Wikipédia:QuickStatements V2
QuickStatements V2 | |
Operációs rendszer | platformfüggetlen, interneten futó alkalmazás |
Elérhető | angol (részben lefordítva magyarra) |
A QuickStatements V2 weboldala |
A QuickStatements V2 egy automata eszköz, mellyel automatikusan lehet nagy mennyiségű adatot felvinni a Wikidatába. Ezek az adatok lehetnek címkék, nyelvközi hivatkozások, földrajzi koordináták, számok, értékek vagy stringek. Korábbi verziója a Wikipédia:QuickStatements.
Használata
[szerkesztés]Az eszköz csak Wikidata-azonosítókkal tud dolgozni (Qxxxx). Ezért első lépésként a kigyűjtött szócikkek neveit a Wikipédia:PetScan eszközzel Wikidata-azonosítókká kell alakítani.
Ezután a „parancsok importálása első verziós formátumból” gombra kell kattintani. Utána két opció lesz, futtathatjuk böngészőből (kevés szerkesztésnél célszerű ez a megoldás), vagy futtathatjuk a háttérben (ez akkor hasznos, ha sok szerkesztést végzünk, és ez idő alatt lehet, hogy be fogjuk zárni a böngészőlapot).
Ha sok ezres tételről van szó, a beolvasás időigényes, ez alatt a rendszer „karikázik”, majd már végrehajtás közben is látható a karika egy rövid ideig. A listában a szócikkek nevén lévő linkek kattinthatók, és a Wikidata-elem nyílik meg.
Ha elkészül a beírás, azt a Státusz: DONE kiírás jelzi, a csík végig zöld, és a százalék 33,3%-nál áll meg. (1 óra alatt nagyjából 1000 WD-elem beírása készül el).
Jobb oldalon, a Kész felirat előtt a sorok száma olvasható, ami az elemek darabszámának pontosan 3x-a.
Példa
[szerkesztés]Az Albendiego spanyol község magyar címkéjét szeretnénk módosítani.
Ehhez tegyük a következő lépéseket:
- keressük meg Albendiego wikidata azonosítóját. Ez: Q181205
- Indítsuk el az eszközt: start
- Ha kell, jelentkezzünk be
- Kattintsunk az alsó CSV parancsok importálása nagy gombra. Megjelenik egy rövid ismertető rész magyarul.
- Írjuk be a fenti ablakba az alábbiakat:
qid,Dhu,Shuwiki Q181205,település Spanyolországban
- Kattintsunk a felső CSV parancsok importálása gombra, majd a Futtatás gombra. Több ezres tételszám esetén érdemes a Futtatás a háttérben lehetőséget választani, mert akkor a folyamat a böngészőablak becsukásakor is fut tovább.
- Amit Hibás-nak jelez, azokra rá lehet szűrni a jobb alsó sarokban a hiba gombot választva. Ezek egy részét csak azért jelzi a rendszer, mert az adott szöveg már korábban be lett írva, vagy esetleg a Wikidatában ütközés van két elem között.