Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2024 (III Dywizja)
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie III Dywizji 2024 rozegrane zostały w dniach 10–16 marca (Dywizja IIIA) oraz 23–29 lutego (Dywizja IIIB).
Do mistrzostw III Dywizji przystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. Dywizja III Grupa A swoje mecze rozgrywała w Biszkeku w Kirgistanie, natomiast Dywizja III Grupa B w stolicy Bośni i Hercegowiny Sarajewie. Reprezentacje rywalizowały systemem każdy z każdym.
Hale, w których zorganizowano zawody:
- Gorodskoi Katok w Biszkeku – Dywizja IIIA,
- Skenderija Sports Arena w Sarajewie – Dywizja IIIB.
Grupa A[edytuj | edytuj kod]
Do mistrzostw świata II dywizji w 2025 z Dywizji IIIA awansowała najlepsza reprezentacja. Ostatni zespół został zdegradowany.
10 marca 2024 | Południowa Afryka | 6:3 | Meksyk | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:00 | U. Samaai (EQ) 02:58 J. Valadas (EQ) 08:31 L. Carelse (EQ) 10:50 U. Samaai (EQ) 21:59 C. Birrell (PP) 43:33 J.-M. Van Doesbergh (PP2) 45:42 |
(3:1, 1:2, 2:0) | 13:11 (EQ) A. Tapia 20:11 (PP) T. Chavez 35:31 (EQ) T. Chavez |
Widzów: 100 Sędzia główny: Konstantin Czubienko Sędziowie liniowi: Kang Kyu-seong Władisław Zotow |
18 min. kar | 12 min. kar |
10 marca 2024 | Turkmenistan | 3:4 | Luksemburg | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | A. Wahowskij (EQ) 24:50 G. Tannijew (PP) 35:21 B. Bajmyradow (PP) 56:20 |
(0:2, 2:0, 1:2) | 04:24 (PP2) D. Church 05:33 (PP) C. Mossong 44:13 (EQ) C. Cannon 59:04 (PP) C. Cannon |
Widzów: 100 Sędzia główny: David Gal Sędziowie liniowi: Berkay Aslanbey Tornike Kuchava |
14 min. kar | 12 min. kar |
10 marca 2024 | Kirgistan | 4:9 | Tajlandia | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | M. Sejfułow (EQ) 01:24 M. Jegorow (EQ) 14:17 E. Mirbekow (EQ) 33:38 J. Łeszczenko (PP) 43:29 |
(2:1, 1:3, 1:5) | 11:11 (EQ) K. E. Kindborn 29:00 (EQ) P. Thanakroekkiat 38:48 (PP) C. Limpinphet 39:02 (EQ) M. Kitayama 43:53 (EQ) N. C. Lampson 45:07 (PP) M. Kitayama 53:22 (PP) J. M. Isaksson 53:37 (EQ) P. Khuhakaew 55:21 (PP) J. M. Isaksson |
Widzów: 1500 Sędzia główny: Chae Young-jin Sędziowie liniowi: Sindri Gunnarsson Miroslav Lhotský |
16 min. kar | 16 min. kar |
11 marca 2024 | Turkmenistan | 4:3 | Południowa Afryka | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:00 | A. Nurijew (EQ) 01:58 J. Kakabajew (EQ) 04:36 A. Nurijew (EQ) 24:59 B. Dowletmyradow (EQ) 41:28 |
(2:1, 1:1, 1:1) | 13:16 (EQ) J.-M. Van Doesbergh 30:24 (EQ) J.-M. Van Doesbergh 42:00 (PP) J. Valadas |
Widzów: 600 Sędzia główny: Ferhat Dogus Aygün Sędziowie liniowi: Sindri Gunnarsson Tornike Kuchava |
8 min. kar | 13 min. kar |
