Dyskusja wikipedysty:Smat/Archiwum 9
Archiwum 0 * Archiwum 1 * Archiwum 2 * Archiwum 3 * Archiwum 4 * Archiwum 5 * Archiwum 6 * Archiwum 7 * Archiwum 8 |
Lista uczestników wikiprojektu Historia
edytujWitaj Kiedyś zapisałeś/aś się do listy uczestników projektu Historia. Niedawno podjąłem próbę odświeżenia tej listy. Jeżeli jeszcze jesteś zainteresowany tym aby być na niej wymieniony to prosiłbym o wpisanie się na nią ponownie wraz ze tematyką w jakiej sie specjalizujesz. Lista ta powinna być odświeżana co kwartał żeby była w miarę aktualna więc moim zdaniem dobrze by było gdybyś dodał/a stronę całego wikiprojektu do listy obserwowanych przez ciebie stron. To pozwoli ci lepiej dostrzegać zmiany zachodzące na samej stronie oraz śledzić dyskusje prowadzone w gronie innych uczestników wikiprojektu.
Jeżeli masz jakieś uwagi dotyczące aktualizacji listy to możesz je zamieścić tutaj PMG (dyskusja) 15:42, 21 paź 2007 (CEST)
Prudnik
edytujMam poważne zastrzeżenie do twoich zmian dotyczących miasta Prudnik. Zrobiłeś disambig Prudnik z dwoma pozycjami co uważam za bezsensowne. W tym przypadku powinno się zrobić disambigR tzn. artykuł Prudnik powinien dotyczyć miasta, a nim na górze powinien być disambigR "Ten artykuł dotyczy miasta. Zobacz też Prudnik (rzeka)". Proszę o cofnięcie swoich zmian i zrobienie disambiguR. LMPdyskusja 17:51, 27 paź 2007 (CEST)
Stanowiska etatowe w wojsku
edytujHej! Dzięki za zwrócenie uwagi. Przerobię na zapisany powyżej jak przejadę się po wszystkich SP. Pozdrawiam Joy dyskusja 16:03, 28 paź 2007 (CET)
Zrobione. Joy dyskusja 18:49, 28 paź 2007 (CET)
Krasny Liman
edytuj- Tak, to to samo. Zaraz zrobię redir. Dzięki za uwagę. Birczanin 13:53, 22 lis 2007 (CET)
Przekierowania
edytujSory - opis zmian dałem dobry ale środek źle wypełniłem :). Teraz już poprawiłem. PMG (dyskusja) 15:13, 22 lis 2007 (CET)
Surmia
edytujO który art. chodzi Selso 12:33, 30 lis 2007 (CET) To błąd i poprawiłem go, zdarza się gdy dla uproszczenia roboty kopiuję cały infobox, a potem zapomnę coś przerobić. *Takie ewidentne błędy poprawiaj po prostu od razu. Ja tak robię i większość wikipedystów. Dzięki za czujność i pozdrawiam. Selso 12:41, 30 lis 2007 (CET)
Combat Car
edytujYes
Combat itd.
