RoboCup 2013 je 17. svjetsko prvenstvo u robotici , održano od 24. do 30. 6. 2013 . u nizozemskom gradu Eindhovenu . Natjecanja su se odvijala u deset različitih disciplina i na njima su sudjelovali timovi iz ukupno 40 država svijeta . Prema osvojenim najboljim mjestima, najuspješnije države redom su Kina , Iran , Njemačka , SAD i Japan .
Utakmica između brazilskog tima RoboFEI i kanadskog Thunderbotsa
Natjecatelji
Prvi krug grupne faze
Grupa A [ 1]
* Ostale utakmice nisu odigrane.
Poredak [ 1]
* Plasiran zbog odustajanja višeplasiranih.
Grupa C [ 1]
* Ostale utakmice nisu odigrane.
Poredak [ 1]
* Plasiran zbog odustajanja višeplasiranih.
Legenda :
Izravan plasman u četvrtfinale
Dodatno razigravanje za četvrtfinale
Dodatno razigravanje
Utakmice [ 1]
Poredak plasiranih [ 1]
Završnica
Konačni poredak
1. CMDragons (CMU , SAD )
2. ZJUNlict (ZJU , Kina )
3. MRL (QIAU , Iran )
Utakmica između iranskog MRL -a i nizozemskog Tech Uniteda
Robot kineskog NuBota
Natjecatelji
Prvi krug grupne faze
Drugi krug grupne faze
Treći krug grupne faze
Završnica
Konačni poredak
1. Water (BISTU , Kina )
2. Tech United Eindhoven (TUE , Nizozemska )
3. CAMBADA (UA , Portugal )
Utakmica između njemačkih timova B-human i DAInamite
Robot u napadu
Natjecatelji
Prvi krug grupne faze
Legenda :
Izravan plasman u drugi krug grupne fazne natjecanja
Dodatno razigravanje za drugi krug grupne fazne natjecanja
Dodatno razigravanje
Utakmice [ 4]
Poredak plasiranih [ 5]
Drugi krug grupne faze
Grupa H [ 4]
* Ostale utakmice nisu odigrane.
Poredak [ 5]
Grupa I [ 4]
* Ostale utakmice nisu odigrane.
Poredak [ 5]
Grupa J [ 4]
* Ostale utakmice nisu odigrane.
Poredak [ 5]
Završnica
Konačni poredak
1. B-Human (DFKI , Njemačka )
2. Nao-Team HTWK (HTWK , Njemačka )
3. UT Austin Villa (UT , SAD )
Roboti iranskog AUTMana (desno)
Utakmica
Iranski tim MRL
Robot iranskog MRL -a
Golman indonežanskog tima EROS
Natjecatelji
Prvi krug grupne faze
Grupa B [ 6]
Poredak [ 7]
Tim
BD
UT
PB
RM
PR
G+
G-
GR
AUTMan
6
2
2
0
0
8
1
+7
I-KID
3
2
1
0
1
3
3
±0
KUDOS
0
2
0
0
2
0
7
-7
Legenda :
Izravan plasman u drugi krug grupne fazne natjecanja
Dodatno razigravanje za drugi krug grupne fazne natjecanja
Dodatno razigravanje
Utakmice [ 6]
Poredak plasiranih [ 7]
Drugi krug grupne faze
Završnica
Konačni poredak
1. Team DARwIn (UPenn , SAD )
2. AUTMan (AUT , Iran )
3. ZJUDancer (ZJU , Kina )
Priprema njemačkog tima NimbRo
Robot NimbRoa
Natjecatelji
Doigravanje
Završnica
Konačni poredak
1. NimbRo TeenSize (UB , Njemačka )
2. CIT Brains Kid (CIT , Japan )
3. FUB-KIT (FU /KIT , Njemačka )
Robot nizozemskog Tech Uniteda
Robot tajvanskog tima HuroEvolution
Natjecatelji
Doigravanje
Završnica
Konačni poredak
1. JoiTech (OU , Japan )
2. HuroEvolution (NTUST , Tajvan )
3. Tsinghua Hephaestus (THU , Kina )
Natjecatelji
Razigravanje za prvi krug
Razigravanje za prvi krug se održavalo po grupama A , B , C i D isključivo za uvodni grupni poredak (svi natjecatelji su kvalificirani za daljnje natjecanje).[ 12]
Prvi krug grupne faze
Napomena: Nema informacija o rezultatima pojedinačnih utakmica; svi su kvalificirani za drugi krug grupne faze.
