LoMit
Witaj w Wikipedii. Gdybyś czegoś potrzebował, to z chęcią służę pomocą. Wystarczy, że napiszesz wiadomość do mnie lub do jakiegokolwiek innego wikipedysty (proszę tylko, podpisz się, wstawiając na końcu wiadomości 4 tyldy: ~~~~). Jeśli chcesz sam poznać zasady i zalecenia oraz sposoby edycji Wikipedii zajrzyj do stron pomocy. Dla początkujących ilość informacji tam zawartych może wydawać się przytłaczająca, więc śmiało z problemami zgłaszaj się do mnie lub poproś o pomoc przewodnika. Swobodnie możesz poznawać sposoby edycji Wikipedii korzystając z osobistego brudnopisu. Na początek ważne jest, byś poznał trzy najistotniejsze zasady Wikipedii:
- Prawo autorskie – przede wszystkim nie łamiemy praw autorskich, więc proszę nie przepisuj treści z internetu, książek czy innych publikacji. Teksty Wikipedii dostępne są na licencji CC-BY-SA 3.0, która pozwala je z kolei kopiować i modyfikować za podaniem autorów i licencji.
- Neutralny punkt widzenia – informacje przedstawiamy w formie bezstronnej.
- Weryfikowalność haseł – dodając informacje, trzeba się opierać na wiarygodnych, opublikowanych źródłach i należy je zawsze wskazywać w bibliografii lub w przypisach. Wiedz, że nie przedstawiamy tu twórczości własnej.
Zauważ, że to encyklopedia, co oznacza, że zamieszczane są tu informacje encyklopedyczne, a nie wszystkie. A teraz śmiało edytuj i nie obawiaj się tego, że Twoje pierwsze edycje będą niedoskonałe. Wszyscy uczyliśmy się na błędach – tutaj bardzo łatwo się je poprawia. :) Na początek polecam wykonanie testowych edycji z pomocą samouczka, dzięki któremu poznasz podstawy edytowania Wikipedii. Serdecznie pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 19:30, 28 gru 2011 (CET)
Odp:Blokada: 194.181.137.104
edytujZrobione :). Do szybkich działań polecam kontakt z adminami na IRCu ( Wikipedia:Kanał IRC / http://webchat.freenode.net/?channels=wikipedia-pl ). SpiderMum (dyskusja) 16:27, 29 gru 2011 (CET)
Ad:You're_Not_Alone
edytujWitam. Dobrze, że napisałeś artykuł You're Not Alone ale niestety nie ma on podanych źródeł. Czy możesz uzupełnić źródła żeby uczynić artykuł weryfikowalnym? Najlepiej w formie przypisów. Jeśli jest jakiś problem techniczny chętnie pomogę. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 17:25, 30 gru 2011 (CET)
RE:
edytujPostaram się szybko przejrzeć Ci cały wkład. Pozdrawiam noworocznie Staszek99 (dyskusja) 15:08, 1 sty 2012 (CET)
Odp:BLOKADA: 83.142.222.174
edytujJeśli zrobi jeszcze jedną edycję, to dostanie upomnienie a potem bloka. To jest zmienne IP, więc i tak może to na długo nie podziałać. Na razie od 10 min jest spokój. Dzięki, Karol007dyskusja 16:04, 1 sty 2012 (CET)
Odp:Wikipedysta:OKSiR
edytuj"Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji"? No nie wiem, gdyby w nazwie było np "OKSiR w Świeciu", ale tak jak jest to nie jestem pewna, czy trzeba zmieniać... SpiderMum (dyskusja) 15:07, 3 sty 2012 (CET)
prośba o zmianę nazwy
edytujZrobione. Właściwie każdy może udzielić takiego wstępnego upomnienia, jakiego ja udzieliłem, także Ty; z tym, że piszesz wtedy, że jeśli następną edycją nie będzie wniosek o zmianę nazwy konta, poprosisz administratora o blokadę konta. Tar Lócesilion|queta! 15:09, 3 sty 2012 (CET)
Tylko Taniec (program)
edytujWitaj! Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego.
