Mistrzostwa Europy w Rugby 7 Mężczyzn 2021 (dywizje)
- Główny artykuł:
Zawody w niższych dywizjach Mistrzostw Europy w Rugby 7 Mężczyzn 2021 odbywały się w czerwcu i lipcu 2021 roku.
W rozegranych w Zagrzebiu i Budapeszcie turniejach Trophy triumfowali Czesi, wraz z Belgami zyskując awans do grona elity[1][2][3][4][5][6]. W zawodach Conference zwyciężyli zaś Bułgarzy[7][8]
Informacje ogólne
[edytuj | edytuj kod]W połowie marca 2021 roku, pomimo pandemii COVID-19, Rugby Europe potwierdził, iż sezon rugby 7 odbędzie się zgodnie z harmonogramem[9], a dwa miesiące później ogłoszono jego szczegóły[10][11]. W walce o tytuł mistrzowski brało udział osiem zespołów, pozostałe europejskie drużyny, które przystąpiły do rozgrywek, występowały w niższych dywizjach, a dzięki systemowi awansów i spadków mogły walczyć o udział w Grand Prix Series. Zostały zaplanowane trzy turnieje – dwa w Trophy oraz jeden w Conference. Pomiędzy dywizjami istniał system awansów i spadków – po zakończonym sezonie najsłabsza reprezentacja z Grand Prix Series oraz dwie kolejnego poziomu rozgrywek zostały relegowane do niższej klasy rozgrywkowej, a ich miejsce zajęli odpowiednio zwycięzca Trophy i finaliści Conference – z zastrzeżeniem, iż chronieni przed spadkiem są gospodarze turniejów. Triumfatora na poziomie Conference wyłonił pojedynczy turniej, zwycięzcą Trophy została natomiast drużyna, który po rozegraniu dwóch turniejów zgromadziła najwięcej punktów, które były przyznawane za zajmowane w nich miejsca:
Miejsce | Punkty |
---|---|
1 | 20 |
2 | 18 |
3 | 16 |
4 | 14 |
5 | 12 |
6 | 10 |
7 | 8 |
8 | 6 |
9 | 4 |
10 | 3 |
11 | 2 |
12 | 1 |
Reprezentacje z turniejach Trophy rywalizowały w pierwszej fazie w ramach grup systemem kołowym podzielone na trzy czterozespołowe grupy, po czym nastąpiła faza pucharowa – czołowa ósemka awansowała do fazy play-off, a pozostałe walczyły o trofea niższej rangi, w Conference natomiast rywalizacja odbywała się trzykrotnie w trzech trzyzespołowych grupach. W fazie grupowej spotkania toczone były bez ewentualnej dogrywki, za zwycięstwo, remis i porażkę przysługiwały odpowiednio trzy, dwa i jeden punkt, brak punktów natomiast za nieprzystąpienie do meczu. W przypadku remisu w fazie pucharowej organizowana była dogrywka składająca się z dwóch pięciominutowych części, z uwzględnieniem reguły nagłej śmierci. Przystępujące do turnieju reprezentacje mogły liczyć maksymalnie dwunastu zawodników. Rozstawienie w każdych zawodach następowało na podstawie wyników poprzedniego turnieju, a w przypadku pierwszych zawodów – na podstawie rankingu z poprzedniej edycji. Sędziowie zawodów[12].