11 marca 2024 | Meksyk | 0:5 | Tajlandia | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | (0:2, 0:1, 0:2) | 05:30 (EQ) J. M. Isaksson 08:15 (EQ) K. E. Kindborn 20:48 (PP) N. C. Lampson 40:56 (PS) J. M. Isaksson 59:39 (EQ) N. C. Lampson |
Widzów: 300 Sędzia główny: Chae Young-jin Sędziowie liniowi: Miroslav Lhotský Yang Chang-lin | |
8 min. kar | 12 min. kar |
11 marca 2024 | Luksemburg | 3:7 | Kirgistan | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | T. Beran (EQ) 28:17 C. Mossong (EQ) 54:01 S. Backes (PP) 56:35 |
(0:3, 1:2, 2:2) | 13:46 (EQ) A. Titow 14:31 (EQ) W. Tonkich 17:01 (SH) M. Sejfułow 33:49 (EQ) A. Biekmuratow 36:28 (EQ) M. Sejfułow 44:05 (EQ) M. Sejfułow 49:49 (SH) E. Mirbekow |
Widzów: 800 Sędzia główny: David Gal Sędziowie liniowi: Kang Kyu-seong Władisław Zotow |
8 min. kar | 10 min. kar |
13 marca 2024 | Meksyk | 4:5 pd. | Luksemburg | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:00 | A. Valencia (PP) 23:01 S. Esteban (EQ) 44:53 E. Valencia (EQ) 45:14 A. Tapia (PP) 52:51 |
(0:0, 1:1, 3:3, 0:1) | 34:01 (PP2) C. Mossong 47:55 (PP) A. Vincens 49:03 (EQ) S. Backes 50:00 (EQ) D. Church 62:27 (PP) A. Mykkanen |
Widzów: 200 Sędzia główny: Ferhat Dogus Aygün Sędziowie liniowi: Berkay Aslanbey Yang Chang-lin |
34 min. kar | 10 min. kar |
13 marca 2024 | Południowa Afryka | 1:5 | Tajlandia | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | D. Magmoed (EQ) 44:28 | (0:2, 0:2, 1:1) | 00:27 (EQ) J. M. Isaksson 04:38 (EQ) M. Kitayama 28:37 (EQ) M. Kitayama 32:17 (PP2) M. Kitayama 40:28 (EQ) J. M. Isaksson |
Widzów: 200 Sędzia główny: David Gal Sędziowie liniowi: Kang Kyu-seong Miroslav Lhotský |
16 min. kar | 12 min. kar |
13 marca 2024 | Turkmenistan | 5:7 | Kirgistan | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | P. Barkowskij (EQ) 10:31 B. Bajmyradow (PP) 31:58 D. Bajjajew (EQ) 39:28 A. Nurijew (EQ) 50:23 A. Wahowskij (PP) 57:34 |
(1:2, 2:2, 2:3) | 14:26 (EQ) W. Tonkich 17:52 (EQ) A. Kudaszew 30:00 (PP) M. Jegorow 35:58 (EQ) M. Sejfułow 47:15 (EQ) W. Nosow 55:45 (PP) W. Nosow 57:45 (EQ) M. Sejfułow |
Widzów: 950 Sędzia główny: Konstantin Czubienko Sędziowie liniowi: Tornike Kuchava Władisław Zotow |
14 min. kar | 18 min. kar |
14 marca 2024 | Luksemburg | 4:2 | Południowa Afryka | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:00 | J. Nunes (EQ) 04:47 C. Mossong (PP) 10:18 A. Vincens (EQ) 21:38 M. Lasis (EQ) 37:38 |
(2:1, 2:1, 0:0) | 08:53 (EQ) D. Magmoed 28:07 (EQ) U. Samaai |
Widzów: 200 Sędzia główny: Chae Young-jin Sędziowie liniowi: Sindri Gunnarsson Kang Kyu-seong |
8 min. kar | 6 min. kar |
14 marca 2024 | Tajlandia | 13:3 | Turkmenistan | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | P. Khuhakaew (EQ) 08:41 K. E. Kindborn (EQ) 09:19 N. C. Lampson (PP) 11:18 M. Kitayama (EQ) 22:03 N. C. Lampson (EQ) 24:48 J. M. Isaksson (PP) 31:51 P. Thanakroekkiat (PP2) 35:32 P. Forstner (EQ) 36:33 P. Hongswadhi (EQ) 39:05 J. M. Isaksson (PP) 41:15 P. Khuhakaew (EQ) 45:00 N. C. Lampson (EQ) 50:54 J. M. Isaksson (EQ) 58:25 |
