Dyskusja wikipedysty:Marac
Witaj w polskiej Wikipedii!
[edytuj kod]Cieszymy się, że do nas dołączyłeś! Na początek polecamy przydatne informacje:
- pomoc - główna strona pomocy;
- FAQ - często zadawane pytania i pytania nowicjuszy (zadaj nam pytanie!);
- przeglądanie oraz przeszukiwanie polskiej Wikipedii;
- o tworzeniu haseł i zalążków artykułów;
- poradnik autora Wikipedii i jego etykieta;
- neutralny punkt widzenia i najczęstsze nieporozumienia;
- mechanizm Wiki i historia strony - jak walczyć z wandalizmem,
- zasady pisania artykułów i jak napisać doskonały artykuł;
- co trzeba zilustrować i jak to zrobić;
- o tworzeniu automatycznych komunikatów,
- uwagi na temat korzystania ze znaczników HTML,
- szkoła, brudnopis, szablony;
- spis treści przestrzeni nazw Wikipedii.
Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź portal wikipedystów!
Międzyplon
[edytuj kod]Nie ma zwyczaju tworzyć haseł w rodzaju Międzyplon''' - ''zob''. [[mulcz]], do tego typu przekierować na Wiki używamy tzw. "redirektów" które wyglądają następująco #REDIRECT [[Mulcz]] - to znaczy, na stronie "Międzyplon" wpisz ten poprzedni redirekt i osoba odwiedzająca tą stronę zostanie automatycznie przekierowana na Mulcz. Pozdrawiam, Roo72 ✉ 02:51, 24 cze 2005 (CEST)
Widukind z Korbei
[edytuj kod]Widukind z Korbei - już zrobiłem. Pomyliłem się i zostawiłem resztki materiałów brudnopisowych. Jeśli coś chcesz dodać, to bardzo proszę. Pozdrawiam --Odoaker 21:39, 25 lip 2005 (CEST)
Witaj. :-) Nie złość się - już się tłumaczę. ;) Naprodukowałeś tych "faktów" przy każdej dacie i artykuł wyglądał jak choinka. Lepszy już byłby szablon {{źródła}}. Miałam go dać-zapomniałam, miałam napisać do Micpolki, która właśnie imionami zajmuje się i ...też zapomniałam ze zmęczenia (dopiero teraz napisałam). Prawie każda data obchodzenia jakichkolwiek imienin jest związana ze wspominaniem w Kościele lub zakonie świętego i tylko te daty uważane są za właściwe. Pozostałe występujące w dziesiątkach kalendarzach nie są brane pod uwagę. Ja dysponuję tylko źródłem internetowym. Micpolka ma książkę "Księga imion i świętych" (Henryk Fros i Franciszek Sowa, która jest niepodważalnym obecnie źródłem wiedzy nt. Poczekajmy co odpowie. Pozdrawiam. --Tanja5 (dyskusja) 19:08, 10 wrz 2010 (CEST)
- Bingo. Oto odpowiedź Micpolki --> święci Adamowie . Wczoraj dałam tak na Adam. Dwóch świętych lub błogosławionych brakuje a więc nie wszystkie daty są udokumentowane. :( Pozdrawiam. Tanja5 (dyskusja) 16:10, 12 wrz 2010 (CEST)
- Wiem...i nie wiem. ;) Jak pisze Micpolka odnośnie serwisu DEON: "Uwaga tylko na daty imienin podane w haśle głównym - to już jest czyjaś autorska twórczość, i to nie autora haseł, bo już nie żyje. " Tylko z tekstu poniżej datuy są właściwe. No cóż...wygląda na to, że przy dwóch datach należałoby jednak wstawić {{fakt}} ale wstawiam przy jednej. Pozdrawiam. Tanja5 (dyskusja) 20:38, 13 wrz 2010 (CEST)
martwe linki
[edytuj kod]Hej. Martwe linki zastępujemy linkami z http://web.archive.org, bardzo przydatne narzędzie. Jakubtr (dyskusja) 23:59, 22 cze 2013 (CEST)
Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!
[edytuj kod]Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty
W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy.
Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).
Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.
Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas. |
- Jak oznaczać artykuły?
Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.
- Cofanie zmian
Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.
- Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.
Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 16:30, 23 lis 2016 (CET)
Redaktor
[edytuj kod]Cześć, wstaw sobie szablon {{user redaktor}} do wieży na stronie wikipedysty, to ułatwia współpracę, no i w ogóle to dosyć ważny szablon. Pozdrawiam i gratuluję zdobycia uprawnień!:) Czytelnik Janek (dyskusja) 21:18, 25 lis 2016 (CET)
’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!
[edytuj kod]Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.
Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.
Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.
Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!
‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’
-- mastibot <dyskusja> 00:17, 10 maj 2017 (CEST)
Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.
A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.
--mastibot <dyskusja> 22:30, 10 cze 2017 (CEST)
Wstyd. Suplement 2016
[edytuj kod]Cześć, możesz jako redaktor zerknąć na dyskusję odnośnie tego albumu w Wikipedii ?