Pierwszy turniej Trophy (Zagrzeb)
[edytuj | edytuj kod]Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Izrael | 3 | 3 | 0 | 0 | 106 | 19 | +87 | 9 | Cup + Plate |
2. | Rumunia | 3 | 2 | 0 | 1 | 82 | 49 | +33 | 7 | Cup + Plate |
3. | Szwecja | 3 | 1 | 0 | 2 | 45 | 57 | −12 | 5 | Cup + Plate |
4. | Bułgaria | 3 | 0 | 0 | 3 | 31 | 139 | −108 | 3 | Bowl |
19 czerwca 2021 10:00 |
Rumunia | 40:14 | Bułgaria | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 10:22 |
Szwecja | 0:17 | Izrael | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 13:00 |
Rumunia | 14:28 | Izrael | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 13:22 |
Szwecja | 38:12 | Bułgaria | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 16:00 |
Rumunia | 28:7 | Szwecja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 16:22 |
Izrael | 61:5 | Bułgaria | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Czechy | 3 | 2 | 0 | 1 | 74 | 24 | +50 | 7 | Cup + Plate |
2. | Ukraina | 3 | 2 | 0 | 1 | 67 | 22 | +45 | 7 | Cup + Plate |
3. | Luksemburg | 3 | 2 | 0 | 1 | 60 | 36 | +24 | 7 | Cup + Plate |
4. | Turcja | 3 | 0 | 0 | 3 | 5 | 124 | −119 | 3 | Bowl |
19 czerwca 2021 10:44 |
Ukraina | 38:0 | Turcja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 11:06 |
Czechy | 12:14 | Luksemburg | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 13:44 |
Ukraina | 24:12 | Luksemburg | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 14:06 |
Czechy | 52:5 | Turcja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 16:44 |
Ukraina | 5:10 | Czechy | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 17:06 |
Luksemburg | 34:0 | Turcja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Belgia | 3 | 3 | 0 | 0 | 120 | 7 | +113 | 9 | Cup + Plate |
2. | Chorwacja | 3 | 2 | 0 | 1 | 48 | 66 | −18 | 7 | Cup + Plate |
3. | Łotwa | 3 | 1 | 0 | 2 | 31 | 57 | −26 | 5 | Bowl |
4. | Węgry | 3 | 0 | 0 | 3 | 12 | 81 | −69 | 3 | Bowl |
19 czerwca 2021 11:28 |
Belgia | 40:7 | Węgry | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 11:50 |
Chorwacja | 31:7 | Łotwa | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 14:28 |
Belgia | 26:0 | Łotwa | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 14:50 |
Chorwacja | 17:5 | Węgry | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 17:28 |
Belgia | 54:0 | Chorwacja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
19 czerwca 2021 17:50 |
Łotwa | 24:0 | Węgry | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Cup + Plate
[edytuj | edytuj kod]Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
20 czerwca 2021 | |||||||||||||
Izrael | 12 | ||||||||||||
20 czerwca 2021 | |||||||||||||
Szwecja | 5 | ||||||||||||
Izrael | 7 | ||||||||||||
20 czerwca 2021 | |||||||||||||
Ukraina | 29 | ||||||||||||
Ukraina | 28 | ||||||||||||
20 czerwca 2021 | |||||||||||||
Chorwacja | 19 | ||||||||||||
Ukraina | 12 | ||||||||||||
20 czerwca 2021 | |||||||||||||
Czechy | 29 | ||||||||||||
Czechy | 31 | ||||||||||||
20 czerwca 2021 | |||||||||||||
Luksemburg | 12 | ||||||||||||
Czechy | 19 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
20 czerwca 2021 | |||||||||||||
Belgia | 17 | 20 czerwca 2021 | |||||||||||
Belgia | 36 | ||||||||||||
Izrael | 5 | ||||||||||||
Rumunia | 7 | ||||||||||||
Belgia | 29 | ||||||||||||
20 czerwca 2021 11:00 |
Izrael | 12:5 | Szwecja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 12:06 |
Ukraina | 28:19 | Chorwacja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 11:22 |
Czechy | 31:12 | Luksemburg | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 11:44 |
Belgia | 36:7 | Rumunia | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 15:00 |
Izrael | 7:29 | Ukraina | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 15:22 |
Czechy | 19:17 | Belgia | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 18:25 |
Ukraina | 12:29 | Czechy | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 17:30 |
