyWiesz można by go zaproponować. --Mozarteus (dyskusja) 07:08, 15 sie 2017 (CEST)
Ad:Cmentarz Komunalny w Mrągowie
edytujUważaj proszę przy oznaczaniu. Zatwierdziłeś rażąco nieencyklopedyczną edycję, przez co wisiała ona przez ponad dwa miesiące. Nie wymieniamy prywatnych osób pochowanych na cmentarzu. Pozdrawiam, ~Cybularny Napisz coś ✉ 22:51, 9 paź 2017 (CEST)
Podziękowanie - Michał Walski (neurolog)
edytujW imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:50, 11 paź 2017 (CEST)
Witaj, spójrz na daty urodzin i śmierci bohatera biogramu, skąd taka różnica pomiędzy tymi, które Ty pierwotnie wstawiłeś a tymi, które poprawił ostatni edytor, możliwe, że opierając się na tym samym źródle. Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 00:04, 2 sty 2018 (CET)
- Witaj, czy jesteś w stanie wyjaśnić mi tą różnicę? Pozdrawiam--Tokyotown8 (dyskusja) 00:01, 3 sty 2018 (CET)
Гумбачы
edytujCzy wiesz – Włodzimierz Jan Romaniszyn
edytujDziękujemy i prosimy o więcej, Szoltys [Re: ] 01:24, 25 lis 2018 (CET)
Dodałeś do tego artykułu informację o 3 gatunkach roślin na podstawie przewodnika "Warmia Mazury". Czy mógłbyś sprawdzić w tym przewodniku, czy ta informacja nie powinna dotyczyć rezerwatu o podobnej nazwie Wyspa lipowa na jeziorze Szwałk Wielki? Znajduje się on zupełnie gdzie indziej, ale ciągle w granicach woj. warmińsko-mazurskiego. Skąd moje wątpliwości? Na stronie Nadleśnictwa Czerwony Dwór wymieniono dokładnie 3 te same gatunki roślin w odniesieniu do rezerwatu na jeziorze Szwałk Wielki. Przypadek? Nie sądzę. ;) Pikador (dyskusja) 20:06, 5 gru 2018 (CET)
Podziękowanie - Włodzimierz Jan Romaniszyn
edytujW imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:50, 31 gru 2018 (CET)
Co znaczy ruiny młyna? Ciacho5 (dyskusja) 18:51, 16 sty 2019 (CET)
Order Sztandaru Pracy
edytujCześć. Pamiętam z dzieciństwa tablicę w Konstancinie z informacją o tym odznaczeniu, zupełnie to gdzieś zgubiłem. Ale do takiej informacji należałoby dodać źródła, czy możesz jakieś dodać, albo podrzucić linka, wtedy ja to zrobię? godaidajesz 22:07, 24 sty 2019 (CET)
Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?
edytujDzień dobry Wszystko jest pozyczone -
Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?
Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.
Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.
Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.
Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę
Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz
W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.
Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią
edytujDzień dobry,
organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.
Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.
Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.
W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).
Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.
Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.
Dziękujemy
A co świadczy o jej encyklopedyczności? Doktorzy autoency nie są, nagród nie widać czy jakiegoś ogromnego wkładu.... Ciacho5 (dyskusja) 21:50, 20 gru 2020 (CET)
- Dziękuję, o nieency doktorów nie wiedziałem. Zatem jest to ostatnie hasło o naukowcu tego stopnia. Dziękuję. Wszystko jest pozyczone (dyskusja) 23:14, 20 gru 2020 (CET)
Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2021
edytujOtrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory rozpoczęły się 18 sierpnia 2021 i potrwają do końca miesiąca.
Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty takie, jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.
W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 19 kandydatów z całego świata. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem.
Do głosowania uprawnionych jest prawie 70 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 31 sierpnia 2021. Zagłosuj przez link na meta.