Proszę, przeczytaj, jak stworzyć poprawne nowe hasło oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby hasło miało swe miejsce w Wikipedii, opisz je szerzej i podaj źródła. Cathy Richards (dyskusja) 17:26, 9 sty 2012 (CET)
Dyskusja wikipedysty:46.186.72.253
edytuj[1] Może jednak nie tak agresywnie. SpiderMum (dyskusja) 17:56, 25 sty 2012 (CET)
Re:Niespełnione kryterium stażowe
edytujWitaj, przed wzięciem udziału w głosowaniu warto przeczytać jego zasady - pkt. 7.: wymagane 100 edycji w przestrzeni głównej, ty kilka dni po zakończeniu głosowania masz tylko 79. allgäu/dyskusja 12:13, 2 cze 2012 (CEST)
Prośba o źródła w artykule ZF Friedrichshafen
edytujDziękujemy za napisanie artykułu ZF Friedrichshafen. Prosimy, dodaj jeszcze w tym artykule źródła, tzn. materiały, w oparciu o które artykuł ten został przez Ciebie napisany. Pewnie masz je jeszcze pod ręką. Od dłuższego czasu staramy się, aby wszystkie treści w Wikipedii były weryfikowalne (wiarygodne). Stąd właśnie wymóg dodawania źródeł. Źródła wykorzystane przez Ciebie przy pisaniu artykułu zamieść proszę w sekcji (rozdziale) Bibliografia (zobacz: Wikipedia:Bibliografia). Jeśli w artykule występują treści nieoczywiste czy drażliwe, należy przy nich wstawić dokładny przypis. Dotyczy to także konkretnych danych, np. odnoszących się do liczby mieszkańców danego miasta itp. W przypadku źródeł papierowych należy podać również numer strony. W razie jakichkolwiek problemów z tymi czynnościami możesz zadać pytanie na stronie pytań nowicjuszy lub zgłosić się po pomoc do przewodnika. Możesz też spotkać się z wikipedystami podczas cotygodniowych warsztatów w Warszawie.
(To jest automatyczny komunikat. W razie pytań możesz także skontaktować się z wikipedystą Marek Mazurkiewicz (dyskusja).)
Bank PKO BP S.A.
edytujWitam. W zasadzie jest OK. Trzeba dobrać odpowiednią kategorię chyba [[Kategoria:Wieżowce w Warszawie]]. Wątpliwości budzi tytuł, Bank PKO BP S.A. to nazwa instytucji, a nie budynku i jest już zajęta przez przekierowanie. Rozejrzyj się jak inni rozwiązali ten problem. Pozdrawiam Staszek99 (dyskusja) 11:08, 3 lis 2012 (CET)
- PS. Jak wstawiasz kategorię do brudnopisu, to dodawaj : przed słowem kategoria np: [[:Kategoria... Później po przeniesieniu artykułu do przestrzeni główniej, dwukropek trzeba usunąć. Staszek99 (dyskusja) 11:16, 3 lis 2012 (CET)
re: Brudnopis
edytujWitam. Brakuje źródeł informacji i trochę mało treści. Pozdrawiam Staszek99 (dyskusja) 12:22, 23 gru 2012 (CET)
- Wstaw sekcję Źródła lub Bibliografia, jeśli źródło pisane, mogą być przypisy. Warto poczytać Wikipedia:Źródła, Wikipedia:Bibliografia i Wikipedia:Przypisy. Pamiętaj też o kategorii, chyba [[Kategoria:Sony]] wystarczy. Staszek99 (dyskusja) 12:52, 23 gru 2012 (CET).