Izrael | 5:29 | Belgia | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Półfinały | Finał | |||||||
20 czerwca 2021 | ||||||||
Luksemburg | 0 | |||||||
20 czerwca 2021 | ||||||||
Rumunia | 22 | |||||||
Szwecja | 31 | |||||||
20 czerwca 2021 | ||||||||
Rumunia | 14 | |||||||
Szwecja | 33 | |||||||
Chorwacja | 5 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
20 czerwca 2021 | ||||||||
Chorwacja | 10 | |||||||
Luksemburg | 7 | |||||||
20 czerwca 2021 14:28 |
Luksemburg | 0:22 | Rumunia | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 14:06 |
Szwecja | 33:5 | Chorwacja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 17:06 |
Szwecja | 31:14 | Rumunia | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 16:44 |
Chorwacja | 10:7 | Luksemburg | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Bowl
[edytuj | edytuj kod]Półfinały | Finał | |||||||
20 czerwca 2021 | ||||||||
Łotwa | 12 | |||||||
20 czerwca 2021 | ||||||||
Turcja | 7 | |||||||
Łotwa | 7 | |||||||
20 czerwca 2021 | ||||||||
Węgry | 17 | |||||||
Węgry | 50 | |||||||
Bułgaria | 5 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
20 czerwca 2021 | ||||||||
Bułgaria | 24 | |||||||
Turcja | 19 | |||||||
20 czerwca 2021 13:00 |
Łotwa | 12:7 | Turcja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 13:22 |
Węgry | 50:5 | Bułgaria | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 16:22 |
Łotwa | 7:17 | Węgry | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
20 czerwca 2021 16:00 |
Bułgaria | 24:19 | Turcja | NŠC Stjepan Spajić, Zagrzeb |
Relacja |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|
1 | Czechy | 20 |
2 | Ukraina | 18 |
3 | Belgia | 16 |
4 | Izrael | 14 |
5 | Szwecja | 12 |
6 | Rumunia | 10 |
7 | Chorwacja | 8 |
8 | Luksemburg | 6 |
9 | Węgry | 4 |
10 | Łotwa | 3 |
11 | Bułgaria | – |
12 | Turcja | 2 |
Drugi turniej Trophy (Budapeszt)
[edytuj | edytuj kod]Faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Czechy | 3 | 3 | 0 | 0 | 71 | 41 | +30 | 9 | Cup + Plate |
2. | Rumunia | 3 | 2 | 0 | 1 | 60 | 38 | +22 | 7 | Cup + Plate |
3. | Dania | 3 | 1 | 0 | 2 | 48 | 59 | −11 | 5 | Cup + Plate |
4. | Chorwacja | 3 | 0 | 0 | 3 | 31 | 72 | −41 | 3 | Bowl |
10 lipca 2021 10:00 sędzia: Martin Pertenais |
Czechy | 26:14 | Dania | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 10:22 sędzia: Eugeniu Procopi |
Rumunia | 24:7 | Chorwacja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 14:30 |
Czechy | 26:12 | Chorwacja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 14:52 sędzia: Adrian Pawlik |
Rumunia | 21:12 | Dania | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 18:00 |
Czechy | 19:15 | Rumunia | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 18:22 |
Chorwacja | 12:22 | Dania | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Ukraina | 3 | 3 | 0 | 0 | 121 | 10 | +111 | 9 | Cup + Plate |
2. | Szwecja | 3 | 2 | 0 | 1 | 48 | 33 | +15 | 7 | Cup + Plate |
3. | Luksemburg | 3 | 1 | 0 | 2 | 29 | 62 | −33 | 5 | Bowl |
4. | Turcja | 3 | 0 | 0 | 3 | 15 | 108 | −93 | 3 | Bowl |
10 lipca 2021 10:44 sędzia: Liam Wright |
Ukraina | 64:5 | Turcja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 11:06 sędzia: Eki Fanlo |
Szwecja | 28:0 | Luksemburg | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 15:14 |
Ukraina | 29:0 | Luksemburg | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 15:36 |
Szwecja | 15:5 | Turcja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 18:44 |
Ukraina | 28:5 | Szwecja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 19:06 |
Luksemburg | 29:5 | Turcja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Belgia | 3 | 3 | 0 | 0 | 70 | 20 | +50 | 9 | Cup + Plate |
2. | Izrael | 3 | 1 | 0 | 2 | 60 | 43 | +17 | 5 | Cup + Plate |
3. | Łotwa | 3 | 1 | 0 | 2 | 45 | 70 | −25 | 5 | Cup + Plate |
4. | Węgry | 3 | 1 | 0 | 2 | 43 | 85 | −42 | 5 | Bowl |
10 lipca 2021 11:28 sędzia: Adrian Pawlik |
Belgia | 15:5 | Łotwa | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 11:50 sędzia: Chris Lough |
