Hopp til innhold
Hovedmeny
Hovedmeny
flytt til sidefeltet
skjul
Navigasjon
Forside
Tilfeldig side
Hjelp
Siste endringer
Prosjekt
Prosjektportal
Hvordan bidra?
Tinget
Torget
Konkurranser
Wikipedia
Kontakt Wikipedia
Doner
Wikimedia Norge
Søk
Søk
Utseende
Opprett konto
Logg inn
Personlig
Opprett konto
Logg inn
Sider for utloggede bidragsytere
lær mer
Bidrag
Brukerdiskusjon
Mal
:
VM-vinnere på 4x7,5 km skiskyting
9 språk
Svenska
Башҡортса
Bosanski
Čeština
Deutsch
English
Français
Polski
Русский
Rediger lenker
Mal
Diskusjon
norsk bokmål
Les
Rediger kilde
Vis historikk
Verktøy
Verktøy
flytt til sidefeltet
skjul
Handlinger
Les
Rediger kilde
Vis historikk
Generelt
Lenker hit
Relaterte endringer
Spesialsider
Permanent lenke
Sideinformasjon
Hent forkortet URL
Last ned QR-kode
Wikidata-element
Skriv ut / eksporter
Last ned som PDF
Utskriftsvennlig versjon
Utseende
flytt til sidefeltet
skjul
Fra Wikipedia, den frie encyklopedi
v
d
r
Verdensmestere i skiskyting, stafett for menn
4 × 7,5 km
1966: Norge
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ivar Nordkild
Olav Jordet
1967: Norge
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ola Wærhaug
Olav Jordet
1969: Sovjetunionen
Aleksandr Tikhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Vladimir Gundartsev
1970: Sovjetunionen
Aleksandr Tikhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Aleksandr Usjakov
1971: Sovjetunionen
Aleksandr Tikhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Nikolaj Musjitov
1973: Sovjetunionen
Aleksandr Tikhonov
Rinnat Safin
Jurij Kolmakov
Gennadij Kovaljev
1974: Sovjetunionen
Aleksandr Tikhonov
Aleksandr Usjakov
Nikolaj Kruglov
Jurij Kolmakov
1975: Finland
Carl-Henrik Flöjt
Simo Halonen
Juhani Suutarinen
Heikki Ikola
1977: Sovjetunionen
Aleksandr Tikhonov
Aleksandr Jelizarov
Aleksandr Usjakov
Nikolaj Kruglov
1978: Øst-Tyskland
Manfred Beer
Frank Ulrich
Klaus Siebert
Eberhard Rösch
1979: Øst-Tyskland
Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
1981: Øst-Tyskland
Mathias Jung
Matthias Jacob
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
1982: Øst-Tyskland
Frank Ullrich
Mathias Jung
Matthias Jacob
Bernd Helmich
1983: Sovjetunionen
Algimantas Šalna
Jurij Kasjkarov
Petr Miloradov
Sergej Bulygin
1985: Sovjetunionen
Jurij Kasjkarov
Algimantas Šalna
Sergej Bulygin
Andrej Senkov
1986: Sovjetunionen
Jurij Kasjkarov
Dmitrij Vasiljev
Valerij Medvedtsev
Sergej Bulygin
1987: Øst-Tyskland
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
André Sehmisch
Jürgen Wirth
1989: Øst-Tyskland
Frank Luck
André Sehmisch
Birk Anders
Frank-Peter Roetsch
1990: Italia
Pieralberto Carrara
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Andreas Zingerle
1991: Tyskland
Ricco Groß
Frank Luck
Mark Kirchner
Fritz Fischer
1993: Italia
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Pieralberto Carrara
Andreas Zingerle
1995: Tyskland
Ricco Groß
Mark Kirchner
Frank Luck
Sven Fischer
1996: Russland
Viktor Majgurov
Vladimir Dratsjov
Sergej Tarasov
Aleksej Kobelev
1997: Tyskland
Ricco Groß
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
1999: Belarus
Aleksej Ajdarov
Petr Ivasjko
Vadim Sasjurin
Oleg Rysjenkov
2000: Russland
Viktor Majgurov
Sergej Rozjkov
Vladimir Dratsjov
Pavel Rostovtsev
2001: Frankrike
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
2003: Tyskland
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Groß
Frank Luck
2004: Tyskland
Frank Luck
Ricco Groß
Sven Fischer
Michael Greis
2005: Norge
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
2007: Russland
Ivan Tsjerezov
Maksim Tsjudov
Dmitrij Jarosjenko
Nikolaj Kruglov
2008: Russland
Ivan Tsjerezov
Nikolaj Kruglov
Dmitrij Jarosjenko
Maksim Tsjudov
2009: Norge
Emil Hegle Svendsen
Lars Berger
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
2011
: Norge
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
2012
: Norge
Ole Einar Bjørndalen
Rune Brattsveen
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
2013
: Norge
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L’Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
2015
: Tyskland
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
2016
: Norge
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
2017
: Russland
Aleksej Volkov
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Anton Sjipulin
2019
: Norge
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
2020
: Frankrike
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
2021
: Norge
Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
2023
: Frankrike
Antonin Guigonnat
Fabien Claude
Émilien Jacquelin
Quentin Fillon Maillet
2024
: Sverige
Viktor Brandt
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
Navboks vedlikehold
Sjekk alle transkluderinger
Kategori
:
Navigasjonsmaler VM i skiskyting