Kazachstan op de Olympische Zomerspelen 2024
Uiterlijk
Kazachstan op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Kazachstan | ||||||||||||||||
IOC-landcode | KAZ | ||||||||||||||||
NOC | National Olympic Committee of the Republic of Kazakhstan (kk) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Kazachstan op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Kazachstan op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | |||||||||||||||||
|
Kazachstan zal deelnemen aan de Olympische Zomerspelen 2024 in Parijs, Frankrijk.
Aantal Deelnemers[bewerken | brontekst bewerken]
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds gekwalificeerd hebben voor de Olympische Zomerspelen van 2024.
sport | mannen | vrouwen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek | 0 | 1 | 1 |
Badminton | 1 | 0 | 1 |
Boksen | 6 | 1 | 7 |
Boogschieten | 3 | 0 | 3 |
Gymnastiek | 3 | 1 | 4 |
Kanovaren | 6 | 2 | 8 |
Moderne vijfkamp | 1 | 1 | 2 |
Roeien | 1 | 0 | 1 |
Schermen | 4 | 1 | 5 |
Schietsport | 4 | 3 | 7 |
Taekwondo | 2 | 0 | 2 |
Tafeltennis | 1 | 0 | 1 |
Wielersport | 2 | 0 | 2 |
Worstelen | 7 | 0 | 7 |
totaal | 41 | 10 | 51 |
Deelnemers en Resultaten[bewerken | brontekst bewerken]
Atletiek[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Loopnummers[bewerken | brontekst bewerken]
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Zhanna Mamazhanova | marathon | n.v.t. |
Badminton[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Dmitry Panarin | enkelspel |
Boksen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag | |||
Saken Bibossinov | vlieggewicht | ||||||
Makhmud Sabyrkhan | vedergewicht | ||||||
Aslanbek Shymbergenov | weltergewicht | ||||||
Nurbek Oralbay | middelgewicht | ||||||
Aibek Oralbay | zwaargewicht | ||||||
Kamshybek Kunkabayev | superzwaargewicht |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | finale | rang |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag | |||
Karina Ibragimova | vedergewicht |
Boogschieten[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
individueel | ||||||||||
team | n.v.t. |
Gymnastiek[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Milad Karimi | meerkamp | ||||||||||||||||
Nariman Kurbanov |
Ritmisch[bewerken | brontekst bewerken]
atleten | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
Elzhana Taniyeva | individueel |
Trampoline[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||
trampoline |
Kanovaren[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Sprint[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-2 500 m | |||||||||
K-2 500 m |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
C-2 500 m |
Moderne vijfkamp[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | schermen (degen) |
zwemmen (200 m vrije slag) |
paardrijden (springen) |
combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) |
totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Georgiy Boroda-Dudochkin | moderne vijfkamp |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | schermen (degen) |
zwemmen (200 m vrije slag) |
paardrijden (springen) |
combinatie: schieten/lopen (10 m luchtpistool)/(3200 m) |
totaal punten | rang | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RR | BR | rang | punten | tijd | rang | punten | strafpunten | rang | punten | tijd | rang | punten | ||||
Yelena Potapenko | moderne vijfkamp |
Roeien[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | herkansingen | kwartfinale | halve finale | finale | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
skiff |
Legenda: FA=finale A (medailles); FB=finale B (geen medailles); FC=finale C (geen medailles); FD=finale D (geen medailles); FE=finale E (geen medailles); FF=finale F (geen medailles); HA/B=halve finale A/B; HC/D=halve finale C/D; HE/F=halve finale E/F; KF=kwartfinale; H=herkansing
Schermen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
degen | ||||||||
degen team | n.v.t. |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
sabel |
Schietsport[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
10 m luchtgeweer | |||||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
25 m snelvuurpistool | |||||
skeet |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
50 m geweer 3 houdingen | |||||
Taekwondo[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Samirkhon Ababakirov | -58 kg | |||||||
Batyrkhan Toleugali | -80 kg |
Tafeltennis[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | voorronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | vierde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Kirill Gerassimenko | enkelspel |
Wielersport[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Wegwielrennen[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
wegwedstrijd | |||
tijdrit |
Worstelen[bewerken | brontekst bewerken]
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2024 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Grieks-Romeinse stijl[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Aidos Sultangali | −60 kg | ||||||
Demeu Zhadrayev | −77 kg | ||||||
Nursultan Tursynov | −87 kg | ||||||
Alimkhan Syzdykov | −130 kg |
Vrije stijl[bewerken | brontekst bewerken]
- Mannen
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Azamat Dauletbekov | −86 kg | ||||||
Alisher Yergali | −97 kg | ||||||
Yusup Batirmurzaev | −125 kg |
Bronnen en noten