(3:2, 6:0, 4:1) | 04:50 (PP) O. Jesenow 06:14 (PP) O. Jesenow 51:25 (EQ) B. Bajmyradow |
Widzów: 300 Sędzia główny: Konstantin Czubienko Sędziowie liniowi: Berkay Aslanbey Tornike Kuchava |
15 min. kar | 45 min. kar |
14 marca 2024 | Kirgistan | 9:4 | Meksyk | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | W. Nosow (EQ) 01:05 M. Sejfułow (EQ) 05:07 I. Abdyrajew (PP) 08:14 M. Sejfułow (SH) 13:06 M. Czuwałow (SH) 23:40 E. Mirbekow (EQ) 33:46 M. Czuwałow (EQ) 34:05 M. Sejfułow (EQ) 48:01 S. Ismanow (SH) 56:34 |
(4:1, 3:2, 2:1) | 09:28 (PP) L. Valencia 28:28 (PP) A. Tapia 38:21 (PP) A. Apud 54:46 (PP) A. Tapia |
Widzów: 400 Sędzia główny: David Gal Sędziowie liniowi: Yang Chang-lin Władisław Zotow |
22 min. kar | 10 min. kar |
16 marca 2024 | Tajlandia | 6:1 | Luksemburg | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:00 | N. C. Lampson (EQ) 12:15 J. M. Isaksson (EQ) 17:51 N. C. Lampson (EQ) 19:33 M. Kitayama (PP) 25:59 N. C. Lampson (EQ) 27:45 P. Suwachirat (EQ) 43:10 |
(3:1, 2:0, 1:0) | 16:50 (PP) A. Mykkanen | Widzów: 200 Sędzia główny: Konstantin Czubienko Sędziowie liniowi: Sindri Gunnarsson Władisław Zotow |
8 min. kar | 10 min. kar |
16 marca 2024 | Meksyk | 4:8 | Turkmenistan | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | A. Apud (SH) 04:29 A. Valencia (PP) 27:24 S. Esteban (EQ) 34:05 J. Rullan (PP) 48:24 |
(1:3, 2:4, 1:1) | 11:02 (PP) B. Dowletmyradow 14:16 (EQ) A. Wahowskij 17:59 (EQ) B. Bajmyradow 20:34 (EQ) B. Dowletmyradow 22:42 (PP) A. Wahowskij 25:39 (SH) B. Bajmyradow 28:17 (EQ) A. Nurijew 58:02 (PP) A. Nurijew |
Widzów: 400 Sędzia główny: Chae Young-jin Sędziowie liniowi: Berkay Aslanbey Miroslav Lhotský |
85 min. kar | 45 min. kar |
16 marca 2024 | Południowa Afryka | 1:10 | Kirgistan | Gorodskoi Katok, Biszkek |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | D. Magmoed (PP) 30:02 | (0:4, 1:5, 0:1) | 02:30 (EQ) M. Jegorow 05:07 (PP) M. Sejfułow 08:22 (EQ) A. Kudaszew 17:48 (EQ) A. Sapitow 30:29 (EQ) M. Sejfułow 32:52 (EQ) M. Czuwałow 34:31 (EQ) A. Titow 37:35 (EQ) M. Czuwałow 39:44 (PP) M. Czuwałow 46:55 (EQ) A. Titow |
Widzów: 1000 Sędzia główny: David Gal Sędziowie liniowi: Tornike Kuchava Yang Chang-lin |
8 min. kar | 6 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tajlandia | 5 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 38 | 9 | +29 |
2 | Kirgistan | 5 | 12 | 4 | 0 | 0 | 1 | 37 | 22 | +15 |
3 | Luksemburg | 5 | 8 | 2 | 1 | 0 | 2 | 17 | 22 | -5 |
4 | Turkmenistan | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 23 | 31 | -8 |
5 | Południowa Afryka | 5 | 3 | 1 | 0 | 0 | 4 | 13 | 26 | -13 |
