Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Marsjaninzmarsa

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Pierwsze kroki
Zasady i zalecenia
Przyłącz się do nas

Koniecznie odwiedź nasz portal wikipedystów, aby dowiedzieć się jak współpracujemy.

W wolnej chwili przeczytaj na czym polega administrowanie projektem, a gdy wolnego czasu będziesz mieć nieco więcej, przyłącz się do kooperacji

Wstawianie podpisu

Jeszcze jedna ważna sprawa. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – można w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

Jeżeli masz z czymś jakieś problemy lub pytania, napisz o tym na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy wątek.

A poza tym śmiało edytuj strony!


-- kocio 11:55, 15 maj 2008 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Android_(system_operacyjny)[edytuj kod]

Ad:Android_(system_operacyjny)

Hej. Czy mógłbyś uzupełnić wstawione treści o przypisy. Czy zgadzasz się że jest to konieczne dla zachowania wiarygodności projektu? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 17:44, 20 lis 2011 (CET)[odpowiedz]

Dlaczego dwa razy cofnąłeś moją edycję w tym artykule? Nie użyłeś też opisu zmian. Proszę o dokładne wyjaśnienie. Subtropical-man (dyskusja) 19:06, 24 cze 2014 (CEST)[odpowiedz]

Animacja Madagaskar[edytuj kod]

Witam,
Jeśli chodzi o przesadny ukłon w stronę polskiej zawartości merytorycznej, to trzeba zwrócić uwagę, że w przypadku zagranicznego filmu, treść dotycząca polskiej wersji produktu optycznie zajmowała połowę artykułu. Dodatkowo ktoś, skorzystał z możliwości pogrubienia niektórych elementów tekstu, co niemal zupełnie w cień przesuwa właściwe informacje dotyczące produkcji. Zwróć uwagę choćby na hasło V jak vendetta – w tym wyróżnionym artykule w ogóle nie ma danych traktujących o naszej rodzimej obsadzie, czy ekipie produkcyjnej. En plus: standardy edycji tego typu haseł
Pozdrawiam--Pit rock (dyskusja) 23:58, 22 lip 2014 (CEST)[odpowiedz]

Słuszna uwaga, jednak w przypadku tego artykułu skończyło się na tym, że liczebność polskich dublażystów była większa, aniżeli czytających dialogi oryginalne. Rozsądek podpowiada mi, że coś takiego nie powinno się pojawić na stronach Wikipedii, bo nie możemy pozwolić by hasła w tym serwisie były zbliżone do materiału zamieszczanego przez lokalnego dystrybutora. Pzdr--Pit rock (dyskusja) 20:48, 23 lip 2014 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Warszawa[edytuj kod]

Ad:Warszawa

Mógłbyś uzupełnić źródło? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 21:50, 30 lip 2014 (CEST)[odpowiedz]

Warszawa[edytuj kod]

Tak walki o Pragę są określane w literaturze historycznej, co najważniejsze – również tej najnowszej. Przede wszystkim dlatego, że brali w nich udział Polacy z I Armii Wojska Polskiego, a Warszawy nie mogli „okupować” Polacy. Sugeruję przed dokonywaniem zmian w Wikipedii o wnikliwe zapoznanie się ze źródłami, i zaprzestanie tego rodzaju edycji. Boston9 (dyskusja) 16:17, 17 gru 2014 (CET)[odpowiedz]

Faktycznie, bardzo przepraszam. Jednak mamy na Wikipedii zasadę niedokonywania migawkowych zmian, które nie dodają wartości, szanując sposób, w jaki napisał to pierwszy autor. Klasycznym przykładem są tutaj słowa „radziecki“ i „sowiecki”. Zgodnie z przyjęta zasadą nie zmieniamy tego tego na przeciwny, gdyż oba są poprawne na Wiki. Przypadek, który nas poróżnił, zalicza się do tego grupy. „Zająć” ma znaczenie bardziej taktyczne, „wyzwolić” jest bardziej emocjonalne. Dla mnie oba są w porządku, chociaż mieszkańcy Pragi, z którymi rozmawiałem, i którzy pamiętają 1945, używali wyłącznie drugiego. Dla nich polscy żołnierze na ulicach oznaczali wyzwolenie. Natomiast nic nie szkodzi na przeszkodzie, żebyś ze źródłami w ręku usiadł i rozwijał artykuły o okresie stalinowskim w Warszawie. Pozdrawiam. Boston9 (dyskusja) 18:45, 17 gru 2014 (CET)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora![edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 11:15, 20 sie 2015 (CEST)[odpowiedz]

Redaktor[edytuj kod]

Gratuluje ci funkcji redaktora pl.wiki. Przegladaj uwaznie z rozmyslem i jesli czegos nie wiesz albo sie nie znasz to po prostu zostaw to w spokoju. Jest nas tu wiecej i na pewno ktos sie na tym zna. Polecam rowniez zajrzec na POPE moze tam nam pomozesz,zachecam. Pozdrawiam serdecznie z upalnego Berlina.--J.Dygas (dyskusja) 10:40, 21 sie 2015 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Banknoty_dolarów_amerykańskich_o_wysokich_nominałach[edytuj kod]

Ad:Banknoty_dolarów_amerykańskich_o_wysokich_nominałach

Marshall występuje na banknocie $500. Artykuł traktuje nie tylko o Federal Reserve Note, więc przykładów jest zatrzęsienie, akurat wybrałem niefortunny: Albert Gallatin, William Sherman, Charles Sumner, George Meade, DeWitt Clinton, Thomas Hart Benton i mnóstwo innych. [1] [2]

Nie wiem skąd podejrzenie, że to nazwa własna. Opisowe określenie nazwy pospolitej usługi. Pozwoliłem sobie wycofać wycofanie. Jeśli są dalsze wątpliwości to omówmy je. Zero (dyskusja) 21:46, 2 mar 2017 (CET)[odpowiedz]

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF![edytuj kod]

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:18, 10 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:31, 10 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]