Drugi krug grupne faze
Napomena: Nema informacija o rezultatima pojedinačnih utakmica i statistički podaci su nepotpuni; prva četiri tima iz obje grupe idu u daljnju fazu natjecanja.
Doigravanje
Napomena: raspored utakmica formiran je križanjem dviju prethodnih grupa i ovisno o bodovnom stanju; proces do šampiona vodio se eliminacijom timova s najviše poraza, te pobjedama najuspješnijih i njihovom gol-razlikom u sveukupnim odnosno međusobnim ogledima.
Konačni poredak
1. WrightEagle (USTC , Kina )
2. HELIOS (FU , Japan )
3. YuShan (AHUT , Kina )
Natjecatelji
Razigravanje za prvi krug
Razigravanje za prvi krug se održavalo isključivo za uvodni grupni poredak (svi natjecatelji su kvalificirani za daljnje natjecanje).[ 13]
Prvi krug grupne faze
Grupa D [ 14]
Poredak [ 14]
* Bold Hearts je 3. mjesto osigurao dodatnom pobjedom od 2 – 0
Doigravanje začelja
Drugi krug grupne faze
Treći krug grupne faze
Grupa A [ 16]
Poredak [ 16]
* HfutEngine je 5. mjesto osigurao dodatnom pobjedom
Četvrti krug grupne faze
Završnica
Konačni poredak
1. Apollo (NJUPT , Kina )
2. UT Austin Villa (UT , SAD )
3. FC Portugal (UM , Portugal )
Natjecatelji
Posebne nagrade[ 20]
Najbolja autonomija: Hector Darmstadt (TUD , Njemačka )
Najbolja manipulacija: UP-Robotics (UP , Meksiko )
Najbolja mobilnost: iRAP Furious (KMUTNB , Tajland )
Konačni poredak
1. iRAP Furious (KMUTNB , Tajland )
2. OVEC Soomkor (OVEC , Tajland )
2. STABILIZE (RMUTT , Tajland )
Natjecanje spasilačke simulacije odvija se u tri različite potkategorije – spasilačkih agenata, multiagenata (virtualnih robota) i infrastrukture.
Natjecatelji – spasilački agenti
* Kvalificirani timovi koji nisu nastupili.
Prvi krug – spasilački agenti
Tim[ 22]
Berlin1
Eindhoven1
Kobe1
Pariz1
VC1
Ukupno
PR
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
ANCT-Rescue
8.47
2
2.90
6
37.43
7
26.34
6
15.98
2
91.12
23
13
Apollo
78.43
17
3.74
11
117.80
19
102.53
21
195.88
18
498.37
86
7
CSU Yunlu
73.54
16
4.13
14
122.99
21
97.50
20
198.84
20
497.00
91
6
GUC ArtSapience
116.33
24
3.66
10
133.54
23
117.63
26
215.73
25
586.89
108
4
LTI
62.85
14
3.14
7
65.54
12
77.39
16
19.34
3
228.27
52
11
MinERS
103.64
23
4.08
13
131.11
22
108.54
22
207.43
22
554.80
102
5
MRL
117.64
25
8.18
26
135.00
24
117.62
25
211.18
23
589.63
123
1
NAITO-Rescue
33.79
8
3.43
9
37.43
7
26.34
6
15.98
2
116.96
32
12
Poseidon
119.52
26
4.45
15
142.89
26
114.59
24
214.58
24
596.04
115
2
Ri-one
60.80
13
4.05
12
118.81
20
81.46
18
206.91
21
472.04
84
8
RoboAKUT
69.96
15
6.19
20
114.94
17
77.96
17
58.49
7
327.54
76
10
S.O.S.
