ФК Дунав (Русе) през сезоните
Облик
За информацията в тази статия или раздел не са посочени източници. Въпросната информация може да е непълна, неточна или изцяло невярна. Имайте предвид, че това може да стане причина за изтриването на цялата статия или раздел. |
Това е списък на представянето на ФК Дунав (Русе) през сезоните от създаването на отбора през 1949 година.
Сезон | Име на отбора | Шампионат | Национална купа | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Дивизия | М | П | Р | З | Г.раз | Т | Класиране | |||
1950 | Торпедо (Русе) | Б група | 18 | 10 | 4 | 4 | 35:14 | 24 | шампион | КСА – 1/8 финал |
1951 | Торпедо (Русе) | А група | 22 | 0 | 4 | 18 | 8:83 | 4 | 12. място | КСА – 1/8 финал |
1952 | Торпедо (Русе) | Б група | 22 | 5 | 3 | 14 | 15:34 | 13 | отборът е изваден от групата | - |
1953 | Динамо (Русе) | Б група | 22 | 6 | 6 | 10 | 21:33 | 18 | 8. място | - |
1954 | Торпедо (Русе) | А ОФГ | 16 | 2 | 0 | 14 | 12:47 | 4 | 9. място | КСА – 1/8 финал |
1955 | Торпедо (Русе) | - | – | – | – | – | -:- | – | отборът не играе в нито една група | КСА – 1/4 финал |
1956 | Торпедо (Русе) | А група | 22 | 2 | 13 | 7 | 16:32 | 17 | 12. място | КСА – 1/4 финал |
1957 | Дунав (Русе) | Северна Б група | 30 | 19 | 7 | 4 | 51:15 | 45 | шампион | КСА – 1/8 финал |
1958 | Дунав (Русе) | А група | 11 | 2 | 4 | 5 | 11:19 | 8 | 11. място | КСА – 1/16 финал |
1958-59 | Дунав (Русе) | А група | 22 | 8 | 6 | 8 | 25:27 | 22 | 6. място | КСА – 1/8 финал |
1959-60 | Дунав (Русе) | А група | 22 | 7 | 6 | 9 | 29:34 | 20 | 8. място | КСА – 1/16 финал |
1960-61 | Дунав (Русе) | А група | 26 | 10 | 5 | 11 | 38:46 | 25 | 8. място | КСА – 1/16 финал |
1961-62 | Дунав (Русе) | А група | 26 | 8 | 8 | 10 | 40:40 | 24 | 10. място | КСА – финал |
1962-63 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 8 | 10 | 12 | 36:46 | 26 | 11. място | КСА – 1/4 финал |
1963-64 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 12 | 8 | 10 | 31:35 | 32 | 5. място | КСА – 1/4 финал |
1964-65 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 9 | 8 | 13 | 28:41 | 26 | 14. място | КСА – 1/16 финал |
1965-66 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 12 | 6 | 12 | 29:40 | 30 | 7. място | КСА – 1/16 финал |
1966-67 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 9 | 4 | 17 | 35:60 | 22 | 15. място | КСА – 1/4 финал |
1967-68 | Дунав (Русе) | Б група | 34 | 25 | 6 | 3 | 73:20 | 56 | шампион | КСА – 1/4 финал |
1968-69 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 10 | 5 | 15 | 36:48 | 25 | 13. място | КСА – 1/4 финал |
1969-70 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 9 | 9 | 12 | 28:34 | 27 | 10. място | КСА – 1/16 финал |
1970-71 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 10 | 7 | 13 | 32:45 | 27 | 11. място | КСА – 1/8 финал |
1971-72 | Дунав (Русе) | А група | 34 | 12 | 7 | 15 | 38:50 | 31 | 9. място | КСА – 1/4 финал |
1972-73 | Дунав (Русе) | А група | 34 | 14 | 9 | 11 | 42:41 | 37 | 6. място | КСА – 1/4 финал |
1973-74 | Дунав (Русе) | Б група | 30 | 17 | 11 | 2 | 57:18 | 45 | шампион | КСА – 1/4 финал |
1974-75 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 15 | 5 | 10 | 41:28 | 35 | 4. място | КСА – 1/16 финал |
1975-76 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 11 | 7 | 12 | 32:38 | 29 | 9. място | КСА – 1/8 финал |
1976-77 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 5 | 8 | 17 | 22:51 | 18 | 16. място | КСА – 1/2 финал |
1977-78 | Дунав (Русе) | Б група | 38 | 19 | 7 | 12 | 65:30 | 45 | 4. място | КСА – 1/16 финал |
1978-79 | Дунав (Русе) | Б група | 38 | 18 | 10 | 10 | 50:38 | 46 | 3. място | КСА – 1/32 финал |
1979-80 | Дунав (Русе) | Б група | 42 | 16 | 8 | 18 | 54:54 | 40 | 11. място | КСА – 1/32 финал |
1980-81 | Дунав (Русе) | Б група | 42 | 16 | 9 | 17 | 58:51 | 41 | 9. място | КСА – 1/32 финал |
1981-82 | Дунав (Русе) | Б група | 42 | 19 | 8 | 15 | 66:47 | 46 | 4. място | КСА – 1/32 финал |
