Brandenburgs voetbalkampioenschap 1923/24
Uiterlijk
In 1923/24 werd het dertiende voetbalkampioenschap gespeeld, dat georganiseerd werd door de Brandenburgse voetbalbond.
BFC Alemannia 90 werd kampioen en plaatste zich zo voor de eindronde om de Duitse landstitel. De club werd in de eerste ronde verslagen door 1. FC Nürnberg.
BFC Hertha 92 fusioneerde met Berliner SC 1899 en nam zo de naam Hertha BSC aan.
1. Klasse
[bewerken | brontekst bewerken]Groep A
[bewerken | brontekst bewerken]Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SV Norden-Nordwest Berlin | 18 | 11 | 3 | 4 | 32:19 | 25:11 |
2. | Berliner SV 92 | 18 | 8 | 8 | 5 | 39:32 | 21:15 |
3. | Schöneberger FC Kickers 1900 | 18 | 8 | 5 | 5 | 42:35 | 21:15 |
4. | Tennis Borussia Berlin | 18 | 6 | 7 | 5 | 34:34 | 19:17 |
5. | BV 06 Luckenwalde | 18 | 6 | 6 | 6 | 25:24 | 18:18 |
6. | SC Union-SC Charlottenburg | 18 | 7 | 4 | 7 | 30:31 | 18:18 |
7. | SC Union 06 Oberschöneweide | 18 | 7 | 2 | 9 | 47:37 | 16:20 |
8. | Weißenseer FC | 18 | 5 | 5 | 8 | 24:42 | 15:21 |
9. | Berliner TuFC Viktoria 1889 | 18 | 6 | 2 | 10 | 22:27 | 14:22 |
10. | Berliner SC Minerva 93 | 18 | 5 | 3 | 10 | 24:38 | 13:23 |
Geplaatst voor finale | |
Degradatie |
Groep B
[bewerken | brontekst bewerken]Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Berliner FC Alemannia 1890 | 18 | 11 | 5 | 2 | 44:27 | 27:9 |
2. | Hertha BSC | 18 | 10 | 6 | 2 | 35:18 | 26:10 |
3. | Berliner TuFC Union 1892 | 18 | 11 | 3 | 4 | 33:24 | 25:11 |
4. | Spandauer SV | 18 | 9 | 4 | 5 | 29:17 | 22:14 |
5. | Berliner FC Vorwärts 1890 | 18 | 9 | 3 | 6 | 40:24 | 21:15 |
6. | Potsdamer TuSU 1860 | 18 | 7 | 3 | 8 | 28:26 | 17:19 |
7. | SC Wacker 04 Tegel | 18 | 5 | 4 | 9 | 32:33 | 14:22 |
8. | VfB Pankow | 18 | 3 | 5 | 10 | 16:27 | 11:25 |
9. | Neuköllner FC Südstern 08 | 18 | 5 | 1 | 12 | 13:47 | 11:25 |
10. | Berliner FC Nord 08 | 18 | 2 | 2 | 14 | 15:42 | 6:30 |
Geplaatst voor finale | |
Degradatie |
Finale
[bewerken | brontekst bewerken]Team 1 | Uitslag | Team 2 |
---|---|---|
BFC Alemannia 90 | 3:1, 2:2 | SV Norden-Nordwest |
2. Klasse
[bewerken | brontekst bewerken]Nordkreis
[bewerken | brontekst bewerken]Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | SC Niederschönhausen 05 | 18 | 12 | 4 | 2 | 43:23 | 28:08 |
2. | BFC Meteor 06 | 18 | 11 | 2 | 5 | 30:17 | 24:12 |
3. | BSC Eintracht-Borussia 01 | 18 | 9 | 5 | 4 | 30:21 | 23:13 |
4. | BFC Concordia 1895 | 18 | 9 | 2 | 7 | 38:27 | 20:16 |
5. | FC Wedding | 18 | 7 | 4 | 7 | 24:31 | 18:18 |