edytuj...Poprawiłem trochę, jak będziesz pisał o czołgach amerykańskich, to zajrzyj na stronę Baza dany technicznych broni pancernej USA, są tam dane techniczno-taktyczne większości czołgów,... - Widzę, że to dla Ciebie alfa i omega. Ale nie dla mnie. Jeśli chodzi o Twoje pozostałe uwagi - Yes sir !!!! :-)
Resor piórowy i resor półeliptyczny
edytujWitaj! W obu tych artykułach jest podobne zdjęcie przedstawiające resor, a jedno z nich Ty dodałeś... Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że jest na nim tylko jeden z tych rodzajów... Czy mógłbyś zweryfikować w którym artykule to zdjęcie jest prawidłowe i usunąć je z drugiego? Z podobną prośbą zwracam się do drugiego autora. Hafilip84 (dyskusja) 12:52, 17 gru 2007 (CET)
Przejście graniczne
edytujPrzejście graniczne to termin prawny wprowadzony ustawowo. Przejścia graniczne na granicach z Czechami, Słowacją, Litwą i Niemcami przestały istnieć i nawet na Euro 2012 nie zostaną przywrócone. Może za to istnieć tymczasowa kontrola graniczna, lecz odbywać się ona bedzie na tymczasowym posterunku kontrolnym, a nie na przejściu granicznym (taki posterunek może byc np. 10 km w głębi granicy Polski). Ruch jaki był dopuszczany na przejściach wynikał z umów dwustronnych, teraz takie nie są wymagane i jak pokazuje ostatni przykład ze Słowenii - na drogach przecinających granicę mogą być wprowadzone dowolne ograniczenia ruchu (w niektórych miejscach na granicy włosko-słoweńskiej wprowadzono zakaz ruchu w nocy). Nie ma obecnie jakiejkolwiek podstawy by podawać rodzaj ruchu na nieistniejących przejściach - no bo niby jaki? Z momentu zamkniecia przejścia, jego otwarcia? Nawet dawne przejścia, na których pozostała rozbudowana infrastruktura definitywnie przestały być przejścimi granicznymi i formalnie nimi zapewne już nigdy nie będą. Aotearoa dyskusja 17:14, 21 gru 2007 (CET)
- Klauzula ochronna mówi o wprowadzeniu kontroli, a nie o przywróceniu przejść granicznych. Kontrola taka może być prowadzona w każdym miejscu, nawet na drodze przecinającą granicę, na której nigdy nie było jakigokolwiek przejścia. Do tej pory kontrola odbywała się tylko na przejściach, a teraz, jeżeli pojawi się w wyjątkowych sytuacjach to, to punkt kontrolny nie bedzie przejsciem granicznym. Przejście graniczne to pojecie prawne, a nie punkt w którym przekracza się granicę. Polecam ustawę o
Straży Granicznejochronie granicy państwowej nie z tej ustawy wkleiłem tytuł co potrzeba Aotearoa dyskusja 18:20, 21 gru 2007 (CET):
"Art. 17a. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, w drodze rozporządzenia, przywraca tymczasowo, przedłuża lub znosi kontrolę graniczną osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną w rozumieniu przepisów kodeksu granicznego Schengen, uwzględniając warunki i procedury przywracania i przedłużania kontroli granicznej osób określone w tych przepisach. Art. 17b. Rada Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, rodzaje obiektów i wyposażenie, których utrzymanie jest niezbędne do sprawnego przywrócenia kontroli granicznej osób, o której mowa w art. 17a, oraz organy zobowiązane do ich utrzymania, uwzględniając wykorzystanie obiektów i wyposażenia przejść granicznych zniesionych w związku z decyzją Rady dotyczącą pełnego stosowania dorobku Schengen w Rzeczypospolitej Polskiej." Czyli wyrażnie jest kontrola, a nie ma przejscia (zniesione w dokumentach urzedowych oznacza "nieodwracalnie usunięte") Aotearoa dyskusja 17:50, 21 gru 2007 (CET)
