Przejdź do zawartości

Wikipedia:Artykuły na Medal/zajawki/Tour de Pologne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Zajawka artykułu Tour de Pologne


[[Plik:Tour_de_Pologne_2004_-_000_0701.JPG|left|100px]]
'''[[Tour de Pologne]]''' (Wyścig Dookoła Polski) – największy [[Kolarstwo szosowe|szosowy wyścig kolarski]] w [[Polska|Polsce]]; jeden z najstarszych, wieloetapowych na świecie. Do [[1992]] r. jako wyścig amatorski (wyjątkowo w [[1974]] roku rozgrywanany w formule open z udziałem zawodowców); od [[1993]] roku, po przejęciu organizacji przez [[Czesław Lang|Czesława Langa]], zawodowy. Trasa wyścigu liczy ok. 1200 km. Wyścig wiedzie przez centralno-zachodnie rejony kraju, od terenów nadmorskich po [[Karkonosze]] na południu Polski. Niezmiennie od roku [[1999]] wyścig kończy górska czasówka z metą na Orlinku w [[Karpacz]]u. Pokonanie trasy całego wyścigu zajmuje ok. tygodnia. ''[[Tour de Pologne|Czytaj więcej …]]''
Tour de Pologne (Wyścig Dookoła Polski) – największy szosowy wyścig kolarski w Polsce; jeden z najstarszych, wieloetapowych na świecie. Do 1992 r. jako wyścig amatorski (wyjątkowo w 1974 roku rozgrywanany w formule open z udziałem zawodowców); od 1993 roku, po przejęciu organizacji przez Czesława Langa, zawodowy. Trasa wyścigu liczy ok. 1200 km. Wyścig wiedzie przez centralno-zachodnie rejony kraju, od terenów nadmorskich po Karkonosze na południu Polski. Niezmiennie od roku 1999 wyścig kończy górska czasówka z metą na Orlinku w Karpaczu. Pokonanie trasy całego wyścigu zajmuje ok. tygodnia. Czytaj więcej …

Poniżej w porządku chronologicznym widoczne są ekspozycje tej zajawki. Prosimy nie poprawiać ich z wyjątkiem aktualizacji linków po przenosinach artykułów.

2006-01-29

[edytuj | edytuj kod]

Tour de Pologne (Wyścig Dookoła Polski) – największy szosowy wyścig kolarski w Polsce; jeden z najstarszych, wieloetapowych na świecie. Do 1992 r. jako wyścig amatorski (wyjątkowo w 1974 roku rozgrywanany w formule open z udziałem zawodowców); od 1993 roku, po przejęciu organizacji przez Czesława Langa, zawodowy. Trasa wyścigu liczy ok. 1200 km. Wyścig wiedzie przez centralno-zachodnie rejony kraju, od terenów nadmorskich po Karkonosze na południu Polski. Niezmiennie od roku 1999 wyścig kończy górska czasówka z metą na Orlinku w Karpaczu. Pokonanie trasy całego wyścigu zajmuje ok. tygodnia.