Izrael | 7:26 | Węgry | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 15:58 |
Belgia | 38:5 | Węgry | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 16:20 |
Izrael | 43:0 | Łotwa | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 19:28 |
Belgia | 17:10 | Izrael | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
10 lipca 2021 19:42 |
Węgry | 12:40 | Łotwa | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Cup + Plate
[edytuj | edytuj kod]Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
11 lipca 2021 | |||||||||||||
Czechy | 26 | ||||||||||||
11 lipca 2021 | |||||||||||||
Łotwa | 0 | ||||||||||||
Czechy | 24 | ||||||||||||
11 lipca 2021 | |||||||||||||
Szwecja | 0 | ||||||||||||
Szwecja | 17 | ||||||||||||
11 lipca 2021 | |||||||||||||
Izrael | 12 | ||||||||||||
Czechy | 12 | ||||||||||||
11 lipca 2021 | |||||||||||||
Belgia | 22 | ||||||||||||
Ukraina | 27 | ||||||||||||
11 lipca 2021 | |||||||||||||
Dania | 7 | ||||||||||||
Ukraina | 12 | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
11 lipca 2021 | |||||||||||||
Belgia | 26 | 11 lipca 2021 | |||||||||||
Belgia | 41 | ||||||||||||
Szwecja | 12 | ||||||||||||
Rumunia | 0 | ||||||||||||
Ukraina | 19 | ||||||||||||
11 lipca 2021 11:00 |
Czechy | 26:0 | Łotwa | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 12:06 |
Szwecja | 17:12 | Izrael | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 11:22 |
Ukraina | 27:7 | Dania | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 11:44 |
Belgia | 41:0 | Rumunia | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 15:00 |
Czechy | 24:0 | Szwecja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 15:22 |
Ukraina | 12:26 | Belgia | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 18:20 |
Czechy | 12:22 | Belgia | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 17:30 |
Szwecja | 12:19 | Ukraina | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
Półfinały | Finał | |||||||
11 lipca 2021 | ||||||||
Dania | 19 | |||||||
11 lipca 2021 | ||||||||
Rumunia | 24 | |||||||
Łotwa | 12 | |||||||
11 lipca 2021 | ||||||||
Rumunia | 19 | |||||||
Łotwa | 14 | |||||||
Izrael | 12 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
11 lipca 2021 | ||||||||
Izrael | 20 | |||||||
Dania | 5 | |||||||
11 lipca 2021 14:28 |
Dania | 19:24 | Rumunia | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 14:06 |
Łotwa | 14:12 | Izrael | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 17:06 |
Łotwa | 12:19 | Rumunia | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 16:44 |
Izrael | 20:5 | Dania | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
Bowl
[edytuj | edytuj kod]Półfinały | Finał | |||||||
11 lipca 2021 | ||||||||
Luksemburg | 48 | |||||||
11 lipca 2021 | ||||||||
Turcja | 0 | |||||||
Luksemburg | 7 | |||||||
11 lipca 2021 | ||||||||
Węgry | 28 | |||||||
Węgry | 24 | |||||||
Chorwacja | 7 | |||||||
Mecz o 3. miejsce | ||||||||
11 lipca 2021 | ||||||||
Turcja | 5 | |||||||
Chorwacja | 36 | |||||||
11 lipca 2021 13:00 |
Luksemburg | 48:0 | Turcja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 13:22 |
Węgry | 24:7 | Chorwacja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 16:22 |
Luksemburg | 7:28 | Węgry | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
11 lipca 2021 16:00 |
Turcja | 5:36 | Chorwacja | Budapest Rugby Center, Budapeszt |
Relacja |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|
1 | Belgia | 20 |
2 | Czechy | 18 |
3 | Ukraina | 16 |
4 | Szwecja | 14 |
5 | Rumunia | 12 |
6 | Łotwa | 10 |
7 | Izrael | 8 |
8 | Dania | 6 |
9 | Węgry | 4 |
10 | Luksemburg | 3 |
11 | Chorwacja | 2 |
12 | Turcja | 1 |
Klasyfikacja końcowa Trophy
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Punkty | Uwagi | ||
---|---|---|---|---|---|
ZAG | BUD | Ogółem | |||
1 | Czechy | 20 | 18 | 38 | |
2 | Belgia | 16 | 20 | 36 | |
3 | Ukraina | 18 | 16 | 34 | |
4 | Szwecja | 12 | 14 | 26 | |
5 | Izrael | 10 | 12 | 22 | +71 |
6 | Rumunia | 14 | 8 | 22 | +2 |