Timofiej Chriukin
edytujCzemu cofnąłeś tę moją edycję? Beno @ 21:15, 23 gru 2007 (CET)
W dniu
edytujZauważyłem w artykule Tomasz Peta, że wstawiasz formułkę "w dniu". Proszę tego nie wstawiać, gdyż jest to zbędny formalizm nie nadający się do encyklopedycznego stylu wypowiedzi. Jest to tzw. pustosłowie, czyli tekst nie wnoszący żadnej informacji. Formułkę "w dniu" stosuje się głównie w takchtekstach jak formularze, raporty czy inne pisma urzędowe. pzdr. Beno @ 21:26, 23 gru 2007 (CET)
Stanisław Maczek
edytuj- 14 listopada 1918 - dowódcą kompanii krośnieńskiej, wchodzącej w skład batalionu sanockiego zostaje porucznik Stanisław Maczek, który rusza na odsiecz Lwowa. Po początkowych sukcesach; pod Ustrzykami, Chyrowem i Felsztynem, uderzenie polskie się załamało. Przez całą zimę batalion sanocki uczestniczył w walkach pozycyjnych. Zalecam przeczytanie dokładne "Od podwody do czołga. Wspomnienia wojenne 1918-1945", zanim cokolwiek wycofasz i zastanowienia się bacznego. Pzdr JCh :o| 18:00, 10 sty 2008 (CET)
- To coś więcej niż epizod, gdyż później do końca życia wspominał tych wszystkich ludzi z Krosna i z okolic, z którymi utworzył swoją pierwszą jednostkę. Także w latach późniejszych, gdy był dowódcą 10 brygady kawalerii zmotoryzowanej, brygady kawalerii pancernej i wreszcie 1 dywizji pancernej wielu Krośnian służyło pod jego dowództwem. A On zawsze pamiętał ten listopadowy dzień (14 listopada), gdy znalazł się w Krośnie uciekając z tyrolskiej jednostki działającej w Alpach i gdy siwy pułkownik Swoboda mianował go d-cą kompanii odsieczy dla Lwowa (s. 11-12, Maczek S.: Od podwody do czołga. Wspomnienia wojenne 1918-1945. Ossolineum 1990). Pzdr JCh :o| 22:58, 12 sty 2008 (CET)
5 Dywizja Lekka (niemiecka)
edytujMógłbyś napisać ww. artykuł? Brakuje go do kompletu 5 lekkich DPanc. Dzięki i pozdrawiam. Hekatomba (dyskusja) 16:30, 11 sty 2008 (CET)
Bohater Związku Radzieckiego
edytujWitam serdecznie! Listę Bohaterów ZSRR ściągnąłem z angielskiej strony Wiki, co do listy to wiem na pewno, że nie jest ona pełna i w miarę możliwości i pomocy innych postaram się ją uzupełnieniać. Jeżeli chodzi o pojęcie "cudzoziemiec" kierowałem się głównie kryterium obywatelstwa danego państwa.Pozdrawiam! Flagelum Dei 17:40, 14 sty 2008 (CET)
MIRWAL – nie porozumienie
edytujWitam notorycznie usuwacie wpisy na temat polskiego przedsiębiorstwa branży dziewiarskiej - MIRWAL. Jednak dziwi mnie to niesłychanie, gdyż inne firmy i przedsiębiorstwa istnieją na WIKIPEDI. Ja, jako zagorzały fan wikipedi chciałem tutaj zamieścić coś od siebie, a mianowicie informacje o tej firmie. Uważam, że wiedza gdzie, co jest na świecie wielu się może przydać tak jak na przykład wiedza o II wojnie światowej i nie mogę zrozumieć, czemu administratorzy usuwają MIRWAL raz po raz, a inne firmy mogą istnieć na wikipedi? Czyżby to była czysta hipokryzja i po prostu ludzka złośliwość? Państwo administratorzy przecież jako Polacy i społeczeństwo powinniśmy zrozumieć to wszystko zrozumieć. Wspierajmy polski przemysł i polskich przedsiębiorców, a nie walczmy ze sobą i kłóćmy jak się jak w ówczesnej polityce.