6. | SV Velten | 18 | 6 | 4 | 8 | 34:30 | 16:20 |
7. | BSC Vorwärts Ost 1912 | 18 | 6 | 4 | 8 | 23:29 | 16:20 |
8. | SC Corso 1899 | 18 | 5 | 4 | 9 | 19:28 | 14:22 |
9. | SC Oranien 01 Oranienburg | 18 | 6 | 1 | 11 | 22:27 | 13:23 |
10. | Wittenauer FC Concordia | 18 | 2 | 4 | 12 | 20:50 | 08:28 |
Promotie | |
Degradatie |
Westkreis
[bewerken | brontekst bewerken]Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spandauer SC 1899 | 18 | 11 | 2 | 5 | 57:34 | 24:12 |
2. | SC des Westens 1897 | 18 | 9 | 5 | 4 | 34:23 | 23:13 |
3. | SC Nowawes 1903 | 18 | 11 | 0 | 7 | 45:37 | 22:14 |
4. | TuFC Alemannia 06 Haselhorst | 18 | 8 | 4 | 6 | 33:24 | 20:16 |
5. | Berliner Sport Alliance 1906 | 18 | 9 | 1 | 8 | 41:34 | 19:17 |
6. | SC Hellas 04 | 18 | 7 | 4 | 7 | 20:19 | 18:18 |
7. | Spandauer BC 1906 | 18 | 6 | 5 | 7 | 37:40 | 17:19 |
8. | Brandenburger BC 1905 | 18 | 6 | 5 | 7 | 37:41 | 17:19 |
9. | SpVgg Nordwest 1912 | 18 | 5 | 2 | 11 | 30:44 | 12:24 |
10. | Sportfreunde VfL 1904 Potsdam | 18 | 4 | 0 | 14 | 25:36 | 08:28 |
Promotie | |
Degradatie |
Ostkreis
[bewerken | brontekst bewerken]Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Brandenburger FV 1892 | 18 | 16 | 0 | 2 | 46:15 | 32:04 |
2. | SC Ostend 08 Oberschöneweide | 18 | 12 | 2 | 4 | 45:20 | 26:10 |
3. | 1. FC Neukölln | 18 | 9 | 3 | 6 | 30:32 | 21:15 |
4. | Lichtenberger SC | 18 | 9 | 2 | 7 | 31:21 | 20:16 |
5. | NSC Cimbria 1900 Berlin | 18 | 7 | 4 | 7 | 21:27 | 18:18 |
6. | Berliner FV 1910 | 18 | 7 | 3 | 8 | 19:26 | 17:19 |
7. | BV 09 Treptow-Süd | 18 | 7 | 1 | 10 | 26:40 | 15:21 |
8. | SC Burgund Friedrichshagen | 18 | 4 | 5 | 9 | 36:40 | 13:23 |
9. | Adlershofer BC 08 | 18 | 3 | 6 | 9 | 19:33 | 12:24 |
10. | Sportliche Vgg Osram 1909 Berlin | 18 | 2 | 2 | 14 | 21:40 | 06:30 |
Promotie | |
Degradatie |
Südkreis
[bewerken | brontekst bewerken]Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | BFC Preußen 1894 | 16 | 13 | 1 | 2 | 49:18 | 27:05 |
2. | Neuköllner SC Tasmania | 16 | 12 | 1 | 3 | 52:14 | 25:07 |
3. | Steglitzer FC Stern 1900 | 16 | 9 | 4 | 3 | 33:22 | 22:10 |
4. | SC Berliner Amateure | 16 | 6 | 4 | 6 | 30:29 | 16:16 |
5. | BFC Stern 1889 | 16 | 6 | 2 | 8 | 24:37 | 14:18 |
6. | FC West 1903 Berlin | 16 | 5 | 2 | 9 | 18:29 | 12:20 |
7. | Britannia Luckenwalde | 16 | 4 | 3 | 9 | 22:35 | 11:21 |
8. | VfB Luckenwalde | 16 | 4 | 2 | 10 | 20:33 | 10:22 |
9. | SC Sparta 06 Berlin | 16 | 3 | 1 | 12 | 20:51 | 07:25 |
Promotie | |
Degradatie |