7 | Łotwa | 3 | 10 | 13 | |
8 | Chorwacja | 8 | 2 | 10 | |
9 | Luksemburg | 6 | 3 | 9 | |
10 | Węgry | 4 | 4 | 8 | |
11 | Dania | 1 | 6 | 7 | nie uczestniczyła w pierwszym turnieju |
12 | Turcja | 2 | 1 | 3 | dwa punkty z pierwszego turnieju zamiast jednego, bowiem Bułgaria była zaproszoną drużyną |
Conference
[edytuj | edytuj kod]Faza grupowa I
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Bułgaria | 2 | 2 | 0 | 0 | 76 | 26 | +50 | 6 | Grupa D |
2. | Andora | 2 | 1 | 0 | 1 | 36 | 34 | +2 | 4 | Grupa E |
3. | Czarnogóra | 2 | 0 | 0 | 2 | 17 | 69 | −52 | 2 | Grupa F |
5 czerwca 2021 10:00 sędzia: Ivan Zelic |
Bułgaria | 29:14 | Andora | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
5 czerwca 2021 12:15 sędzia: Boris Bovsunovski |
Czarnogóra | 5:22 | Andora | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
5 czerwca 2021 14:30 sędzia: Valeriu Chipercean |
Bułgaria | 47:12 | Czarnogóra | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Mołdawia | 2 | 2 | 0 | 0 | 49 | 19 | +30 | 6 | Grupa E |
2. | Serbia | 2 | 1 | 0 | 1 | 45 | 37 | +8 | 4 | Grupa F |
3. | Słowenia | 2 | 0 | 0 | 2 | 17 | 55 | −38 | 2 | Grupa D |
5 czerwca 2021 10:22 sędzia: Martin Peter |
Mołdawia | 29:0 | Słowenia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
5 czerwca 2021 12:37 sędzia: Florin Bonea |
Serbia | 26:17 | Słowenia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
5 czerwca 2021 14:52 sędzia: Ivan Zelic |
Mołdawia | 20:19 | Serbia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Monako | 2 | 2 | 0 | 0 | 86 | 33 | +53 | 6 | Grupa F |
2. | Austria | 2 | 1 | 0 | 1 | 57 | 53 | +4 | 4 | Grupa D |
3. | San Marino | 2 | 0 | 0 | 2 | 19 | 76 | −57 | 2 | Grupa E |
5 czerwca 2021 10:44 sędzia: Valeriu Chipercean |
Monako | 45:7 | San Marino | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
5 czerwca 2021 12:59 sędzia: Mike Hawkins |
Austria | 31:12 | San Marino | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
5 czerwca 2021 15:14 sędzia: Martin Peter |
Monako | 41:26 | Austria | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
Faza grupowa II
[edytuj | edytuj kod]Grupa D
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Bułgaria | 2 | 2 | 0 | 0 | 57 | 19 | +38 | 6 | Grupa G |
2. | Austria | 2 | 1 | 0 | 1 | 45 | 31 | +14 | 4 | Grupa H |
3. | Słowenia | 2 | 0 | 0 | 2 | 19 | 71 | −52 | 2 | Grupa I |
5 czerwca 2021 16:45 |
Bułgaria | 33:12 | Słowenia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
5 czerwca 2021 19:30 |
Austria | 38:7 | Słowenia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
6 czerwca 2021 11:00 sędzia: Martin Peter |
Bułgaria | 24:7 | Austria | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
Grupa E
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Mołdawia | 2 | 2 | 0 | 0 | 45 | 10 | +35 | 6 | Grupa G |
2. | Andora | 2 | 1 | 0 | 1 | 34 | 17 | +17 | 4 | Grupa H |
3. | San Marino | 2 | 0 | 0 | 2 | 12 | 64 | −52 | 2 | Grupa I |
5 czerwca 2021 17:27 |
Mołdawia | 35:5 | San Marino | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
5 czerwca 2021 19:52 |
Andora | 29:7 | San Marino | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
6 czerwca 2021 11:22 sędzia: Florin Bonea |
Mołdawia | 10:5 | Andora | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
Grupa F
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Monako | 2 | 2 | 0 | 0 | 60 | 31 | +29 | 6 | Grupa G |
2. | Czarnogóra | 2 | 1 | 0 | 1 | 43 | 53 | −10 | 4 | Grupa I |
3. | Serbia | 2 | 0 | 0 | 2 | 25 | 44 | −19 | 2 | Grupa H |
5 czerwca 2021 17:47 |
Monako | 38:21 | Czarnogóra | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
5 czerwca 2021 20:14 |
Serbia | 15:22 | Czarnogóra | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
6 czerwca 2021 11:44 sędzia: Mike Hawkins |
Monako | 22:10 | Serbia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
Faza grupowa III
[edytuj | edytuj kod]Grupa G
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt! | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | |||