Proszę o możliwość edytowania tego hasła i zmieszczenia go na wikipedi w okrojonej wersji jak mają na przykład Big star, reserved, Polar, black red white, i inni
Pozdrawiam Piotrek – plspit MIRWAL – nie porozumienie
Nazewnictwo okrętów
edytujPróbuję usankcjonować formalnie obecnie stosowany w praktyce prosty standard nazewnictwa artykułów o okrętach - Dyskusja Wikipedii:Standardy artykułów/okręt - prosiłbym o głos. Pibwl ←« 23:13, 2 mar 2008 (CET)
- Dzięki. To dla mnie istotna kwestia, jak się będą artykuły nazywać. Pibwl ←« 02:04, 5 mar 2008 (CET)
Archetypy ( instalacja)
edytujWitam. Przed usunięciem hasła powinieneś sprawdzić linkujące. pozdrawiam Beau (dyskusja) 20:55, 5 mar 2008 (CET)
Al-Kuwajsima
edytujJak chcesz, możesz zmienić tą nazwę. Ale uważam, że należy spolszczać nazwy arabskie. Sedana (dyskusja) 21:03, 14 mar 2008 (CET)
Zawadka Morochowska
edytuj- Witam ! Bardzo proszę o powstrzymanie IP-a, który w tym haśle wstawia szablony {fakt} bez opamiętania. Pozdrawiam, Birczanin (dyskusja) 17:31, 16 mar 2008 (CET)
- Wielkie dzięki. Birczanin (dyskusja) 17:38, 16 mar 2008 (CET)
Marszałkowie ZSRR
edytujWitam. Jesteś pewien, że wstawiona przez ciebie grafika przedstawia oznaczenie głównych marszałków rodzajów wojsk? Bo głównych marszałków były 3 rodzaje, pozostałych 5 rodzajów, podobnie na grafice widać 5 rodzajów epoletów marszałkowskich. --Kriis73 (dyskusja) 17:05, 18 mar 2008 (CET)
Mowa śląska
edytujCoraz bardziej denerwuje mnie, że to samo pojęcie znajduje się w dwóch hasłach - język śląski i dialekt śląski. Dlatego piszę do wszystkich, którzy są zaangażowani w tę tematykę. Czy zgodziłbyś się na integrację pod tytułem Mowa śląska z definicją:
Mowa śląska - zespół etnolektów, którym posługuje się rdzenna ludność Górnego Śląska oraz reliktowo część ludności Dolnego Śląska.
(wzorowane na gwary laskie)
Proponuję dyskusję na stronie Dyskusja:Mowa śląska. BartekChom (dyskusja) 18:26, 23 mar 2008 (CET)
- Okazuje sie, że nie można tworzyć dyskusji nieistniejących artykułów. Teraz rozmowa odbywa się w kawiarence: Wikipedia:Kawiarenka/Artykuły#Mowa śląska. BartekChom (dyskusja) 19:45, 26 mar 2008 (CET)
Karabin StG44
edytujJak ten tekst ma się do wersji angielskiej ? Bo tam (na pierwszy rzut oka) jest dużo więcej. PMG (dyskusja) 12:25, 27 mar 2008 (CET)
Klozapina
edytujCześć. Poprosiłem Filipa em o odtworzenie którejś wersji tego hasła i przywrócił akurat usuniętą przez Ciebie (z powodu rzekomego npa), ale nie podałeś źródła z którego zostało to zaczerpnięte, a wyszukiwanie w google też nie pomogło. Wiem, że to stara sprawa, ale gdyby udało Ci się sprawdzić lub przypomnieć skąd było to npa, to byłbym wdzięczny. Wtedy cały tekst będzie do znowu do usunięcia, ale pozostanie infobox, ja napiszę z 2-3 sensowne zdania. Pozdrawiam, kauczuk (dyskusja) 14:56, 16 kwi 2008 (CEST)
- Aha, w takim razie postaram się przerobić całkiem to hasło w oparciu o en wiki i indeks leków (już zacząłem). kauczuk (dyskusja) 17:11, 16 kwi 2008 (CEST)
Informacja o pliku Grafika:Avia B 534.jpg
edytujTen plik może zostać usunięty. |
Witaj, Smat/Archiwum 9! Dziękuję za załadowanie pliku Grafika:Avia B 534.jpg. Zauważyłem, że umieściles go jako plik w domenie publicznej z powodu wygaśnięcia do tego pliku praw autorskich (pd-old), jednakże nie podałeś nazwiska twórcy tej pracy ani daty jego śmierci, dlatego też niemożliwe jest ustalenie faktycznego statusu prawnego tej grafiki. Proszę o dodanie informacji o autorze. W przypadku braku takiej informacji plik zostanie usunięty w ciągu 7 dni od daty umieszczenia szablonu na stronie opisu pliku. Zapoznaj się również z opisem licencji grafik. Dziekuję.
