Користувачка:Ксения Однолетко/Чернетка: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
м →‎Посилання: оформлення
м →‎Посилання: оформлення
Рядок 38: Рядок 38:
== Посилання ==
== Посилання ==
*«[[:ru:q:С мандатом Хроноса|З мандатом Хроноса]]» — у Вікіцитатах ( {{lang-ru|}})
*«[[:ru:q:С мандатом Хроноса|З мандатом Хроноса]]» — у Вікіцитатах ( {{lang-ru|}})
*''Гусев А. Е.'' ({{lang-ru|[[:ru:С мандатом Хроноса|З мандатом Хроноса]]}}). — Повести, кинороман/ М., «ГКС России», 1995.
*''Гусев А. Е.'' {{lang-ru|С мандатом Хроноса}}. — Повести, кинороман/ М., «ГКС России», 1995.

Версія за 15:18, 17 листопада 2019

ru Русскийродной язык этой участницы.
en-3 This user is able to contribute in English at an advanced level.



З мандатом Хроноса
рос. С мандатом Хроноса
Жанр роман
АвторАндрій Гусєв
Моваросійська
Написано1995
Опубліковано1995

«З мандатом Хроноса» (рос. С мандатом Хроноса) — роман-трилер російського письменника Андрія Гусєва, виданий в 1995 році.

Сюжет

Розпочинається все зі зйомок фільму, коли досвідчений метр радянського та російського кіно переймається зйомками прохідних епізодів в калузькій тьмуторокані. Далі заплановано виїзд на зйомки до Берліну. Вечері в готельному номері кіно метр ще раз перечитує сценарій. Сюжет якого такий. На початку 1990-х років в Росії завершувались часи так званої перебудови та невмілої конверсії. Сотні науково-дослідницьких інститутів «виплюнули» вже не потрібних співробітників. Головний герой Іван Журавльов – один із таких нереалізованих в пострадянському суспільстві фахівців. Він шукає для себе нові шляхи реалізації. Від престижної колись фізики його "перенесло" в журналістику. Згодом, використовуючи свої зв’язки він контактує з крупним підприємцем Борисом Йосиповичем Ситіним або Оссі, як називає його Іван. Ситін очолював правління акціонерного товариства «Хронос». Він переконує Журавльова, фізика за фахом, безпосередньо брати участь в справі на Захід рідкісного металу осмію. Цей випадок закінчується трагедією для Івана Журавльова – він гине в наслідок навмисно влаштованої авіакатастрофи. Єдиною втіхою в короткому житті Івана Журавльова було його перше кохання до Настя. В їх стосунках було щось «з фільмів відомого Клода Лелуша, який всюди оспівував Чоловіка та Жінку, створених один для одного, незалежно від різних характеристик та обставин життя"[1].

Завершується сценарій епілогом, в якому кіно метр читає із здивуванням про свою участь у зйомках фільму за цим сценарієм. Майстер здивувався: не було раніше цих сторінок у сценарію[2][3].

Літературнi особливостi

Книга описує життя звичайної людини в Росії. Водночас це приклад того, як політики впливають на життя звичайного громадянина. Деякі частини роману мають містичну складову[2].

Примітки

  1. Послесловие Розы Горн к книге «С мандатом Хроноса». — М.: 1995
  2. а б Сергей Чураев «В литературу — без мандата», Российская газета «НМГ» № 6, 1996 г.
  3. About “With Chronos’ Permit” by Andrei E.Gusev, «Союз литераторов Москвы», 2018 (in Russian)

Посилання