Луїза Данська (1726–1756)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Луїза Данська
Louise af Danmark
Луїза Данська
Луїза Данська
Луїза на портреті пензля Йоганна Саломона Валя
4-а герцогиня-консорт
Початок правління:1 жовтня 1749
Кінець правління:8 серпня 1756

Попередник:Кароліна Ербах-Фюрстенау
Наступник:Крістіана Бранденбург-Байройтська

Дата народження:19 жовтня 1726(1726-10-19)
Місце народження:Палац Копенгагена
Країна:Саксен-Хільдбурґхаузена
Дата смерті:8 серпня 1756(1756-08-08) (29 років)
Місце смерті:Хільдбурґхаузен
ПохованняГільдбурггаузен
Дружина:Ернст Фрідріх III
Діти:Фредеріка Софія
Династія:Ольденбурзька
Батько:Крістіан VI
Мати:Софія Магдалена Бранденбург-Кульмбахська

Луїза Данська (дан. Louise af Danmark), (нар. 19 жовтня 1726 — пом. 8 серпня 1756) — принцеса Данії та Норвегії з Ольденбурзької династії, донька короля Крістіана VI та принцеси Бранденбург-Кульмбахської Софії Магдалени, дружина герцога Саксен-Хільдбурґхаузену Ернста Фрідріха III.

Біографія

Луїза народилась 19 жовтня 1726 року у палаці Копенгагена. Вона була третьою дитиною та другою донькою в родині кронпринца Данії та Норвегії Крістіана та його дружини Софії Магдалени Бранденбург-Кульмбахської. Дівчинка мала старшого брата Фредеріка. Сестра померла за два роки до її народження.

Країною в цей час правив її дід Фредерік IV, одружений із Анною Софією Ревентлов. 1730-го він помер, і Крістіан став королем.

Луїза зростала при дворі, що, водночас, був суворим, релігійним та дуже розкішним. Відносини між нею та батьками не складалися через різність натур. Принцесу описували як жваву дівчину, що не дуже вписувалася у жорсткі рамки двору. Його усталені традиції дратували її. Батько в листі до свого товариша, графа Крістіана Гюнтера Штольберга, жалівся на «бунтівний характер» доньки.

Будувались шлюбні плани щодо її союзу із британським принцом Вільямом Августом.[1] Також існували думки видати Луїзу заміж за Адольфа Фредеріка Гольштейн-Готторпського, якого у 1743 оголосили кронпринцем Швеції. Разом з тим, розглядалася можливість весілля із російським спадкоємцем Карлом Петером Ульріхом, хоча дещо варварський російський двір лякав короля, який не хотів примушувати доньку.[2] Всі ці наміри, однак, залишилися не здійсненими.

1746-го король Крістіан VI помер, і на трон зійшов брат Луїзи під іменем Фредеріка V. За три роки після цього виникла взаємна симпатія між принцесою та камер-юнкером Бендіксом Алефельдтом. Ходили чутки про те, що в них народилася дитина.[3] Алефельдта швидко запроторили до в'язниці Мункхольм, на однойменному усамітненому острові посеред Тронхеймс-фьорду, де він перебував до листопада 1752.[4] Луїзу поспіхом видали заміж із великим посагом.

Ернст Фрідріх III

Її вінчання відбулося 1 жовтня 1749 у палаці Хіршхольм, поблизу Копенгагена. Нареченим став герцог Саксен-Хільдбурґхаузена Ернст Фрідріх III. Обом було по 22 роки. Ернст Фрідріх з приводу весілля був удостоєний державних нагород: Ордену Данеброг, Ордену Вірності та Ордену Слона. Невдовзі після урочистостей подружжя від'їхало до Хільдбурґхаузену.

Чоловік виявився освіченою та культурною людиною, але досить марнотратним. Згодом, у пари народилася їхня єдина дитина: Софія Фредеріка Юліана Кароліна (5 грудня 1755— 10 січня 1756), донька, що прожила лише місяць.

Луїза пішла з життя після тривалої хвороби у наступному році, не доживши до свого 30-річчя. Вона була похована у родинній усипальниці в замковій кірсі Хільдбурґхаузену.[5] Зараз покоїться у склепінні під пам'ятником, створеним у 1925 році, на муніципальному цвинтарі міста.[6]

Ернст Фрідріх за п'ять місяців після її смерті оженився у Копенгагені вдруге із кузиною першої дружини, Крістіаною Бранденбург-Кульмбахською. Цей шлюб тривав менше дев'яти місяців до смерті Крістіани від наслідків важких пологів. Менш, ніж за рік, Ернст Фрідріх побрався втретє із Ернестіною Саксен-Веймарською, що вже забезпечила герцогство нащадками.

Генеалогія

Крістіан V
 
Шарлотта Гессен-Кассельська
 
Густав Адольф
 
Магдалена Сибілла Гольштейн-Готторпська
 
Георг Альбрехт Бранденбург-Кульмбахський
 
Марія Єлизавета Шлезвіг-Гольштейн-Зондербург-Глюксбурзька
 
Альбрехт Фрідріх Вольфштейн цу Зульцбюрг
 
Софія Луїза Кастелл-Ремлінґенська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Фредерік IV
 
 
 
 
 
Луїза Мекленбург-Ґюстровська
 
 
 
 
 
Крістіан Генріх Бранденбург-Байройт-Кульмбахський
 
 
 
 
 
Софія Крістіана фон Вольштейн
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Крістіан VI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Софія Магдалена Бранденбург-Кульмбахська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Луїза
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Примітки

  1. Брат Луїзи, Фредерік у 1743 одружився із сестрою Вільяма Августа, Луїзою.
  2. Данський біографічний словник [1] [Архівовано 19 грудня 2013 у Wayback Machine.] (дан.)
  3. «Королева Софія Магдалена». Стаття у Данському біографічному довіднику [2] [Архівовано 20 серпня 2007 у Wayback Machine.] (дан.)
  4. Janssen, Børge, «Prinsessen: En Kaerlighedshistorie Fra Frederik den Femtes Hof», København; H. Hagerup, 1906., стор.228 Епілог та примітки [3] [4] [Архівовано 5 травня 2014 у Wayback Machine.] (дан.)
  5. Луїза Данська [5] [Архівовано 30 грудня 2013 у Wayback Machine.] (англ.)
  6. Муніципальний цвинтар Хільдбурґхаузена [6] [Архівовано 10 липня 2013 у Wayback Machine.] (англ.)

Посилання