6 | Meksyk | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 | 15 | 33 | -18 |
= awans do II dywizji grupy B
= utrzymanie w III dywizji grupie A
= spadek do III dywizji grupy B
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Mamed Sejfułow: 11 goli[1]
- Klasyfikacja asystentów: Ken Edvin Kindborn: 13 asyst[2]
- Klasyfikacja kanadyjska: Nicholas Charles Lampson: 19 punktów[3]
- Klasyfikacja kanadyjska obrońców: Ken Edvin Kindborn: 16 punktów[4]
- Klasyfikacja +/−: Ken Edvin Kindborn: +19[5]
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Benjamin David Kleineschay: 94,51%[6]
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Benjamin David Kleineschay: 1,85 bramki
- Klasyfikacja minut kar: Pawieł Barkowskij: 37 minut[7]
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji[8]:
- Bramkarz: Benjamin David Kleineschay
- Obrońca: Ken Edvin Kindborn
- Napastnik: Mamed Sejfułow
Grupa B[edytuj | edytuj kod]
Do mistrzostw świata III dywizji w 2025 z Dywizji IIIB awansowała najlepsza reprezentacja. Ostatni zespół został zdegradowany.
23 lutego 2024 | Hongkong | 8:10 | Korea Północna | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | R. C. H. Chu (PP) 13:28 M. L. H. Shum (PP) 13:50 C. L. Ngan (EQ) 14:50 R. C. H. Chu (EQ) 21:10 M. L. H. Shum (EQ) 24:45 C. P. J. Cheng (EQ) 38:31 M. Hsu (EQ) 45:34 C. P. J. Cheng (EQ) 50:05 |
(3:1, 3:4, 2:5) | 12:44 (SH2) Pak C. H. 25:37 (EQ) Hong C. R. 26:57 (EQ) Kang M. G. 31:34 (EQ) Kim I. C. 32:43 (EQ) Pak C. H. 40:24 (SH) Hong C. R. 40:49 (SH) Hong C. R. 49:31 (EQ) Kang M. G. 53:16 (EQ) Hong C. R. 59:36 (EQ/ENG) Pak C. H. |
Widzów: 120 Sędzia główny: Serkan Kocakara Sędziowie liniowi: Richard Button Emilio Gómez |
8 min. kar | 10 min. kar |
23 lutego 2024 | Filipiny | 6:3 | Singapur | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | M. Billones (PP) 23:55 M. Billones (EQ) 26:18 K. Sze (EQ) 45:16 J. A. Regencia (EQ) 47:39 E. J. Sibug (PP) 56:11 J. A. Regencia (EQ) 57:01 |
(0:0, 2:2, 4:1) | 24:32 (EQ) B. S. H. Lee 37:50 (EQ) E. Redden 48:02 (EQ) C. Kelly Wong |
Widzów: 50 Sędzia główny: Kenji Kosaka Sędziowie liniowi: Chan Ka Hei Brian Kallesen |
10 min. kar | 8 min. kar |
23 lutego 2024 | Bośnia i Hercegowina | 3:0 | Iran | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | D. A. Filipović (EQ) 08:15 D. Miskić (EQ) 32:56 N. Gaković (EQ/EA) 33:38 |
(1:0, 2:0, 0:0) | Widzów: 750 Sędzia główny: Alex Lazzeri Sędziowie liniowi: Toms Mencis Denis Menz | |
14 min. kar | 8 min. kar |
24 lutego 2024 | Korea Północna | 7:4 | Singapur | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | Hong C. R. (EQ) 02:48 Kim I. C. (EQ) 17:24 Sin H. C. (EQ) 24:43 Kim I. C. (SH) 30:00 Song C. I. (EQ) 31:29 Kim H. J. (PP) 33:40 Hong C. R. (EQ) 37:26 |
(2:2, 5:0, 0:2) | 06:48 (EQ) E. Redden 07:05 (EQ) J. Chan 51:08 (EQ) J. Chan 59:15 (EQ) J. N. Kodrowski |