- Widzę, że sprawa już załatwiona :) Powerek38 (dyskusja) 13:28, 23 gru 2012 (CET)
Ad:Dyskusja_wikipedysty:Marek_Mazurkiewicz
edytujPod podanym linkiem nic nie widzę. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:04, 24 gru 2012 (CET)
VB
edytujNie wiem, czy ten program jest encyklopedyczny, tzn. ma jakieś istotne znaczenie w świecie informatycznym. Brak zewnętrznych potwierdzających to źródeł. Mógłbyś skonsultować się w tej kwestii z wikipedystą:FJ 1, on prędzej będzie wiedział, kto zajmuje się tą działką. Pozdrawiam, Elfhelm (dyskusja) 12:15, 26 gru 2012 (CET)
- Powiem tak: VirtualBus trudno się googluje, wśród jego recenzji znalazłem tylko przegląd autorstwa Piotra Jacobi na stronie softonic.pl, ewentualnie anonimową recenzję na znanej stronie victorygames.pl. To jest jakaś zauważalność, ale trudno mi na podstawie tego określić encyklopedyczność gry – w końcu jest darmowa, więc ważniejsze media jej nie dostrzegły. Czy ten program jest chociaż wykorzystywany przez jakieś instytucje, np. jako program szkoleniowy w transporcie publicznym? To mogłoby stanowić już jakąś przesłankę. FJ_1 @%^! 12:55, 26 gru 2012 (CET)
Ciacho5 (dyskusja) 19:02, 23 sty 2013 (CET)
- Artykuł zdecydowanie musi zawierać informacje, które udowodniłyby, że symulator jest popularny, że nie jest jedną z milionów aplikacji, tylko że jest wyjątkowy, zauważalny, ceniony itp. No i te informacje nie mogą być pisane stylem reklamowym, więc przed Tobą trudne zadanie. Tar Lócesilion|queta! 20:27, 23 sty 2013 (CET)
Witaj. Twój artykuł nie nadaje się jeszcze do publikacji w Wikipedii, dlatego został on przeniesiony do twojego brudnopisu Wikipedysta:LoMit/OMSI - Symulator autobusu, gdzie możesz nad nim popracować. Należy w nim poprawić:
- Wikipedia nie jest katalogiem programów komputerowych. Należy w artykule udowodnić że symulator ten został zauważony przez szerszą publiczność, zdobył nagrody, był recenzowany w prasie etc.
Po skończeniu użyj zakładki przenieś, aby opublikować go ponownie. Pozdrawiam, Plushy (dyskusja) 13:08, 25 sty 2013 (CET)
re:prośba
edytujPrzepraszam Cię, ale akurat czas mnie goni, a mam jeszcze ważne sprawy poza wikipedyjne. Może w przyszłości ;-) Karol 1111 dyskusja 13:32, 24 mar 2013 (CET)
- Witaj! Openbk przejrzał :) Pozdrawiam, Nedops (dyskusja) 20:13, 18 kwi 2013 (CEST)
re:Kościół św. Izydora w Ruskowie
edytujWitam. Powpisywałem kategorie do twojego planowanego artykułu. Wedle mnie, artykuł nadaje się do Wikipedii, ale powinieneś chyba jeszcze skonsultować się z którymś z redaktorów. No cóż, straciłem uprawnienia redaktora i sam muszę czekać, aż moje edycje zostaną przejrzane. Pozdrawiam, Macuk (dyskusja) 14:50, 20 maj 2013 (CEST)
Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)
Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:
- Wikipedia:Wersje przejrzane
- Wikipedia:Redaktorzy
- Wikipedia:Wersje oznaczone
- Pomoc:FAQ/Wersje oznaczone
W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.
Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).
Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.
Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas. |
- Jak oznaczać artykuły?
Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.
- Cofanie zmian
Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.
- Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.
Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 16:30, 25 maj 2013 (CEST)
Witam. Twoja strona użytkownika została usunięta z kategorii, w których znajdować się nie powinna - odwołanie do kategorii zostało zamienione na link. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, dlatego nie musisz na nią odpowiadać. Beau.bot (dyskusja) 20:07, 26 maj 2013 (CEST)
dlaczego
edytujmnie usunąc
jak
edytujmozna zostać redaktorem
Jerzy Smoliński
edytujWitam LoMit,
na prośbę zainteresowanego, czyli Pana Jerzego Smolińskiego, będę wdzięczna za podanie przyczyny utworzenia podstrony Wikipedii dot.jego osoby.
Dziękuję za pomoc.