1. | Bułgaria | 2 | 2 | 0 | 0 | 38 | 29 | +9 | 6 |
2. | Monako | 2 | 1 | 0 | 1 | 39 | 42 | −3 | 4 |
3. | Mołdawia | 2 | 0 | 0 | 2 | 35 | 41 | −6 | 2 |
6 czerwca 2021 13:59 sędzia: Martin Peter |
Bułgaria | 17:14 | Mołdawia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
6 czerwca 2021 16:14 sędzia: Florin Bonea |
Monako | 24:21 | Mołdawia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
6 czerwca 2021 18:29 sędzia: Mike Hawkins |
Bułgaria | 21:15 | Monako | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
Grupa H
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt! | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | |||
4. | Austria | 2 | 2 | 0 | 0 | 49 | 26 | +23 | 6 |
5. | Andora | 2 | 0 | 1 | 1 | 36 | 38 | −2 | 3 |
6. | Serbia | 2 | 0 | 1 | 1 | 24 | 45 | −21 | 3 |
6 czerwca 2021 13:37 sędzia: Boris Bovsunovski |
Andora | 17:17 | Serbia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
6 czerwca 2021 15:52 sędzia: Ivan Zelic |
Austria | 28:7 | Serbia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
6 czerwca 2021 18:07 sędzia: Valeriu Chipercean |
Andora | 19:21 | Austria | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
Grupa I
[edytuj | edytuj kod]Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Pkt! | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | |||
7. | Czarnogóra | 2 | 1 | 0 | 1 | 36 | 17 | +19 | 4 |
8. | Słowenia | 2 | 1 | 0 | 1 | 24 | 29 | −5 | 4 |
9. | San Marino | 2 | 1 | 0 | 1 | 24 | 38 | −14 | 4 |
6 czerwca 2021 13:15 sędzia: Ivan Zelic |
Czarnogóra | 26:5 | San Marino | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
6 czerwca 2021 15:30 sędzia: Valeriu Chipercean |
Słowenia | 12:19 | San Marino | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
6 czerwca 2021 17:45 sędzia: Boris Bovsunovski |
Czarnogóra | 10:12 | Słowenia | Stadion Kralj Petar I, Belgrad |
Relacja |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja |
---|---|
1 | Bułgaria |
2 | Monako |
3 | Mołdawia |
4 | Austria |
5 | Andora |
6 | Serbia |
7 | Czarnogóra |
8 | Słowenia |
9 | San Marino |
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Double delight for Czechia in Zagreb. rugbyeurope.eu. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-06-23)]. (ang.).
- ↑ Men's 7s Trophy 2021. rugbyeurope.eu. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-07-12)]. (ang.).
- ↑ All-action few days as 2021 7s Trophy Series concludes. rugbyeurope.eu. [dostęp 2021-11-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-07-14)]. (ang.).
- ↑ Final rankings at the end of the Men's Rugby Europe 7s Trophy Series in Zagreb and Budapest. Rugby Europe @ twitter.com. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-07-12)]. (ang.).
- ↑ Final rankings at the end of the Men's Rugby Europe 7s Trophy Series in Zagreb and Budapest. Rugby Europe @ twitter.com. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-08-20)]. (ang.).
- ↑ Ženy i muži postoupili do nejvyšší úrovně mistrovství Evropy. rugbyunion.cz. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-08-20)]. (cz.).
- ↑ Israel and Bulgaria pick up silverware after six of the best. rugbyeurope.eu. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-07-09)]. (ang.).
- ↑ CONFERENCE 2021. rugbyeurope.eu. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-06-08)]. (ang.).
- ↑ Decisions update on Rugby Europe Competitions. rugbyeurope.eu. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-29)]. (ang.).
- ↑ Rugby Europe 7s Season Announced. rugbyeurope.eu. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-05-27)]. (ang.).
- ↑ Rugby Europe ogłosiło sezon Rugby 7. pzrugby.pl. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-08-18)]. (pol.).
- ↑ Rugby Europe Seven's Competitions Officials Appointments . rugbyeurope.eu. [dostęp 2021-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-08-09)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
[edytuj | edytuj kod]- Strona Rugby Europe (ang. • fr.)