Widzów: 55 Sędzia główny: Ołeg Serebriakow Sędziowie liniowi: Richard Button Ulrich Pardatscher |
6 min. kar | 8 min. kar |
24 lutego 2024 | Iran | 2:14 | Filipiny | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | A. Ghafoori (EQ) 28:08 K. Farsad (EQ) 46:26 |
(0:7, 1:2, 1:5) | 00:26 (EQ) K. Sze 00:50 (EQ) K. Sze 11:06 (PP2) E. J. Sibug 13:06 (PP) J. S. Füglister 14:17 (EQ) J. A. Regencia 17:48 (PP2) M. Billones 19:01 (PP) J. S. Füglister 30:55 (PP2) E. J. Sibug 34:09 (EQ) P. D. Abis 46:02 (PP) E. J. Sibug 46:57 (EQ) B. J. Imperial 48:36 (PP) J. S. Füglister 54:10 (EQ) K. Sze 54:48 (EQ) C. A. Tigaronita |
Widzów: 50 Sędzia główny: Serkan Kocakara Sędziowie liniowi: Chan Ka Hei Emilio Gómez |
20 min. kar | 6 min. kar |
24 lutego 2024 | Bośnia i Hercegowina | 3:4 pd. | Hongkong | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | N. Gaković (PP) 13:49 M. Omer (EQ) 32:28 M. Omer (PP) 34:53 |
(1:2, 2:1, 0:0, 0:1) | 04:50 (EQ) R. C. H. Chu 08:26 (EQ) L. L. L. Au-Yeung 28:16 (PS) M. L. H. Shum 63:55 (EQ) Y. Yam |
Widzów: 850 Sędzia główny: Kenji Kosaka Sędziowie liniowi: Toms Mencis Brian Kallesen |
10 min. kar | 22 min. kar |
26 lutego 2024 | Korea Północna | 9:4 | Iran | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | Choe C. N. (EQ) 01:20 Kim C. H. (EQ) 09:44 Song C. I. (EQ) 16:17 Hong C. R. (PP) 22:57 Kang M. G. (EQ) 29:03 Kim H. J. (PP) 31:58 Kim S. I. (EQ) 46:01 Hong C. R. (PP) 51:49 Kim H. J. (EQ) 59:24 |
(3:1, 3:2, 3:1) | 11:16 (EQ) K. Farsad 23:27 (EQ) J. Keyhanfar 25:31 (PP) A. Ghafoori 53:48 (EQ) E. Hamzeh |
Widzów: 50 Sędzia główny: Kenji Kosaka Sędziowie liniowi: Denis Menz Ulrich Pardatscher |
10 min. kar | 18 min. kar |
26 lutego 2024 | Hongkong | 8:3 | Singapur | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | A. C. H. Sham (EQ) 01:21 C. P. J. Cheng (PP) 26:35 R. C. H. Chu (PP) 28:39 C. P. J. Cheng (EQ) 31:44 M. L. H. Shum (PP) 37:36 M. L. H. Shum (EQ) 40:22 R. C. H. Chu (EQ) 44:43 A. C. H. Sham (PP) 48:59 |
(1:2, 4:1, 3:0) | 01:57 (EQ) B. S. H. Lee 18:38 (EQ) E. Redden 37:44 (EQ) J. Chan |
Widzów: 30 Sędzia główny: Ołeg Serebriakow Sędziowie liniowi: Richard Button Emilio Gómez |
12 min. kar | 16 min. kar |
26 lutego 2024 | Bośnia i Hercegowina | 6:3 | Filipiny | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | N. Gaković (EQ) 03:15 B. Sinanbegović (PP) 15:30 N. Gaković (EQ) 25:14 A. Mlivić (EQ) 38:04 N. Gaković (EQ) 40:24 M. Omer (ENG) 58:22 |
(2:0, 2:1, 2:2) | 39:26 (PP) K. Sze 51:02 (EQ) K. Sze 57:20 (EA) P. D. Abis |
Widzów: 300 Sędzia główny: Alex Lazzeri Sędziowie liniowi: Chan Ka Hei Brian Kallesen |
8 min. kar | 12 min. kar |
27 lutego 2024 | Iran | 3:11 | Hongkong | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | A. Eslami (EQ) 01:32 K. Farsad (EQ) 03:06 D. Bagheri (EQ) 54:14 |
