GameCube
Nintendo GameCube (pol. Nintendo GierKloc) – japońskie urządzenie domowej rozrywki, sprzedawane bezwstydnie w formie klocka. Poprzez domową rozrywkę należy rozumieć stan hipnotyczny wywołany przez przekaz podprogowy rzekomych gier. Podobno ktoś w Polsce kiedyś takie coś kupił.
Innowacyjne rozwiązania[edytuj • edytuj kod]
- Możliwość ustawienia daty i godziny.
- Teoretyczna obsługa modemu, którego nikt nigdy nie widział na oczy.
- Zmniejszony napęd – przyjmuje tylko malutkie płyty. Konsekwencją tego jest zmniejszona pojemność i wymuszona kompresja gier za wszelką cenę, dzięki czemu grając możesz delektować wzrok sieczką pikseli w teksturach.
- Niewielki radiator z równie niewielkim wentylatorem – łatwo mieściły się w małym klocku, do którego miało być napakowanego wszystkiego. Zważając, że głównym układem był IBM PowerPC, a układem graficznym ATI Radeon, był to po prostu strzał w dziesiątkę – mały reaktor jądrowy na każdą kieszeń nieoficjalnie stało się przewodnim hasłem konsoli.
- Brak obsługi czegokolwiek poza grami – wszakże konsola służy tylko do gier, nie?
- Zajebisty ekran startowy (będący jedyną rzeczywistą atrakcją konsoli).
- Uchwyt z tyłu, dzięki któremu z przyjemnością i pewnym chwytem, możesz trenować obrotowy rzut Gamecubem.
Zabezpieczenie antypirackie[edytuj • edytuj kod]
Firma z kraju kwitnącej wiśni nie zapomniała o zainstalowaniu w urządzeniu szeregu zabezpieczeń, mających zabronić grania Polakom graczom z całego świata w piraty kopie zapasowe, i trzeba im oddać, że ich sprzęt ma najlepsze możliwe zabezpieczenia ze wszystkich konsol wszechczasów.
W teorii montaż chipa jest tak banalny, że poradziłby sobie z jego montażem nawet koczkodan z parkinsonem, w praktyce jednak na niewiele się modchip zdaje, gdyż laser fabrycznie jest tak chujowy świetnie wystrojony, że nie czyta nawet oryginalnych CD, a co dopiero jakiekolwiek nagrywane płyty.
Lift konsoli[edytuj • edytuj kod]
Konsola doczekała się swojej własnej odświeżonej wersji, co wiązało się z licznymi nowymi funkcjami:
- Usunięte porty od spodu.
- Usunięty port cyfrowy AV.
- Usunięty spowalniacz w klapce napędu, żeby było
taniejbardziej dynamicznie. - Nowe kolory, dzięki którym lakier na obudowie rysuje się jeszcze szybciej.