A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon az atlétika férfi 5000 méteres síkfutás versenyszámának selejtezőit és döntőjét augusztus 6. és 8. között rendezték a Barcelonai Olimpiai Stadionban .
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben férfi 5000 méteres síkfutásban:
A versenyen új rekord nem született.
Dátum
Forduló
1992. augusztus 6., csütörtök
Előfutam
1992. augusztus 8., szombat
Döntő
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
Q : továbbjutás helyezés alapján
q : továbbjutás időeredmény alapján
DNS : nem indult a futamon
DNF : nem ért célba
Minden futam első három helyezettje automatikusan az döntőbe jutott. Az összesített eredmények alapján pedig a legjobb időeredménnyel rendelkező 4 futó került tovább.
H
F
Név
Nemzet
E
Mj
1.
3
Dieter Baumann
Németország (GER)
13:20,82
Q
2.
3
Robert Denmark
Nagy-Britannia (GBR)
13:22,41
Q
3.
3
Mohamed Issangar
Marokkó (MAR)
13:22,98
Q
4.
3
Dominic Kirui
Kenya (KEN)
13:24,21
q
5.
3
Domingos Castro
Portugália (POR)
13:24,57
q
6.
1
Pascal Thiébaut
Franciaország (FRA)
13:31,16
Q
7.
1
Fita Bayissa
Etiópia (ETH)
13:31,24
Q
8.
1
Abel Antón
Spanyolország (ESP)
13:31,48
Q
9.
1
Yobes Ondieki
Kenya (KEN)
13:31,88
q
10.
2
Worku Bikila
Etiópia (ETH)
13:32,93
Q
11.
4
Salvatore Antibo
Olaszország (ITA)
13:33,71
Q
12.
4
Bob Kennedy
Egyesült Államok (USA)
13:35,76
Q
13.
4
Marcel Versteeg
Hollandia (NED)
13:35,95
Q
14.
2
Paul Bitok
Kenya (KEN)
13:36,81
Q
15.
4
Andrew Sambu
Tanzánia (TAN)
13:36,99
q
16.
1
Jack Buckner
Nagy-Britannia (GBR)
13:37,14
17.
2
Brahim Boutaib
Marokkó (MAR)
13:37,27
Q
18.
2
Frank O'Mara
Írország (IRL)
13:38,79
19.
4
Ian Hamer
Nagy-Britannia (GBR)
13:40,20
20.
2
Reuben Reina
Egyesült Államok (USA)
13:40,50
21.
4
Addis Abebe
Etiópia (ETH)
13:40,76
22.
1
John Doherty
Írország (IRL)
13:41,27
23.
4
Martín Fiz
Spanyolország (ESP)
13:42,20
24.
3
Antonio Serrano
Spanyolország (ESP)
13:42,94
25.
2
Jonny Danielson
Svédország (SWE)
13:43,91
26.
4
Andrey Tikhonov
Egyesített Csapat (EUN)
13:44,67
27.
2
Raimundo Santos
Portugália (POR)
13:48,06
28.
3
Tendai Chimusasa
Zimbabwe (ZIM)
13:50,16
29.
3
Bahádur Praszad
India (IND)
13:50,71
30.
1
Risto Ulmala
Finnország (FIN)
13:52,52
31.
4
Zachariah Ditetso
Botswana (BOT)
13:54,88
32.
1
Mahmoud El-Kalboussi
Tunézia (TUN)
13:55,01
33.
1
Robert Johnston
Új-Zéland (NZL)
13:57,87
34.
3
Isaac Simelane
Szváziföld (SWZ)
14:00,44
35.
4
Carlos Monteiro
Portugália (POR)
14:00,53
36.
1
Brendan Matthias
Kanada (CAN)
14:01,57
37.
3
Paul Donovan
Írország (IRL)
14:03,79
38.
2
Sayed Hamid Sajjadi
Irán (IRI)
14:04,54
39.
2
Herder Vázquez
Kolumbia (COL)
14:06,80
40.
1
Godfrey Siamusiye
Zambia (ZAM)
14:08,83
41.
2
José Luis Molina
Costa Rica (CRC)
14:09,22
42.
3
Ignacio Fragoso
Mexikó (MEX)
14:16,14
43.
3
Abdullah Al-Dosari
Bahrein (BRN)
14:23,07
44.
4
Seraphin Mugabo
Ruanda (RWA)
14:25,97
45.
3
Moussa Souleiman
Dzsibuti (DJI)
14:28,77
46.
3
Tello Namane
Lesotho (LES)
14:33,04
47.
4
Ernest Ndissipou
Közép-afrikai Köztársaság (CAF)
14:40,12
48.
4
Awad Al-Hasini
Jordánia (JOR)
14:55,58
49.
4
Policarpio Calizaya
Bolívia (BOL)
15:02,02
50.
1
Aïssa Bel Aout
Algéria (ALG)
15:02,76
51.
2
Leo Garnes
Barbados (BAR)
15:21,95
52.
2
Marlon Williams
Amerikai Virgin-szigetek (ISV)
15:26,49
53.
1
Tawai Keiruan
Vanuatu (VAN)
15:27,46
54.
1
Yussuf Moli Yesky
Csád (CHA)
15:29,25
2
Evgeni Ignatov
Bulgária (BUL)
DNF
3
John Trautmann
Egyesült Államok (USA)
DNF
2
Antonio Silio
Argentína (ARG)
DNS
4
Vincent Rousseau
Belgium (BEL)
DNS
4
Davendra Prakash Singh
Fidzsi-szigetek (FIJ)
DNS
1
Apolinario Belisle
Honduras (HON)
DNS
2
Husein Saleh Joaim
Jemen (YEM)
DNS
3
Willy Kalombo
Zaire (ZAI)
DNS
A döntőt augusztus 3 -án rendezték.
H
Név
Nemzet
E
Mj
1 Arany
Dieter Baumann
Németország (GER)
13:12,52
2 Ezüst
Paul Bitok
Kenya (KEN)
13:12,71
3 Bronz
Fita Bayissa
Etiópia (ETH)
13:13,03
4.
Brahim Boutaib
Marokkó (MAR)
13:13,27
5.
Yobes Ondieki
Kenya (KEN)
13:17,50
6.
Worku Bikila
Etiópia (ETH)
13:23,52
7.
Robert Denmark
Nagy-Britannia (GBR)
13:27,76
8.
Abel Antón
Spanyolország (ESP)
13:27,80
9.
Mohamed Issangar
Marokkó (MAR)
13:28,97
10.
Andrew Sambu
Tanzánia (TAN)
13:37,20
11.
Domingos Castro
Portugália (POR)
13:38,08
12.
Bob Kennedy
Egyesült Államok (USA)
13:39,72
13.
Pascal Thiébaut
Franciaország (FRA)
13:43,39
14.
Dominic Kirui
Kenya (KEN)
13:45,16
15.
Marcel Versteeg
Hollandia (NED)
13:48,32
16.
Salvatore Antibo
Olaszország (ITA)
14:02,47