Quercus glaucoides

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Quercus glaucoides
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Букоцвіті (Fagales)
Родина: Букові (Fagaceae)
Рід: Дуб (Quercus)
Вид:
Q. glaucoides
Біноміальна назва
Quercus glaucoides
M.Martens & Galeotti, 1843[1]

Quercus glaucoides — вид рослин з родини букових (Fagaceae), поширений у Мексиці.

Опис

Це вічнозелене дерево заввишки від 1 до 10 метрів[2]; стовбур від 25 до 40 см у діаметрі. Кора луската, темно-сіра. Гілочки жовтувато-сірі з численними світло-коричневими сочевичками. Листки зворотно-яйцюваті, еліптичні, від довгастих до зворотно-ланцетних, 4–11 × 2–6 см; верхівка округла, іноді гостра або виїмчаста; основа кругла до серцеподібної, іноді трохи коса; край потовщений, плоский або віддалено загнутий, цілий або зубчастий; верх синьо-зелений, злегка блискучий, голий або на основі рідко запушений; низ жовтувато-зелений, запушення як зверху; ніжка листка часто темно-червонувата, ± гола, 2–7 мм. Цвітіння: квітень — травень. Тичинкові сережки 6 см завдовжки, з численними квітами. Маточкові суцвіття до 9 см завдовжки, з 1–20 запушеними квітками. Жолуді парні або до 4 на 30–40 мм ніжці, яйцюваті, у довжину 8–13 мм; чашечка охоплює 1/3 горіха; дозрівають у перший рік у липні — листопаді[3].

Середовище проживання

Поширення: Мексика (Пуебла, Оахака, Мічоакан, Штат Мехіко, Халіско, Ідальго, Герреро, Гуанахуато, Наярит, Морелос, Сакатекас, Тамауліпас, Сіналоа, Сан-Луїс-Потосі). Росте на висотах від 1000 до 2200 метрів. Цей дуб зазвичай присутній на вапнякових або базальтових глинистих ґрунтах; він часто трапляється на сухих крутих схилах, скелястих, кам'янистих і мілководних пагорбах і у відкритих лісистих місцевостях. Він трапляється в сухих тропічних листяних лісах, сухих дубових лісах, сухих сосново-дубових лісах[2].

Використання

Використовується для дров, деревного вугілля та кілків. Жолуді також використовуються при смаженні, і вони можуть замінити каву[2].

Загрози

Quercus glaucoides загрожує зміна землекористування й вирубка лісів, що поширенв в Мексиці[2].

Примітки

  1. The Plant List. Архів оригіналу за 25 лютого 2021. Процитовано 27.12.2020. (англ.)
  2. а б в г Kenny L., Wenzell K., Beckman E., Jerome D. (2018). Quercus glaucoides. The IUCN. Архів оригіналу за 1 березня 2021. Процитовано 27.12.2020. (англ.)
  3. Oaks of the World. Архів оригіналу за 30 жовтня 2020. Процитовано 27.12.2020. (англ.)