(2:4, 0:5, 1:2) | 03:31 (EQ) C. L. Ngan 04:21 (EQ) Y. L. L. Wong 07:03 (PP) A. C. H. Sham 16:50 (EQ) C. P. J. Cheng 21:58 (PP) C. L. Ngan 22:22 (EQ) Y. L. L. Wong 25:05 (PP) C. Y. Yeung 32:18 (EQ) C. P. J. Cheng 38:46 (EQ) C. L. Ngan 49:59 (EQ) M. L. H. Shum 52:01 (PP) Y. L. L. Wong |
Widzów: 40 Sędzia główny: Serkan Kocakara Sędziowie liniowi: Toms Mencis Ulrich Pardatscher |
16 min. kar | 10 min. kar |
27 lutego 2024 | Filipiny | 2:10 | Korea Północna | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | K. Sze (EQ) 19:27 J. A. Regencia (EQ) 52:28 |
(1:2, 0:7, 1:1) | 15:35 (EQ) Kim H. J. 18:31 (EQ) Kim H. J. 24:44 (EQ) Pak K. G. 28:03 (PP) Pak K. G. 29:06 (EQ) Kim S. I. 32:01 (EQ) Ryu J. U. 33:43 (EQ) Pak C. H. 38:34 (EQ) Kim I. C. 39:54 (EQ) Sin H. C. 59:39 (PP) Hong C. R. |
Widzów: 35 Sędzia główny: Ołeg Serebriakow Sędziowie liniowi: Richard Button Denis Menz |
14 min. kar | 12 min. kar |
27 lutego 2024 | Singapur | 2:9 | Bośnia i Hercegowina | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | E. Redden (EQ) 04:28 M. Hamnett (PP) 34:46 |
(1:4, 1:3, 0:2) | 00:26 (EQ) A. Smajlović 03:43 (EQ) A. Andrijasevic 12:35 (EQ) N. Gaković 14:31 (EQ) B. Sinanbegović 24:38 (EQ) N. Gaković 39:29 (EQ) D. Čordalija 39:54 (EQ) A. Mlivić 42:12 (EQ) A. Mlivić 58:37 (EQ) D. Miskić |
Widzów: 700 Sędzia główny: Alex Lazzeri Sędziowie liniowi: Chan Ka Hei Emilio Gómez |
4 min. kar | 14 min. kar |
29 lutego 2024 | Singapur | 8:5 | Iran | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | J. N. Kodrowski (EQ) 09:20 J. N. Kodrowski (EQ) 10:31 J. Chan (PP) 23:01 E. Redden (EQ) 34:37 E. Redden (EQ) 41:45 J. N. Kodrowski (EQ) 45:29 J. Chan (EQ) 57:16 E. Redden (ENG) 59:37 |
(2:0, 2:2, 4:3) | 21:16 (EQ) J. Keyhanfar 32:03 (SH) K. Farsad 43:37 (PP) M. Ghahar 44:10 (EQ) N. Mehraban 47:46 (EQ) E. Hamzeh |
Widzów: 50 Sędzia główny: Alex Lazzeri Sędziowie liniowi: Denis Menz Ulrich Pardatscher |
10 min. kar | 6 min. kar |
29 lutego 2024 | Hongkong | 9:5 | Filipiny | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | E. Hsu (EQ) 05:25 Yau Yam (EQ) 13:49 Yau Yam (EA) 18:53 A. C. H. Sham (EQ) 31:29 A. C. H. Sham (PP) 33:40 A. C. H. Sham (PP) 38:48 Yi Yam (EQ) 52:30 Y. H. Y. Wong (PP) 56:57 R. C. H. Chu (ENG) 59:10 |
(3:1, 3:3, 3:1) | 10:14 (SH) P. D. Abis 27:50 (PP) M. Billones 29:42 (PP) E. J. Sibug 30:49 (EQ) K. Sze 41:21 (EQ) B. J. Imperial |
Widzów: 50 Sędzia główny: Kenji Kosaka Sędziowie liniowi: Richard Button Chan Ka Hei |
10 min. kar | 14 min. kar |
29 lutego 2024 | Korea Północna | 2:4 | Bośnia i Hercegowina | Skenderija Sports Arena, Sarajewo |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | Hong C. R. (EQ) 01:56 Hong C. R. (EQ) 17:43 |
(2:1, 0:2, 0:1) | 14:42 (EQ) N. Gaković 37:16 (PP) D. Čordalija 37:56 (EQ) A. Andrijasevic 42:57 (PP) D. Miskić |