1982-83 | Дунав (Русе) | Б група | 34 | 11 | 12 | 11 | 44:39 | 34 | 7. място | КНРБ – Втори кръг |
1983-84 | Дунав (Русе) | Б група | 34 | 19 | 10 | 5 | 60:23 | 48 | 2. място | КНРБ – 1/4 финал (12. място) |
1984-85 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 10 | 7 | 13 | 39:51 | 26 | 13. място | КНРБ – Втори кръг (24. място) |
1985-86 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 8 | 4 | 18 | 29:63 | 18 | 16. място | КНРБ – 1/4 финал (7. място) |
1986-87 | Дунав (Русе) | Б група | 38 | 21 | 8 | 9 | 58:36 | 50 | 3. място | КНРБ – Втори кръг |
1987-88 | Дунав (Русе) | Б група | 38 | 17 | 11 | 10 | 48:40 | 45 | 2. място | КНРБ – Първи кръг |
1988-89 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 12 | 7 | 11 | 29:32 | 31 | 6. място | КНРБ – 1/4 финал |
1989-90 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 9 | 9 | 12 | 30:38 | 27 | 12. място | КБ – 1/8 финал |
1990-91 | Дунав (Русе) | А група | 30 | 8 | 6 | 16 | 23:42 | 22 | 15. място | КБ – 1/16 финал |
1991-92 | Дунав (Русе) | Б група | 38 | 15 | 10 | 13 | 51:43 | 40 | 6. място | КБ – 1/16 финал |
1992-93 | Дунав (Русе) | Б група | 38 | 15 | 7 | 16 | 45:55 | 37 | 12. място | КБ – 1/8 финал |
1993-94 | Дунав (Русе) | Б група | 26 | 9 | 6 | 11 | 29:32 | 33 | 9. място | КБ – Първи предв. кръг |
1994-95 | Дунав (Русе) | Б група | 30 | 18 | 5 | 7 | 58:22 | 59 | 3. място | КБ – 1/8 финал |
1995-96 | Дунав (Русе) | Б група | 38 | 12 | 6 | 20 | 38:66 | 42 | 17. място | КБ – Първи кръг |
1996-97 | Дунав (Русе) | СИ В група | 30 | 16 | 3 | 11 | 48:26 | 51 | 3. място | КБ – Предв. кръг |
1997-98 | ОФК Дунав-Раковски (Русе) | Б група | 30 | 2 | 2 | 26 | 13:79 | 8 | 14. място | КБ – Втори предв. кръг |
1998-99 | Дунав'98 (Русе) | СИ В група | 28 | 23 | 3 | 2 | 79:17 | 72 | шампион | КБ – ? |
1999-00 | Дунав (Русе) | Б група | 30 | 15 | 5 | 10 | 43:35 | 50 | 4. място | КБ – 1/16 финал |
Сезон | Име на отбора | Шампионат | Национална купа | |||||||
Дивизия | М | П | Р | З | Г.раз | Т | Класиране | |||
2000-01 | Дунав (Русе) | Б група | 32 | 12 | 5 | 15 | 35:38 | 41 | 11. място | КБ – 1/8 финал |
2001-02 | Дунав (Русе) | Б група | 24 | 6 | 8 | 10 | 21:26 | 26 | 10. място | КБ – 1/4 финал |
2002-03 | Дунав (Русе) | Б група | 30 | 4 | 6 | 20 | 19:56 | 15 | 15. място | КБ – Първи предв. кръг |
2003-04 | Дунав (Русе) | А ОФГ | 24 | 22 | 2 | 0 | 126:6 | 68 | шампион | КБ – ? |
2004-05 | Дунав (Русе) | СИ В група | 32 | 25 | 2 | 5 | 101:20 | 77 | шампион | КБ – Първи предв. кръг |
2005-06 | Дунав (Русе) | Б група | 26 | 10 | 6 | 10 | 27:35 | 36 | 6. място | КБ – Първи предв. кръг |
2006-07 | Дунав (Русе) | Б група | 26 | 10 | 9 | 7 | 46:35 | 39 | 5. място | КБ – 1/8 финал |
2007-08 | Дунав (Русе) | Б група | 26 | 12 | 6 | 8 | 35:28 | 42 | 5. място | КБ – 1/16 финал |
2008-09 | Дунав (Русе) | Б група | 28 | 11 | 6 | 11 | 35:34 | 39 | 5. място | КБ – Първи предв. кръг |
2009-10 | Дунав (Русе) | Б група | 28 | 16 | 6 | 6 | 48:29 | 54 | 3. място | КБ – Втори кръг (1/16 финал) |
2010-11 | Дунав (Русе) | Б група | 14 | 3 | 5 | 6 | 12:15 | – | прекратява участие на 18.02.2011 | КБ – Първи предв. кръг (1/16 финал) |
2011-12 | Дунав (Русе) | СИ В група | 28 | 12 | 10 | 6 | 48:19 | 46 | 6. място | КБ – Не участва |
2012-13 | Дунав (Русе) | СИ В група | 28 | 24 | 2 | 2 | 86:15 | 74 | 2. място | КБ – Не участва |
2013-14 | Дунав (Русе) | Б група | 26 | 6 | 9 | 11 | 24:32 | 27 | 13. място | КБ – 1/16 финал |
2014-15 | Дунав (Русе) | СИ В група | 30 | 28 | 1 | 1 | 121:11 | 85 | 1. място | КБ – 1/8 финал |
2015-16 | Дунав (Русе) | Б група | 30 | 18 | 10 | 2 | 53:19 | 64 | 1. място | КБ – 1/8 финал |
2016-17 | Дунав (Русе) | Първа лига | 36 | 15 | 10 | 11 | 45:43 | 55 | 4. място | КБ – 1/4 финал |
2017-18 | Дунав (Русе) | Първа лига | 36 | 10 | 7 | 19 | 29:49 | 37 | 12. място | КБ – 1/4 финал |
М = мачове, П = победи, Р = равни, З = загуби, Г.раз = голова разлика, Т = точки.
КСА = Купа на Съветската армия, КНРБ = Купа на Народна република България, КБ = Купа на България.