Zmiana nazwy
edytujCzemu taka zmiana nazwy konta ? Jeżeli chciałeś zmienić na Smat8 to przecież jest strona do tego ? Wikipedia:Prośby o zmianę nazwy użytkownika. PMG (dyskusja) 19:06, 29 kwi 2008 (CEST)
Dyskusja_Wikiprojektu:Militaria#Nazwa_kategorii_z_typami
edytujCzy jako osoba nie pisząca tekstów o okrętach mógłbyś się wypowiedzieć w tej dyskusji ? Dyskusja_Wikiprojektu:Militaria#Nazwa_kategorii_z_typami Moim zdaniem potrzeba osoby która spojrzy świeżym - nieskażonym pracą ze starym systemem kategoryzacji - okiem. Poza tym cenię sobie twoje zdanie i uważam że mogłoby coś wnieść do dyskusji PMG (dyskusja) 19:29, 29 kwi 2008 (CEST)
Ad:T-44
edytujNo więc jak jest z tą załogą? W T-34 była czteroosobowa, a w T-44 zmniejszono ją do czterech osób? Uzasadnij proszę revert. Mchlμχλ 20:54, 7 maj 2008 (CEST)
- Przepraszam - pomyliłem użytkowników. Mchlμχλ 20:55, 7 maj 2008 (CEST)
Przewodniczący Rady Państwa PRL
edytujW świetle art. Konstytucji PRL funkcje głowy państwa pełniła Rada Państwa jako organ kolegialny. A poszczególni jej przewodniczący byli jedynie uprzywilejowani do reprezentowania Rady Państwa nie pełniąc przy tym urzędu głowy państwa (art. 25 ust. 4 Konstytucji PRL). --Seba148 (dyskusja) 15:47, 18 maj 2008 (CEST)
W nawiązaniu do argumentów: myślę, że doszło do pomylenia pojęć władztwa formalnego z władztwem rzeczywistym (materialnym). Te pierwsze polega na tym, że prawo zakreśla konkretne kompetencje organu i w praktyce organ ma prawo z nich korzystać stosownie do swojej woli. Władztwo materialne to z kolei stosowanie władztwa formalnego w praktyce bądź uzurpowanie sobie części kompetencji i ich wykonywanie. W wypadku Przewodniczącego nie można mówić ani o pierwszym ani o drugim przypadku, gdyż zakres jego kompetencji był określony w konstytucji lub w innych aktach prawnych. Pamiętać należy, że wykonywał on jedynie funkcje reprezentacyjne wówczas gdy obecność pełnego składu Rady Państwa nie była konieczna. Na przykład mógł przyjmować ambasadorów od państw obcych, ale już nie mógł wysyłać samodzielnie ambasadorów w imieniu PRL. Wręczał im jedynie listy uwierzytelniające, po uprzedniej decyzji całej Rady.
Rzecz z Radą Państwa i jej Przewodniczącym można przyrównać do spółki prawa handlowego gdzie mamy zarząd i prezesa zarządu. Ten ostatni bez umocowania zarządu w postaci uchwały nie posiada żadnych uprawnień władczych poza reprezentacyjnymi i wynikającymi ze statutu spółki. --Seba148 (dyskusja) 11:20, 19 maj 2008 (CEST)
Wojskowość III Rzeszy
edytujWitaj. Uporządkowałem nieco kategoryzację dywizji III Rzeszy, cieszę się że kontynuujesz te porządki. Mam tylko dwie sugestie.
- Trzymajmy się wąskiego znaczenia słowa oddział wojskowy, którym jest brygada, pułk bądź samodzielny bataliony. Kategorią nadrzędną są jednostki organizacyjne wojska (nie mylić z jednostką wojskową). Proponuję więc kategorię Oddziały III Rzeszy zamienić na Jednostki organizacyjne wojska III Rzeszy. Dzięki temu, umieszczanie w takiej ktaegorii dywizji, armii i korpusów nie będzie tak razić nieścisłością.
- Wyzbyłbym się też w nazwach kategorii określenia II wojna światowa, bo tu się rozchodzi o całą wojskowość III Rzeszy, także okresu pokoju. Wtedy wszystko będzie już cacy.
