Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Mateusz Konieczny

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Odpowiedź do wypowiedzi w dyskusji użytkownika Stok, o temacie Proszę, rozważ pozostawianie przekierowań bez linkowań na przyszłość

[edytuj kod]

Czy takie przekierowania szkodzą?

Szkodzą tak samo jak kurz pod łóżkiem i szafą. Jak nie zetrę tych kurzy to dostanę reprymendę od żony. Porządek to podstawa zarządzania złożonością systemu.

Proponuję naciskać na tych co zmieniają wyróżniki w artykułach by tego nie robili. Już kilku osobom pisałem o bezsensowności przenoszenia artykułów, tylko dlatego że ich zdaniem jest lepszy wyróżnik nazwy.

Porządek to podstawa zarządzania złożonością systemu.

Jeżeli na OSM nie ma bota kontrolującego linki to problem będzie zawsze. Wiązanie artykułów na WIkipedii z obiektami w OSM powinno być przez identyfikator SIMC albo WD. Jeśli jest to niemożliwe, to bot powinien kontrolować SIMC, albo zgłaszać niepoprawny link.

Stok (dyskusja) 10:29, 14 lut 2021 (CET)[odpowiedz]


Wszystkie artykuły o miejscowościach w Polsce mające szablon {{Polska miejscowość infobox}}, albo {{Polskie miasto infobox}} mają treść szablonu zgodną z rozporządzeniami o miejscowościach, w tym głównie SIMC. Jeżeli znajdziesz jakichś problem możesz napisać do Wikipedysta:malarz pl, on prowadzi bazę danych miejscowości w Polsce i może wygenerować zestawienie różnic. Jest około 1000 artykułów o byłych miejscowościach które nie mają SIMC, te sprawdzone przez mnie mają wpisane w pole SIMC bez wartości.

Problemy są z artykułami o częściach miast. W tym obszarze jest bałagan poczynając od rozporządzeń i nazewnictwa a kończąc na treści artykułów na Wikipedii.

Stok (dyskusja) 11:01, 14 lut 2021 (CET)[odpowiedz]

Kanon

[edytuj kod]

Hej, dwie uwagi ode mnie. Po pierwsze skomentowałeś wątek z 2018, który powinien być zarchiwizowany już dawno temu. Po drugie zanim dodasz coś do kanonu to zapytaj ludzi o zdanie (minęły 4 lata). Zobacz że trwa teraz dyskusja o Lewandowskim. Sidevar (dyskusja) 22:09, 15 sie 2022 (CEST)[odpowiedz]

@Sidevar akurat te zmiany wydawały mi się ewidentne a od 2018 nikt nie zaprotestował co do dodanych rzeczy. "który powinien być zarchiwizowany już dawno temu" - nie było ku temu podstaw, ani nie było wprowadzonych zmian ani nikt się nie sprzeciwiał. Mateusz Konieczny (dyskusja) 22:19, 15 sie 2022 (CEST)[odpowiedz]

Konieczny?

[edytuj kod]

W sume nasze nazwisko nie jest aż tak rzadkie. Może pogadamy o genealogii na jakimś zlocie :) Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 06:14, 18 sie 2022 (CEST)[odpowiedz]

Zastanawiałem się nawet czy moim wujkiem nie jesteś, ale myślę że by wspomniał o edytowaniu Wikipedii kiedyś gdyby tak było :) Mateusz Konieczny (dyskusja) 07:41, 18 sie 2022 (CEST)[odpowiedz]
Heh, jak byłem na uniwerku to tam było dwóch innych Piotrów K. jak ku mojemy wielkiemu zdziwieniu wyjaśniła mi pani w dziekanacie. Jakby co to ja jestem ze śląsko-małopolskich Koniecznych, ale pewnie są i inni podobni :D
Aha, swego czasu interesowałeś się Saint Seya? Zgłosiłem właśnie kilka haseł do Poczekalni z powodu braku poprawy od tego 2017-ego... jak byś coś chciał ratować, to teraz na to czas. Piotr Konieczny aka Prokonsul Piotrus Słucham? 15:10, 13 wrz 2022 (CEST)[odpowiedz]
A jak jakiś zlot będzie to postaram się dotrzeć. Śmiało dawaj znać mi w dyskusji! 07:43, 18 sie 2022 (CEST)

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

[edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „OOjs UI icon block Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie, natomiast na stronie brak wersji przejrzanej są umieszczane strony oczekujące na pierwsze przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Warto czasami zajrzeć na stronę Pomoc:Pytania nowicjuszy, gdzie mogą też pojawiać się prośby o przejrzenie.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota PBbot (dyskusja) 13:34, 22 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]

Przekierowanie

[edytuj kod]

Jaki był cel przywracania tego przekierowania? Pod Toruniem to niedokładne określenie. Wikipedia powinna kierować się dokładnością, a nie ogólnikami. Runab (dyskusja) 19:46, 1 lis 2023 (CET)[odpowiedz]

Przypominamy: zagłosuj w wyborach do Rady Powierniczej Wikimedia Foundation 2024

[edytuj kod]

Otrzymujesz niniejszą wiadomość, gdyż masz prawo głosować w wyborach do Rady Powierniczej WMF w tym roku. Wybory trwają do 23:59 we wtorek 17 września 2024.

Wikimedia Foundation (WMF) odpowiada za projekty, takie jak Wikipedia, zaś na jej czele stoi Rada Powiernicza. Jest to ciało decyzyjne WMF złożone z 12 wolontariuszy. Więcej o Radzie przeczytać możesz tutaj.

W tym roku, społeczności ruchu Wikimedia wybierają czterech swoich przedstawicieli w Radzie. O miejsca w Radzie ubiega się 12 kandydatów z całego świata, 3 z nich ubiega się o reelekcję. Więcej o kandydatach przeczytać możesz pod tym adresem. Dostępne są również „przewodniki” napisane przez członków społeczności.

Do głosowania uprawnionych jest prawie 120 tysięcy użytkowników, w tym Ty! Głosowanie potrwa do godziny 23:59 (UTC), 17 września 2024. Zagłosuj przez link na meta.

Jeśli już zagłosowałeś(-aś), dziękujemy i prosimy o zignorowanie tej wiadomości. Można głosować raz, niezależnie od liczby posiadanych kont.

Więcej informacjiOddaj swój głos w wyborach!

komunikat wysłany przez Msz2001 (dyskusja) 11:46, 15 wrz 2024 (CEST)[odpowiedz]