Kwitrioszka01
Odnośnie tej edycji. Poważnie, Microsoft zamieścił w logu swojego produktu... loga FIrefoxa, Linuksa, LibreOffice, WIkipedii? Ja nie wiem, może się nie znam, ale wydaje mi się to tak nieprawdopodobne, że bardzo bym prosił o linka do strony Microsoftu, gdzie takie logo jest użyte! Do tego czasu pozwoliłem sobie wycofać Twoją edycję. Pozdrawiam, Marcgalrespons 19:28, 28 kwi 2014 (CEST)
Share your experience and feedback as a Wikimedian in this global survey
edytujWitaj! Wikimedia Foundation prosi Cię o wyrażenie opinii w ankiecie. Chcemy wiedzieć jak dobrze wspomagamy Twoją pracę na i poza wiki oraz jak możemy zmienić lub ulepszyć różne kwestie w przyszłości.[survey 1] Opinie, którymi się podzielisz, bezpośrednio wpłyną na obecne i przyszłe prace Wikimedia Foundation. Zostałeś losowo wybrany do wzięcia udziału w tej ankiecie, tak, jak chcielibyśmy wysłuchać Twojej społeczności Wikimedia. Aby podziękować Ci za Twój poświęcony czas, rozdamy 20 T-shirtów Wikimedia do losowych uczestników tego badania.[survey 2] Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut.
Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Odwiedź naszą stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami, aby znaleźć więcej informacji na temat tego badania. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub chcesz wypisać się z przyszłych prób komunikacji, wyślij e-mail na surveys@wikimedia.org.
Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 22:10, 13 sty 2017 (CET)
- ↑ Ta ankieta dotyczy głównie opinii na temat bieżących prac Wikimedia Foundation, nie długoterminowej strategii.
- ↑ Kwestie prawne: Nie jest konieczne dokonanie zakupu. Trzeba być pełnoletnim aby uczestniczyć. Sponsorowane przez Wikimedia Foundation, zlokalizowana w 149 New Montgomery, San Francisco, CA, USA, 94105. Koniec 31 stycznia 2017. Nie obowiązuje gdzie zakazano. Kliknij aby zobaczyć regulamin konkursu.
Your feedback matters: Final reminder to take the global Wikimedia survey
edytuj(Sorry to write in English)
Witaj! To jest ostateczne przypomnienie o ankiecie Wikimedia Foundation, która zakończy się 28 lutego 2017 (23:59 UTC). Ta ankieta jest dostępna w różnych językach i zajmie między 20 a 40 minut. Weź udział w ankiecie teraz.
Jeżeli już wypełniałeś tą ankietę - dziękujemy!
O tej ankiecie: Możesz dowiedzieć się więcej na temat tego projektu tutaj lub zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami. Ta ankieta jest hostowana przez zewnętrzny serwis i podlega temu oświadczeniu prywatności. Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy lub nie chcesz dalszego kontaktu związanego z tą ankietą, wyślij e-mail poprzez funkcję EmailUser do User:EGalvez (WMF). O Wikimedia Foundation: Wikimedia Foundation wspiera Cię pracą nad oprogramowaniem i technologią, aby nasze strony działały szybko i bezpiecznie oraz były dostępne dla każdego. Tak samo wspiera różne inicjatywy związane z rozszerzaniem zasięgu dostępu do wolnej wiedzy. Dziękujemy! --EGalvez (WMF) (talk) 09:00, 23 lut 2017 (CET)
Dziękujemy i prosimy o więcej, Sidevar (dyskusja) 21:11, 30 kwi 2017 (CEST)
’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF!
edytujTwoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.
Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.
Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.
Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!
‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:36, 26 maj 2017 (CEST)
Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.
A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.
--mastibot <dyskusja> 22:29, 10 cze 2017 (CEST)
Re: nośnik danych infobox
edytujUsunąłem jednostki - powinny być podawane razem z wielkością i razem uźrdłowione. Zresztą czasami można mieć dane w innych jednostkach i wtedy jest problem. Nie podoba mi się jeszcze "opracowany przez" ale nie mam na razie pomysłu jak go poprawić. Nie jestem też przekonany do dwóch parametrów od odczytu/zapisu. Przydałoby się kilka przykładów, to wtedy łatwiej by było dyskutować o szablonie. ~malarz pl PISZ 19:49, 27 mar 2020 (CET)
W imieniu zespołu wikipedystów opiekujących się rubryką, Gżdacz (dyskusja) 07:21, 3 kwi 2020 (CEST)