Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Aglw

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Cześć. Czy mógłbyś podać źródło wprowadzonych do hasła informacji? Czyli podpisania kontraktu z klubem Enrique Esquedy i zmianie prezesa? Cynko (dyskusja) 21:24, 29 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Arka Gdynia

[edytuj kod]

Jeśli chodzi o Dominika Midaka to się pomyliłem, bo Midak jest właścicielem Arki. A o Enrique Esquedzie dowiedziałem się ze strony arka.gdynia.pl KIbicArki1929 (dyskusja) 14:40, 30 sty 2018 (CET)[odpowiedz]

Proszę o podanie źródła z oficjalnej strony klubu o podpisaniu kontraktu przez Esquedę i przyznaniu mu numeru 16. Cynko (dyskusja) 15:29, 2 lut 2018 (CET)[odpowiedz]

Esqueda jeszcze nie podpisał kontraktu, ale jak dobrze przejdzie testy medyczne podpisze. O numerze 16 wiem z meczu z Siłeksem Kratowo

Skoro nie podpisał kontraktu, to oczywiste jest, że zawodnikiem Arki jeszcze nie jest. W składzie nie uwzględniamy także zawodników testowanych. Cynko (dyskusja) 09:37, 3 lut 2018 (CET)[odpowiedz]

Hej Cynko! Chciałem Cię tylko poinformować, że Esqueda podpisał kontrakt i dostał numer 16. Link do strony: https://arka.gdynia.pl/news,18661-enrique-esqueda-w-arce.html

Cześć. Skąd wynika zmiana klubu? W bibliografii o tym nie ma. Sebek A. (dyskusja) 20:59, 14 maj 2018 (CEST)[odpowiedz]

Cześć. O to źródło: http://weszlo.com/2018/05/14/kolejna-zaprojektowana-kariera-marcjanik-serie-a/ KIbicArki1929 (dyskusja) 21:05, 14 maj 2018 (CEST)[odpowiedz]

Edycje a uprawnienia

[edytuj kod]

Witaj. Status redaktora nadaje się osobom robiącym dobre edycje. Dobre pod każdym względem. Nie powinien dostać go Wikipedysta, który pisze koślawym językiem, z błędami ortograficznymi (oczywiście chodzi o większą częstotliwość, nie o pojedyncze błędy w wielu długich kawałkach tekstu). Ty z kolei edytujesz bez podawania źródeł. Weryfikowalność jest jedną z podstawowych zasad. Skąd mam wiedzieć, że tych zmian w składzie nie podajesz na podstawie plotek w szatni czy własnej obserwacji boiska?

Podawaj źródła, czy to w postaci przypisów, czy choćby w opisie zmian. Np. jeżeli aktualny skład jest na stronie klubu, to powinien być w artykule, w sekcji, link do tej strony, a kiedy zmieniasz, podaj w opisie zmian aktualizacja składu za linkowaną stroną klubu lub coś podobnego. Ciacho5 (dyskusja) 16:02, 23 cze 2018 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Monika Mazur (aktorka)

[edytuj kod]
Ad:Monika Mazur (aktorka)

Cześć Sala samobójców to film kinowy, nie telewizyjny, więc to nie tylko "udział w telewizji" ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 11:26, 11 mar 2019 (CET)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

[edytuj kod]

Dzień dobry KIbicArki1929 -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 21:48, 28 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią

[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected] lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected]. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią ([email protected]). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 07:22, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora!

[edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Oznacza to, że artykuł nie musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym (jednak przy zmianach nasuwających poważne wątpliwości co do ich rzetelności zalecana jest ostrożność w zatwierdzaniu). Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale warto poprawić drobne uchybienia (np. literówki), jeśli się je zauważy.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły zatwierdzane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub masz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który ma już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. diff). Zobacz też, jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie, natomiast na stronie brak wersji przejrzanej są umieszczane strony oczekujące na pierwsze przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Warto czasami zajrzeć na stronę Pomoc:Pytania nowicjuszy, gdzie mogą też pojawiać się prośby o przejrzenie.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdej strony z włączonym mechanizmem wersji przejrzanych oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. Aby oznaczyć wersję, należy kliknąć lub użyć skrótu klawiszowego Alt+⇧ Shift+S. Jeżeli chcesz usunąć zatwierdzenie, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli chcesz przedyskutować jakieś kwestie związane z oznaczaniem, które nie zostały przedstawione na stronie Wikipedia:Wersje przejrzane, załóż wątek w kawiarence.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota PBbot (dyskusja) 12:34, 26 sty 2021 (CET)[odpowiedz]

Hej :) Świetna robota z Euro U-17 :) Dałbyś radę w najbliższym czasie stworzyć jeszcze Mundial U-20? :) Arek1632 (dyskusja) 16:38, 21 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

Hej, dzięki wielkie! Zbieram się już od paru dni do stworzenia strony mistrzostw U-20, być może dzisiaj uda mi się już ją zrobić :) Aglw (dyskusja) 17:27, 21 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]
Mała uwaga organizacyjna; na wiadomości innych Wikipedystów odpisujemy na ich stronie dyskusji. Gdy piszesz na swojej, dany Wikipedysta może nie wiedzieć czy odczytałeś wiadomość :) pozdrawiam Arek1632 (dyskusja) 17:43, 21 maj 2023 (CEST)[odpowiedz]

Usuwanie stron

[edytuj kod]

Witaj. Usuwania stron czy szablonów nie musisz zgłaszać na PdA - wystarczy wstawić szablon {{ek}}, po czym strona trafi do odpowiedniej kategorii i któryś Admin ją usunie. XaxeLoled AmA 22:42, 4 cze 2023 (CEST)[odpowiedz]

Rekord Guinnessa może być nasz! Dołącz do uczestników wyjątkowego edytonu!

[edytuj kod]

Dzień dobry!

Zapraszam Ciebie bardzo serdecznie do wyjątkowego uczczenia 22 urodzin Polskiej Wikipedii! 26 września rozpocznie się w Warszawie 100-godzinny edyton, którego celem jest pobicie rekordu Guinnessa w długości edytowania. Na stronie Wikipedia:Rekord Guinnessa 2023 przedstawiliśmy szczegóły wydarzenia. Jeśli masz ochotę dołączyć, choćby na kilka godzin, to świetnie! Teraz zbieramy deklaracje TUTAJ.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie, dyplom uczestnictwa oraz upominki, możemy również pomóc w organizacji podróży. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące organizacji tego wydarzenia, chętnie odpowiem. Pozdrawiam, Gdarin dyskusja, 20:56, 21 sie 2023 (CEST)[odpowiedz]

Kolejność sekcji

[edytuj kod]

Hej, przypisy powinny się znajdować przed linkami zewnętrznymi, a nie pod. Przyjęło się taką kolejność: uwagi, przypisy, bibliografia i na końcu linki zewnętrzne. Pozdrawiam, NiktWażny 15:39, 2 cze 2024 (CEST)[odpowiedz]