Pozdrawiam Poznaniak1975 (dyskusja) 14:48, 26 maj 2008 (CEST)
czesc
edytujchyba by trzeba tego 83.10.57.163 przyblokowac na pare godzin bo miesza. Pozdro TvMsipisz 16:09, 26 maj 2008 (CEST)
Odp:83.10.57.163
edytujJuz skazowane Wyrzutek , Pożeraczy Dusz - jakis mlody pewnie, z dynamicznego IP. Moze sie uspokoi? TvMsipisz 16:20, 26 maj 2008 (CEST)
Wojskowość III Rzeszy c.d.
edytujNie wiem, czy mnie zrozumiałeś. Mam na myśli precyzję nazewnictwa. Twierdzę, że powinna istnieć kategoria:Jednostki organizacyjne wojska III Rzeszy, zawierająca podkategorie:
- Korpusy III Rzeszy
- a) Korpusy armijne III Rzeszy
- b) Korpusy pancerne III Rzeszy
- c) Korpusy polowe III Rzeszy
- d) Korpusy lotnicze Luftwaffe
- Armie III Rzeszy
- Dywizje III Rzeszy
- a) Dywizje forteczne III Rzeszy
- b) Dywizje pancerne III Rzeszy
- c) Dywizje piechoty III Rzeszy
- itd.
- Brygady III Rzeszy
- Pułki, bataliony...
Bez określenia "niemieckie" gdy obok stoi "III Rzeszy", bo wychodzi masło maślane. Nie wiem, po co wstawiłeś ten wyraz, było dobrze. III Rzesza, więc wiadomo że niemieckie. Wtedy np. w kategorii:Dywizje niemieckie będzie można wyróżnić podkategorie:
- Dywizje Cesarstwa Niemieckiego
- Dywizje Republiki Weimarskiej (na razie nieopisane)
- Dywizje III Rzeszy
- a) Dywizje forteczne III Rzeszy
- b) Dywizje pancerne III Rzeszy
- c) Dywizje piechoty III Rzeszy
- itd.
- Dywizje RFN/ Bundeswehry (na razie nieopisane)
- Dywizje NRD/ Nationale Volksarmee (na razie nieopisane)
Korpusy, armie, dywizje i brygady nie są oddziałami wojskowymi, więc nie mają prawa być w podkategoriami Kategorii o oddziałach III Rzeszy. I nieważne czy chodzi o artykuły przeglądowe typu Niemieckie korpusy pancerne, czy o artykuły o poszczególnych korpusach. Zgadzasz się ze mną? Pozdrowienia Poznaniak1975 (dyskusja) 19:41, 26 maj 2008 (CEST)
Słowo "wojska" jest wprawdzie wieloznaczne: Wojska (wojskowość), ale najbardziej kojarzy się chyba z rodzajami sił zbrojnych (lądowe, powietrzne, marynarka) albo rodzajami wojsk (piechota, artyleria etc.). Od biedy może być Twoja propozycja pod warunkiem, że w tej kategorii:Wojska III Rzeszy nie będzie związków operacyjnych (np. grup armii), zgodnie z definicją wojsk:
Wojska to również oddziały i związki taktyczne wchodzące w skład związków operacyjnych (wojska frontu, wojska grupy armii, wojska grupy operacyjnej) lub odpowiednich członów funkcjonalnych sił zbrojnych
Jeśli masz wątpliwości, możesz spytać innych na Dyskusji Militariów. Pozdrawiam Poznaniak1975 (dyskusja) 13:19, 27 maj 2008 (CEST)
Jeszcze bibliografia :) SPIKE NIE DYSKUTUJ 17:21, 2 cze 2008 (CEST)
- Dawaj te zrodla bo nie bede szablonowal przeciez naszych artow! Sofort puki nie zapomnisz z czego pisales! I do reszty siodemek tez! SPIKE NIE DYSKUTUJ 02:25, 3 cze 2008 (CEST)
- Spoko, moze mam problem z wylewaniem stanu emocjonalnego na klawiature ale nie zdenerwowalem sie wcale, wiedzialem ze "nasz chlop" zrobi wszystko do porzadku. Tylko tak po "zolniersku" napisalem a nie po hmmmm... "przepelnionemu" miloscia i egzaltacja. Ja sie w koncu wezme tez za jakis nowy zlom jak tylko poprawie te pol miliona artow ;) SPIKE NIE DYSKUTUJ 04:09, 4 cze 2008 (CEST)
Możesz mi wyjaśnić usunięcie tego artykułu? Biały111 (dyskusja) 10:30, 21 cze 2008 (CEST)
- Nie skasowałeś disamingu tylko artykuł o stacji po tym jak go przeniosłem pod odpowiednia nazwę (zgodnie z zaleceniami wikiprojektu wyróżnik (stacja kolejowa) dajemy tylko w przypadku gdy pod nazwa stacji istniej już artykuł np. o mieście). Pozdrawiam. Biały111 (dyskusja) 10:46, 21 cze 2008 (CEST)
