Додатковий час: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м r2.6.4) (робот змінив: hy:Լրացուցիչ ժամանակ (ֆուտբոլ)
м стиль
 
(Не показані 13 проміжних версій 10 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Оверта́йм''' ({{lang-en|Overtime}}), у спорті — додатковий час, що призначається для визначення переможця. У випадку [[нічия|нічийного результату]] в деяких видах [[спорт]]у регламент змагань може передбачати продовження боротьби протягом деякого додаткового проміжку часу з метою визначення переможця. Цей проміжок часу фіксований і наперед обумовлений, але правила можуть передбачати і його дострокове закінчення у випадку настання деякої події, що дозволяє визначити переможця (наприклад, [[Золотий гол|«золотий»]] чи [[Срібний гол|«срібний»]] гол у футболі). У випадку безрезультатного закінчення овертайму (переможця як і раніше неможливо визначити) може бути назначений ще один овертайм (наприклад, як у баскетболі) чи використовуються інші методи для визначення переможця (наприклад, [[Післяматчеві пенальті|серія післяматчевих пенальті]] у футболі).
'''Оверта́йм''' ({{lang-en|Overtime}}), у спорті — додатковий час, що призначається для визначення переможця. У випадку [[нічия|нічийного результату]] в деяких видах [[спорт]]у регламент змагань може передбачати продовження боротьби протягом деякого додаткового проміжку часу з метою визначення переможця. Цей проміжок часу фіксований і заздалегідь обумовлений, але правила можуть передбачати і його дострокове закінчення у випадку настання деякої події, що дозволяє визначити переможця (наприклад, [[Золотий гол|«золотий»]] чи [[Срібний гол|«срібний»]] гол у футболі). У випадку безрезультатного закінчення овертайму (переможця як і раніше неможливо визначити) може бути назначений ще один овертайм (наприклад, як у баскетболі) чи використовують інші методи для визначення переможця (наприклад, [[Післяматчеві пенальті|серія післяматчевих пенальті]] у футболі).


Овертайм використовується у таких видах спорту, як [[футбол]], [[хокей]], [[баскетбол]], [[регбіліг]], [[греко-римська боротьба]] та в деяких інших.
Овертайм використовують у таких видах спорту, як [[футбол]], [[хокей]], [[баскетбол]], [[регбіліг]], [[греко-римська боротьба]] та в деяких інших.


{{Вікіцитати1}}
{{Sport-stub}}


{{Sport-stub}}
[[Категорія: Футбольні правила]]


[[Категорія:Спортивні терміни]]
[[af:Ekstra tyd]]
[[ar:وقت إضافي]]
[[bg:Добавено време]]
[[bn:অতিরিক্ত সময়]]
[[ca:Pròrroga]]
[[cs:Prodloužení]]
[[cy:Amser ychwanegol]]
[[da:Forlænget spilletid]]
[[de:Verlängerung (Fußball)]]
[[el:Παράταση]]
[[en:Overtime (sports)]]
[[es:Prórroga]]
[[et:Lisaaeg]]
[[fa:وقت اضافه]]
[[fi:Jatkoaika (urheilu)]]
[[fr:Prolongation]]
[[gl:Prórroga]]
[[he:הארכה]]
[[hr:Produžetci (nogomet)]]
[[hy:Լրացուցիչ ժամանակ (ֆուտբոլ)]]
[[id:Perpanjangan waktu]]
[[is:Framlenging (knattspyrna)]]
[[it:Tempi supplementari]]
[[ja:延長戦]]
[[ka:დამატებითი დრო]]
[[ko:연장전]]
[[ku:A:E:T]]
[[lt:Pratęsimas]]
[[mr:एक्स्ट्रा टाईम (फुटबॉल)]]
[[mt:Ħin supplementari]]
[[nl:Verlenging]]
[[no:Overtid (sport)]]
[[pl:Dogrywka]]
[[pt:Prorrogação]]
[[ru:Овертайм]]
[[simple:Extra time]]
[[sr:Продужеци (фудбал)]]
[[sv:Förlängning]]
[[zh:加时赛]]
[[zh-yue:加時]]

Поточна версія на 07:06, 27 червня 2024

Оверта́йм (англ. Overtime), у спорті — додатковий час, що призначається для визначення переможця. У випадку нічийного результату в деяких видах спорту регламент змагань може передбачати продовження боротьби протягом деякого додаткового проміжку часу з метою визначення переможця. Цей проміжок часу фіксований і заздалегідь обумовлений, але правила можуть передбачати і його дострокове закінчення у випадку настання деякої події, що дозволяє визначити переможця (наприклад, «золотий» чи «срібний» гол у футболі). У випадку безрезультатного закінчення овертайму (переможця як і раніше неможливо визначити) може бути назначений ще один овертайм (наприклад, як у баскетболі) чи використовують інші методи для визначення переможця (наприклад, серія післяматчевих пенальті у футболі).

Овертайм використовують у таких видах спорту, як футбол, хокей, баскетбол, регбіліг, греко-римська боротьба та в деяких інших.