Pereiti prie turinio

Clive Staples Lewis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio C. S. Lewis)
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Clive Staples Lewis
Gimė 1898 m. lapkričio 29 d.
Belfastas, Airija
Mirė 1963 m. lapkričio 22 d. (64 metai)
Oksfordas, Anglija
Tautybė airis
Sutuoktinis (-ė) Džoja Grešem
Veikla mokslininkas, medievalistas, literatūros kritikas ir eseistas.
Vikiteka Clive Staples Lewis

Klaivas Steplesas Lujis (Clive Staples Lewis, 1898 m. lapkričio 29 d. – 1963 m. lapkričio 22 d.) – mokslininkas, medievalistas, literatūros kritikas ir eseistas.

Sukūrė mokslinės fantastikos knygų, rašė vaikams. Populiariausi kūriniai – „Iš tyliosios planetos“ ir „Narnijos kronikos“. K. S. Lujis atsivertė į krikščionybę po ilgai trukusių svarstymų padaręs išvadą, kad žmogus nepajėgia paneigti Kristaus mokslo logikos.

Lujis artimai draugavo su Dž. R. R. Tolkinu, abu buvo ryškios figūros Oksfordo universiteto anglų kalbos fakultete. Kaip Lujis rašo savo prisiminimuose „Apstulbintas Džiaugsmo“, gimęs jis buvo pakrikštytas, tačiau brendimo metais atkrito nuo tikėjimo. Dėl Tolkino ir kitų draugų įtakos 32 metų Lujis grįžo į krikščionybę. Atsivertimas padarė gilią įtaką jo veiklai. Plačiai jį išgarsino jo radijo laidos karo metais krikščionybės tema, vėliau išleistos kaip knyga „Tiesiog krikščionybė“.

1956 m. jis vedė 17 metų jaunesnę amerikietę rašytoją Džoją Grešem, po ketverių metų ji mirė nuo vėžio, būdama 45 m.

Lujis mirė trejais metais vėliau už žmoną, likus savaitei iki 65 gimtadienio. Žiniasklaida Lujiso mirčiai skyrė labai mažai dėmesio, nes tą pačią dieną – 1963 m. lapkričio 22 d. – buvo nužudytas JAV prezidentas Džonas Kenedis, be to, mirė kitas garsus rašytojas Oldosas Hakslis.

Lujiso kūriniai išversti į daugiau kaip 30 kalbų, parduota milijonai egzempliorių. Knygos, sudarančios „Narnijos kronikas“, įkūnytos scenoje, radijuje ir kine.

Vikicitatos

Wikiquote logo
Wikiquote logo