- Prawie w porządku, w historii nie ma teraz osób które wcześniej tworzyły ten artykuł, trzebaby chyba teraz usunąć tą wersję i przywrócić tą którą przypadkiem skasowałeś gdy ja przenosiłem stronę by przywrócić poprawną historię edycji. Biały111 (dyskusja) 10:54, 21 cze 2008 (CEST)
Re:Shakhtar Donetsk
edytujWitam, już wyjaśniam. Otóż planuję kompletną przebudowę artykułu Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2002 (składy), ponieważ w obecnej formie ten nie wygląda zbyt dobrze. Skopiowałem więc zawartość tego samego artykułu z włoskiej Wikipedii i teraz staram się pozmieniać niektóre nazwy na polskie. Czasami robię po prostu przekierowania, takie jak Galatasaray S.K. czy R.S.C. Anderlecht. Jeśli uważasz, że przekierowanie Shakhtar Donetsk jest niepotrzebne, to usuń je. Ja w takim razie przepraszam za błąd :) . Pozdrawiam - Roddick (dyskusja). 21 czerwca 2008 roku, godz. 10:45.
Ankieta projektu
edytujWitam
W związku z tym, że dopisałeś się do listy członków wikiprojektu Militaria, informuję cię, że na podstronie projektu umieściłem ankietę mającą na celu zebranie opinii na temat strony projektu, strony dyskusji. Zawiera ona także sekcję służącą do zebrania zgłoszeń członków projektu chętnych do otrzymywania informacji o różnego rodzaju akcjach podejmowanych w ramach projektu.
Jeżeli znajdziesz czas to spróbuj ją wypełnić, bo będzie to przydatne przy nadzorowaniu projektu przez kogoś kto się będzie tym zajmował.
Jeżeli, kierując się dobrem projektu, chcesz dodać jakieś pytanie/odpowiedź do ankiety to nie krępuj się.
Cześć, robię teraz porządek w artykułach o Saksonii i natrafiłem się na arty Radwor i Chrósćicy. Ich nazwy są pisane w górnołużyckim, wg mnie powinny być przeniesione do nazw niemieckich, choć ty przeniosłeś wcześniej Radibor do Radwor jakoby była to oficjalna nazwa miejscowości. W innych wiki (prócz górnołużyckiej) używa się nazw niemieckich, na podstawie strony internetowej również jestem skłonny do nazwy Radibor. Tak samo jest w przypadku drugiej miejscowości, w końcu to Serbołużyczanie stanową tam mniejszość narodową. Pozdrawiam, allgäu/umræðan 11:17, 2 sie 2008 (CEST)
prośba
edytujo przeniesienie hasła banku z Unicredit do UniCredit (ta druga pisownia występuje oficjalnie w nazwie banku). Pozdrawiam
Ukłony
edytujWikiprojekt:Hinduizm dziękuję za grafikę w Ramajana :-) i prosi o dalszą pomoc w ilustrowaniu haseł bez grafiki. Pozdrawiam serdecznie --Indu ( विकिपीडिया ) 19:10, 19 sie 2008 (CEST)
Wstawiona przez Ciebie grafika jest piękna, ale przedstawia pratchawca, dlatego merytorycznie nie nadaje się do ilustracji tchawkowców. Do tchawkowców nadaje sie obrazek jakiegos wija lub owada. Fotografię tę raczej dodaj do hasła Pratchawce, będzie dodatkowo ładnie ilustrowała i uzupęłniała istniejace juz tam zdjęcie. Ewentualnie sprawdź czy dla tego konkretnego gatunku jest już hasło, jeśli nie, to może warto je napisać? Pozdrawiam --czachorek (dyskusja) 10:55, 21 sie 2008 (CEST)
- to znaczu obrazka juz nie ma, bo przywróciłem poprzednią wersję :). --czachorek (dyskusja) 11:00, 21 sie 2008 (CEST)
Ilustrowanie
edytuj- od Beax 14:03, 30 sie 2008 (CEST)
- Eugeniusz Kozłowski: Wojsko Polskie 1936-1939. Próby modernizacji i rozbudowy, Wydawnictwo MON, Warszawa 1964, wyd. I.