Jeśli oddałeś/-aś już głos, dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.
dostarczone zgodnie z informacją podaną na Tablicy ogłoszeń (Specjalna:Diff/64157534) przez mastibot <dyskusja> 00:47, 29 sie 2021 (CEST)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
- Dodaj prawidłowe źródła, w formie przypisów:
- bez źródeł jest cała sekcja "Życiorys" - do uzupełnienia
- informacja "Przedmiotem badań Joanny Petal-Figielskiej jest ekologia populacyjna mrówkowatych (Formicidae)" oparta jest o jedną pracę z 1961, gdy bohaterka biogramu przygotowywała swoją rozprawę doktorską; należy to przeredagować lub pisać w czasie przeszłym, lub podać źródło wskazujące, że nadal tym się zajmuje
- brak źródeł dla fragmentu "i systemowa. Stworzyła opracowania fauny mrówek istniejących i projektowanych rezerwatów na Lubelszczyźnie, opisała nowy podgatunek mrówki. Badała rolę mrówek jako drapieżców oraz ich udział w użytkowaniu materii, wpływ mrówek na środowisko glebowe, procesy regulacji populacji mrówek, opracowania systemowe dotyczące wpływu czynników antropogenicznych na struktury biocenotyczne i znaczenie tych zmian w procesach mineralizacji materii organicznej" - do uzupełnienia
- informacja "Dorobek naukowy obejmuje 70 publikacji" ma fałszywe źródło - WorldCat mówi o 15 książkach, a nie 70 publikacjach
- informacja "w tym 66 oryginalnych prac naukowych" ma fałszywe źródło - dane biograficzne prof. Roberta Luterka
Mam nadzieję, że te błędy to jednostkowy wypadek przy pracy. Pozdrawiam, Michał Ski (dyskusja) 12:23, 29 paź 2021 (CEST)
Czy wiesz – Dolores Ciepielewska
edytujDziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 16:35, 6 lis 2021 (CET)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
- Spokojnie dokończ
- Dodaj źródła, w formie przypisów
- Wykaż encyklopedyczność (zobacz Wikipedia:Encyklopedyczność/naukowcy. Chyba, że ma jakies inne dokonania czy upamiętnienia)
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Po skończeniu użyj zakładki „Przenieś”, aby ponownie opublikować artykuł. Jeżeli nie masz takiej zakładki (należy mieć konto zarejestrowane od co najmniej 4 dni oraz 10 edycji), napisz na tej stronie lub zwróć się do przewodników.
Pozdrawiam, Ciacho5 (dyskusja) 21:12, 8 lis 2021 (CET)
Podziękowanie - Dolores Ciepielewska
edytujW imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Jamnik z Tarnowa Napisz coś 07:09, 16 gru 2021 (CET)
Ad:Wilkasy (powiat giżycki)
edytujCześć. "W 1625 mieszkała tu wyłącznie ludność polska, a w późniejszym czasie mieli tu wywodzący się z polskiej szlachty Wierzbiccy". Co mieli ci Wierzbiccy? Pozdrawiam, Michał Ski (dyskusja) 21:49, 1 sty 2022 (CET)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Pozdrawiam, Michał Ski (dyskusja) 20:11, 31 mar 2022 (CEST)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
- Wykaż encyklopedyczność
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Pozdrawiam, Michał Ski (dyskusja) 20:13, 31 mar 2022 (CEST)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
W razie problemów skorzystaj z tego poradnika, zadaj pytanie na tej stronie lub spytaj przewodników.