Widzów: 1700 Sędzia główny: Ołeg Serebriakow Sędziowie liniowi: Brian Kallesen Toms Mencis |
14 min. kar | 10 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bośnia i Hercegowina | 5 | 13 | 4 | 0 | 1 | 0 | 25 | 11 | +14 |
2 | Korea Północna | 5 | 12 | 4 | 0 | 0 | 1 | 38 | 22 | +16 |
3 | Hongkong | 5 | 11 | 3 | 1 | 0 | 1 | 40 | 24 | +16 |
4 | Filipiny | 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 3 | 30 | 30 | 0 |
5 | Singapur | 5 | 3 | 1 | 0 | 0 | 4 | 20 | 35 | -15 |
6 | Iran | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 14 | 45 | -31 |
= awans do Dywizji IIIA = utrzymanie w Dywizji IIIB = spadek do Dywizji IV
- Statystyki indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Hong Chun Rim: 11 goli[9]
- Klasyfikacja asystentów: John Steven Füglister: 12 asyst[10]
- Klasyfikacja kanadyjska: Hong Chun Rim: 20 punktów[11]
- Klasyfikacja kanadyjska obrońców: Eishner Jigsmac Sibug: 7 punktów[12]
- Klasyfikacja +/−: Hong Chun Rim
Pak Chung Hyok: +11[13] - Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Dino Pašović: 93,53%[14]
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Dino Pašović: 2,21 bramki
- Klasyfikacja minut kar: Nima Mehraban: 12 minut[15]
- Nagrody indywidualne
Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników, po jednym na każdej pozycji[16]:
- Bramkarz: Dino Pašović
- Obrońca: Haris Mrkva
- Napastnik: Hong Chun Rim
Uwagi[edytuj | edytuj kod]
Przypisy[edytuj | edytuj kod]
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/38/IHM038000_85C_19_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/38/IHM038000_85D_19_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/38/IHM038000_85B_19_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/38/IHM038000_85E_19_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/38/IHM038000_85G_17_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/38/IHM038000_85A_16_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/38/IHM038000_85H_16_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/38/IHM038000_85I_1_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/39/IHM039000_85C_15_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/39/IHM039000_85D_18_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/39/IHM039000_85B_17_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/39/IHM039000_85E_16_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/39/IHM039000_85G_15_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/39/IHM039000_85A_15_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/39/IHM039000_85H_15_0.pdf
- ↑ https://stats.iihf.com/Hydra/39/IHM039000_85I_1_0.pdf
Bibliografia[edytuj | edytuj kod]
- Dywizja IIIA na stronie IIHF (ang.)
- Dywizja IIIB na stronie IIHF (ang.)