„Annak oka, hogy a relativitáselmélet sérti a józan eszünket, nem az, hogy rossz, hanem hogy a józan eszünk nem a valóság maga. Mi az Univerzum csodabogarai vagyunk. Különös lakóházban élünk, ahol a hőmérséklet, a sűrűség és a sebességek is nagyon jóindulatúak. De a »valódi Univerzumban« a hőmérséklet észbontóan nagy a csillagok középpontjában, ugyanakkor dermesztően hideg van a világűrben, és szubatomi részecskék cikkcakkoznak keresztül-kasul közel fénysebességgel az űrön át. Másképp szólva, a mi józan eszünk nagyon is szokatlan, az Univerzumban ritkán előforduló körülmények között, a Földön alakult ki; egyáltalán nem meglepő, hogy a józan eszünk képtelen felfogni az igazi Univerzumot. A probléma tehát nem a relativitásban van, hanem abban, hogy azt feltételezzük, a józan eszünk a valóságot írja le.”
„Mindent tudok az akusztikáról, higgyétek el. A hatodik század nagy részét egy régi szezámolajos üvegben töltöttem el, amit viasszal dugóztak be, és a Vörös-tengerbe dobtak. Senki nem hallotta a kiabálásomat. Végül egy öreg halász szabadított ki, és annyira el voltam keseredve, hogy nemcsak három, de harminchárom kérését is teljesítetem volna. Füstölgő óriás képében robbantam ki, szórtam pár villámot, majd megkérdeztem, hogy mit kíván. Szefény öregfiú szívrohamot kapott és bekrepált. Ebben biztos van tanulság, de ha agyonütnek, se tudom, mi.”
1. Talpas betűtípussal[1]
2. Alapbetűkkel[2]
3. Ahogyan egy római véste volna falba kétezer éve.[3]
4. Írott betűkkel[4]
5. Ahogyan egy görög írta volna hétszáz évvelKrisztus előtt[5]
6. Ahogyan egy magyar írta volna ezer éve[6]
7. Ahogyan Feanor írta volna[7]]]
A Szomjasrágó nevet kiskoromban használtam. Rámragadt. A Fatimē Särfeses már bonyolultabb. Először is nemrég titokzatos vonzalmat éreztem a ß betű iránt. Ennek fonetikus kiejtése a särfeszesz (az ä itt egy röviden ejtett magyar á-t, tehát egy IPA [a]-t jelképez), átalakaítva ſärfeses (magyarán hirón fonetika szerint leírva). Hogy milyen Särfeses, az csak később derült ki. Láttam valahol egy FatimeS nevű karaktert, és azonnal láttam: az az „S” ott egy keresztnév mardaványa. De milyen keresztnév? Fatime… Särfeses! De a Fatime nem tetszett nagyon. Fatimé! Na ez már rögtön jobb! Kiejtésben. De leírásban… Gondolkodtam Fätimen, vagy Fätimēn, de végül csak a Fatimēnél maradtam. A nevem kiejtése: [faʈiˈmeː ˈʃaːɾfeses].
Megsértettem a mentorom, újat kell keresni,
Ha csak egyet is találok, meg fogom becsülni!
Ha csak egyet is találok, én úgy megbecsülöm,
Kreatívan anyázom le jövő csütörtökön!
Csak két szubcsonkom van, mégis kevély vagyok;
Nem trollkodok, wikidrámát ritkán csapok.
Nosza Bennó, Alensha, ne kockulj a Face-en,
Elindultak a vandálok, ki tartja majd féken?
Ki lett figurázva Gyurcsány, s fura a szömörcsög,
A’sziszem, hogy hülyén van linkelve a hörcsög.
Szólni kellene talán egy IP-ellenőrnek,
Akkor nem sok esélyt adok a vandál ökörnek!
A vandálkodások most már át is vannak írva,
A vandál zoknibábjai ki is vannak tiltva.
Dicsértessék mi Alenshánk, ezt is elintézte,
Kívánom, userlapodra is néha benézzen!
Ez a Wikipédia egyik szerkesztőjének bemutatkozó lapja, nem Wikipédia-cikk.
Ha ezt a lapot nem a Wikipédián olvasod, akkor egy tükrözést látsz. Légy tudatában annak, hogy a lap elavult lehet, és hogy ezen szerkesztőnek valószínűleg nincs kapcsolata a Wikipédián kívül semmilyen más, ezt a lapot tartalmazó weboldallal. Az eredeti szerkesztői lapot a https://hu.wikipedia.org/wiki/Szerkeszt%C5%91:Szomjasr%C3%A1g%C3%B3 címen találod meg.