Virginia Woolf
Virginia Adeline Woolf (1882 m. sausio 25 d., Londonas - 1941 m. gegužės 28 d., Lewes ) buvo anglų novelistė ir eseistė, laikoma viena svarbiausių XX amžiaus modernistinės literatūros figūrų.
Tarpukariu Woolf buvo viena ryškiausių Londono rašytojų bendruomenės ir Bloomsbury Group veikėjų. Tarp žymiausių jos darbų yra romanai „Misis Delovėj“ („Mrs Dalloway“, 1925), „Į švyturį“ („To the Lighthouse“, 1927), „Orlandas“ („Orlando“, 1928) ir kt.
Biografija
Virginia gimė Londone serui Lesliui Stephen ir Juliai Prinsep Stephen. Buvo auklėjama namuose šeimos, garsėjusios išsilavinimu ir ryšiais. Virginia turėjo keturis brolius ir tris seseris, trys iš jų - iš ankstesnių tėvų santuokų.
Woolf augo Viktorijos laikų visuomenėje - jos tėvas seras Leslis Stephen buvo redaktorius, kritikas ir biografas, palaikė ryšius su Williamu Thackeray („ Tuštybės mugės“ autorius).
Pasak Woolf atsiminimų, jos ryškiausi vaikystės prisiminimai nebuvo iš Londono, bet iš St Ives miestelio Kornvalyje, kur jos šeima leisdavo vasaras iki 1895 metų. Jie apsistodavo savo namuose ir įspūdžiai iš atostogų, vietovaizdžių ir Godrevio švyturys turėjo įtakos jos kūrybai, ypač romanui „Į švyturį“.
Staigi motinos mirtis 1895, kai Virginiai tebuvo 13, taip pat jos sesers mirtis po dar dvejų metų, nulėmė pirmąją nervinę krizę. Tėvo mirtis 1904 išprovokavo labiausiai gąsdinantį sutrikimą, dėl kurio buvo gydoma atitinkamose institucijose.
Manoma, kad prie nervinių išsekimų ir vis atsinaujinančios Virginios Woolf depresijos prisidėjo ir jos netikrų brolių seksualinis priekabiavimas prie jos ir sesers Vanesos.
Nors kentėjo nuo psichinių sutrikimų, kurie paveikė jos socialinį gyvenimą, tačiau literatūriniai gebėjimai nepaveikti.
Studijuodama King's College London universitete susipažino su įtakingais kultūros veikėjais bei savo būsimu vyru - Leonardu Woolf. Tuo metu su bičiuliais subūrė ir Bloomsbury Group.
Asmeninis gyvenimas
Virginia Stephen ištekėjo už Leonardo Woolf 1912, apibūdindama jį kaip „beskatikį žydą“ („penniless Jew“). Porą siejo artimas ryšys, jie bendradarbiavo ir dirbdami 1917 įkurdami leidyklą „Hogarth Press“.