102.87
22
5.78
19
139.58
25
114.59
23
218.98
26
581.80
115
3
ZJUBase
80.66
18
3.42
8
117.28
18
85.48
19
198.02
19
484.86
82
9
Drugi krug – spasilački agenti
Tim[ 22]
Mexico1
Kobe2
Eindhoven2
Istanbul1
Pariz2
1. dan
Ukupno
PR
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
ANCT-Rescue
97.03
12
22.51
4
42.94
4
29.13
1
66.96
8
91.12
23
349.68
52
13
Apollo
207.43
24
132.97
17
104.49
12
224.25
17
169.34
22
498.37
86
1336.86
178
7
CSU Yunlu
132.82
17
157.53
21
126.14
15
231.99
18
160.73
20
497.00
91
1306.20
182
6
GUC ArtSapience
202.73
23
150.43
20
159.96
19
338.86
24
152.54
19
586.89
108
1591.42
213
3
LTI
131.70
16
45.59
7
56.95
6
37.08
3
69.01
9
228.27
52
568.60
93
11
MinERS
193.09
22
186.49
25
75.30
9
284.33
21
176.76
23
554.80
102
1470.76
202
4
MRL
188.94
21
137.06
18
219.01
26
343.83
25
187.19
24
589.63
123
1665.65
237
1
NAITO-Rescue
124.62
15
40.63
6
44.03
5
34.91
2
83.29
11
116.96
32
444.44
71
12
Poseidon
148.88
18
142.01
19
103.02
11
184.18
14
197.14
25
596.04
115
1371.26
202
5
Ri-one
210.03
25
168.11
23
70.11
8
49.48
4
164.65
21
472.04
84
1134.41
165
9
RoboAKUT
187.93
20
34.99
5
60.26
7
75.61
6
147.00
18
327.54
76
833.34
132
10
S.O.S.
211.87
26
193.11
26
142.54
17
353.31
26
204.39
26
581.80
115
1687.01
236
2
ZJUBase
180.07
19
164.84
22
107.68
13
316.26
23
128.51
17
484.86
82
1382.22
176
8
Polufinale – spasilački agenti
Tim[ 22]
VC2
Berlin2
Kobe3
Istanbul2
Mexico2
Eindhoven3
Pariz3
Eindhoven4
Ukupno
PR
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
Apollo
155.26
10
108.17
10
73.27
6
18.11
10
21.67
8
24.12
3
153.88
10
34.86
6
589.33
63
8
CSU Yunlu
164.29
11
107.86
9
139.21
12
15.53
9
35.54
13
25.99
4
169.98
11
36.44
7
694.85
76
7
GUC ArtSapience
169.42
13
121.42
11
102.70
9
21.83
15
27.83
10
93.14
13
171.92
12
39.98
8
748.24
91
4
MinERS
39.19
4
131.30
13
23.43
3
19.12
11
29.68
11
103.65
15
189.53
15
32.80
5
568.70
77
6
MRL
180.34
15
129.02
12
74.95
7
20.53
13
44.88
16
33.21
6
191.65
16
72.59
16
747.18
101
3
Poseidon
183.27
16
142.59
15
60.98
5
21.00
14
42.33
15
104.46
16
183.10
14
42.89
9
780.62
104
2
S.O.S.
172.44
14
147.76
16
187.32
16
24.82
16
32.37
12
102.26
14
148.33
9
59.48
14
874.78
111
1
ZJUBase
168.56
12
136.05
14
96.20
8
19.67
12
18.51
7
22.40
2
178.88
13
44.56
10
684.84
78
5
Finale – spasilački agenti
Tim[ 22]
Kobe4
Eindhoven5
Mexico3
Berlin3
Pariz4
Istanbul3
Ukupno
PR
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
RZ
BD
GUC ArtSapience
169.57
6
169.22
8
145.42
6
79.01
6
106.25
6
66.97
8
736.44
40
1
MRL
170.51
7
165.92
7
156.16
5
66.14
5
84.64
5
12.90
2
656.28
34
3
Poseidon
165.62
5
155.64
5
127.37
7
85.50
7
136.54
7
10.27
1
680.93
30
4
S.O.S.