- Henryk Wielecki i Rudolf Sieradzki: Wojsko Polskie 1921-1939. Organizacja i odznaki kawalerii, Wydawnictwo CREAR, Warszawa 1992, wyd. I, ISBN 83-900345-0-7.
BK "Toruń" przemianowana została w roku 1934 na BK "Bydgoszcz", a dopiero trzy lata później na Pomorską BK,
W latach 1929-1937 numer w nazwie zachowały:
- 2 SBK - Kresowa BK
- 3 SBK - Wileńska BK
- 5 SBK - Krakowska BK
- 6 SBK - Podolska BK
- 10 BK
- 17 BK (nieoficjalnie BK "Hrubieszów") - rozformowana
- 2 DK - Dowództwo DK
- I BK - Mazowiecka BK
- XII BK - rozformowana
- XIII BK - rozformowana
Poza tym, jeżeli masz wątpliwości do konkretnej informacji to, proszę nie cofaj całej edycji. --grzes1966 (dyskusja) 22:31, 3 wrz 2008 (CEST)
żródła
edytujCzy mógłbyś popatrzeć na te krakowskie brygady ? rozmowa jeden na jeden zabiera jedynie czas. Staram się az tak bardzo nie wyręczac historyków a jedynie mówić ich ustami. jeśli sa wątpliwości - można przecież napisac kilka wersji. Nie mam do tych brygad jakiegoś szczególnego zacięcia - chciałbym Ci TO podrzucic--keriM_44 (dyskusja) 23:04, 8 wrz 2008 (CEST)
- I ja tak uważam. Zwrociłem się jednak do Ciebie (i Corleone) by nie doszło do walk :). [1]. Tu było niebezpiecznie:). Niektóre arty i ja rewetowałem--keriM_44 (dyskusja) 12:04, 9 wrz 2008 (CEST)
IP
edytujWitaj. Zajrzyj, proszę tutaj. Pozdrawiam. Bastian 10:51, 19 wrz 2008 (CEST)
9 Batalion
edytujJuż jest okey. Kerim44 rozdzielił treść na 2 arty. Pozdr. Poznaniak1975 (dyskusja) 19:09, 19 wrz 2008 (CEST)
Szablon Pułki jazdy
edytujTen szblon ma tylko jedno zadanie - ułatwić nawigację. Być może powiniem rozszerzyć nazwę na "Pułki jazdy polskiej i obcej na przestrzeni dziejów". --grzes1966 (dyskusja) 12:31, 22 wrz 2008 (CEST)
- Nie chcę tworzyć niepotrzebnych kategorii np "Pułki jazdy (...) noszące numer 1" ani kolejnych stron ujednoznaczniających. --grzes1966 (dyskusja) 12:48, 22 wrz 2008 (CEST)
Witaj. Przyjrzyj się proszę temu artowi, widać od razu, że to kopia . Szablonu Ek ani poczSDU nie daję. Pozdrawiam Courrier (dyskusja) 12:08, 23 wrz 2008 (CEST)
- Osoba jest ale styl napisanego arta wskazuje na kopię. A co do poczekalni, nie bawię się już w to (co niektórzy nie wiedzą na czym polega poczekalnia i "dogadują"). Pozdrawiam Courrier (dyskusja) 12:25, 23 wrz 2008 (CEST)