Pozdrawiam, Michał Ski (dyskusja) 20:15, 31 mar 2022 (CEST)
- Cześć. Czy coś jest niejasnego w zdaniu Dodaj źródła w formie przypisów do wszystkich informacji? Całą sekcja dot. odznaczeń jest bez źródeł. Michał Ski (dyskusja) 22:56, 31 mar 2022 (CEST)
- To nie jest powód do przeniesienia hasła do brudnopisu, tylko do uzupełnienia. Wszystko jest pozyczone (dyskusja) 22:59, 31 mar 2022 (CEST)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został przeniesiony do twojego brudnopisu, gdzie możesz nad nim popracować. Popraw w nim:
Pozdrawiam, Michał Ski (dyskusja) 22:58, 31 mar 2022 (CEST)
Czy wiesz – Ryszard Szadziewski
edytujDziękujemy i prosimy o więcej, Mpn (dyskusja) 07:05, 1 kwi 2022 (CEST)
Podziękowanie - Ryszard Szadziewski
edytujW imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 06:52, 16 kwi 2022 (CEST)
Pytanie
edytujDodałeś tutaj Dwór w Będkowicach źródło do opisu napisu portalu z inskrypcją. Czy mógłbyś sprawdzić u Czerwińskiego, czy faktycznie on pisze Galhorn, czy Gelhorn (to jest poprawna wersja)? Bo nie wiem teraz jak to poprawić. Pozdrawiam Piotr967 podyskutujmy 22:21, 4 wrz 2022 (CEST)
W haśle Kadyny za Piotrem Skurzyńskim autorem książki "Warmia, Mazury, Suwalszczyzna" Wyd. Sport i Turystyka - Muza S.A. Warszawa 2004 ISBN 83-7200-631-8 s. 72 napisałeś, że w tympanonie ryzalitu głównego są herby Hohenzollernów. Nie jest to prawda, ten Pan się pomylił. Są to herby Wilhelma von Schwerin (1739-1802) i jego żony Wilhelminy von Rehbinder (1766–1829). Magen (dyskusja) 21:59, 22 lip 2023 (CEST)
Hej. Czy możesz zweryfikować datę ukończenia studiów, którą podajesz w tym artykule? Czy to czasem nie jakaś literówka? (mam wrażenie, że źródło podane do tego akapitu jako przypis nie mówi o ukończeniu stud→ów przez AG) z góry dzięki, pozdrawiam, Piastu βy język giętki… 17:29, 6 paź 2023 (CEST)
- Dobra, nie było tematu, przypis numer 2 zawiera tę informację, pozdrawiam, Piastu βy język giętki… 17:30, 6 paź 2023 (CEST)
Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2024
edytujOtrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory trwają do 23:59 we wtorek 17 września 2024.
Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty, takie jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF złożone z 12 wolontariuszy. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.
W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 12 kandydatów z całego świata, 3 z nich ubiega się o reelekcję. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem. Dostępne są również „przewodniki” napisane przez członków społeczności.
Do głosowania uprawnionych jest prawie 120 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 17 września 2024. Zagłosuj przez link na meta.
Jeśli już zagłosowałeś(-aś), dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.
Więcej informacji – Oddaj swój głos w wyborach!
komunikat wysłany przez Msz2001 (dyskusja) 11:47, 15 wrz 2024 (CEST)
Zaproszenie do udziału w badaniu
edytujWitamy!
Fundacja Wikimedia prowadzi badanie Wikipedystów, aby lepiej zrozumieć, co skłania administratorów do zaangażowania się w tworzenie Wikipedii i jakie czynniki mają wpływ na utrzymanie ich zainteresowania. Wyniki badania pomogą nam w poprawie doświadczeń Wikipedystów oraz rozwiązaniu wspólnych problemów i potrzeb. Zidentyfikowaliśmy cię jako dobrego kandydata do udziału w tym badaniu i będziemy wdzięczni za wypełnienie anonimowej ankiety.
Nie musisz być administratorem, aby wziąć udział.
Wypełnienie ankiety zajmuje około 10–15 minut. Więcej informacji o badaniu znajdziesz na jego stronie Meta, gdzie dostępna jest też polityka prywatności.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasze dane kontaktowe znajdziesz na stronie Meta projektu.
Z pozdrowieniami
BGerdemann (WMF) (dyskusja) 22:34, 8 lis 2024 (CET)
- ↑ Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
- ↑ Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.
- ↑ Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
- ↑ Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.