183.20
8
161.87
6
145.46
8
88.20
8
147.97
8
12.11
1
738.81
38
2
Konačni poredak – spasilački agenti
1. GUC ArtSapience (GUC , Egipat )
2. S.O.S. (AUT , Iran )
3. MRL (QIAU , Iran )
Natjecatelji – multiagenti (virtualni roboti)
Završnica – multiagenti (virtualni roboti)
Tim[ 23]
Pariz2/20
Kobe2/20
VC2/20
Pariz3/20
VC2/30
PR
ŠT
VR
PR
ŠT
VR
PR
ŠT
VR
PR
ŠT
VR
PR
ŠT
VR
PR
ANCT-Rescue
59
150
2
27
51
3
19
41
2
1395
156
2
58
98
2
2
NAITO-Rescue
-
-
3
27
49
2
-
-
3
-
-
2
-
-
3
3
MRL
51
137
1
22
48
1
17
44
1
76
115
1
46
88
1
1
Konačni poredak – multiagenti (virtualni roboti)
1. MRL (QIAU , Iran )
2. ANCT-Rescue (ANCT , Japan )
3. NAITO-Rescue (AIT i NIT , Japan )
Natjecatelji – infrastruktura
Konačni poredak – infrastruktura
1. MRL (QIAU , Iran )
↑ 1,00 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05 1,06 1,07 1,08 1,09 1,10 1,11 1,12 1,13 1,14 1,15 1,16 1,17 (en ) RC (2013.). „Small Size League – Schedule” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-17. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 2,00 2,01 2,02 2,03 2,04 2,05 2,06 2,07 2,08 2,09 (en ) RC (2013.). „Middle Size League – Schedule” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-17. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 3,0 3,1 3,2 3,3 3,4 3,5 (en ) RC (2013.). „Middle Size League – Results” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-18. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 4,00 4,01 4,02 4,03 4,04 4,05 4,06 4,07 4,08 4,09 4,10 4,11 4,12 4,13 4,14 4,15 (en ) RC (2013.). „Standard Platform League – Schedule” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-17. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 5,00 5,01 5,02 5,03 5,04 5,05 5,06 5,07 5,08 5,09 5,10 5,11 (en ) RC (2013.). „Standard Platform League – Results” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-18. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 6,00 6,01 6,02 6,03 6,04 6,05 6,06 6,07 6,08 6,09 6,10 6,11 6,12 6,13 6,14 6,15 6,16 6,17 6,18 6,19 6,20 (en ) RC (2013.). „Humanoid – Kid Size – Schedule” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-17. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 7,00 7,01 7,02 7,03 7,04 7,05 7,06 7,07 7,08 7,09 7,10 7,11 7,12 (en ) RC (2013.). „Humanoid – Kid Size – Results” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-18. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 8,0 8,1 8,2 8,3 8,4 (en ) RC (2013.). „Humanoid – Teen Size – Schedule” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-17. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ (en ) RC (2013.). „Humanoid – Teen Size – Results” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-18. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 10,0 10,1 10,2 10,3 10,4 (en ) RC (2013.). „Humanoid – Adult Size – Schedule” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-17. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ (en ) RC (2013.). „Humanoid – Adult Size – Results” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-17. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 12,0 12,1 12,2 12,3 12,4 12,5 12,6 12,7 12,8 (en ) Obst, Oliver (2013.). „RoboCup 2013 Soccer Simulation League 2D” . Sydney: Oliver.Obst.eu. Arhivirano iz originala na datum 2014-08-10. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ (en ) RC (2013.). „Soccer Simulation 3D - Group rounds - Seeding Round Results” . Eindhoven: RoboCup.
↑ 14,00 14,01 14,02 14,03 14,04 14,05 14,06 14,07 14,08 14,09 (en ) RC (2013.). „Soccer Simulation 3D - Group rounds - First Round Results” . Eindhoven: RoboCup.
↑ 15,0 15,1 15,2 15,3 15,4 15,5 15,6 15,7 (en ) RC (2013.). „Soccer Simulation 3D - Group rounds - Second Round Results” . Eindhoven: RoboCup.
↑ 16,0 16,1 16,2 16,3 (en ) RC (2013.). „Soccer Simulation 3D - Group rounds - Third Round Results” . Eindhoven: RoboCup.
↑ 17,0 17,1 17,2 17,3 (en ) RC (2013.). „Soccer Simulation 3D - Group rounds - Quarter Finals Results” . Eindhoven: RoboCup.
↑ 18,0 18,1 18,2 18,3 (en ) RC (2013.). „Soccer Simulation – Results” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-17. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ (en ) RC (2013.). „RoboCup Rescue – Results” . Eindhoven: RoboCup. Arhivirano iz originala na datum 2014-07-18. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ (en ) WRC (2013.). „Robot League – RoboCup 2013 Scores” . Switzerland: Wiki RoboCup. [mrtav link ]
↑ 21,0 21,1 21,2 (en ) RR (2013.). „Rescue Agent Simulation League - Qualified Teams” . Toyota, Aichi: RoboRescue. Arhivirano iz originala na datum 2013-07-02. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ 22,0 22,1 22,2 22,3 (en ) RR (2013.). „RoboCup 2013 Rescue Simulation League Results” . Toyota, Aichi: RoboRescue. Arhivirano iz originala na datum 2015-03-29. Pristupljeno 2014-07-27 .
↑ (en ) RR (2013.). „RoboCup 2013 Multi-Agent Challenge Results” . Toyota, Aichi: RoboRescue. Arhivirano iz originala na datum 2015-03-30. Pristupljeno 2014-07-27 .