Diskuse:GamerGate
Přidat témaZpochybnění věrohodnosti
[editovat zdroj]Článek obsahuje lživá tvrzení, falešně prezentující tuto pomlouvačnou a kyberšikanátorskou kampaň proti Zoe Quinn a dalším osobám coby „hnutí bojující za etické praktiky“, a to za pomoci buď dezinterpretace primárních zdrojů či dokonce užití zjevně tendenčních zdrojů, ať již pocházejících od protagonistů kampaně samotných, nebo z extrémistických, krajně nevěrohodných, médií typu Breitbart (archetypální příklad krajně pravicových „fake news“). Jinými slovy, tento článek je příliš i na bažinu nepravd a krajně pravicové propagandy, jakou je Českopedie, a měl by být přepsán do neutrální, objektivní a věcně správné podoby za pomoci neutrálních věrohodných zdrojů, nikoliv na základě konspiračních teorií šířených radikálními aktivisty typu Mila Yiannopoulose apod, z nichž dosud tento „článek“ vychází. Proto jsem se rozhodl vložit zpochybňující šablonu, zejména jelikož předchozí pokus o alespoň jakousi opravu byl bez jakéhokoliv vysvětlení revertován.--78.80.116.162 11. 1. 2022, 08:44 (CET)
- Souhlasím s tím, že zdroje jako Breitbart nebo Milo Yiannopolos by v článku být neměly. Neutrální, objektivní a věcně správné podoba je třeba zde: https://knowyourmeme.com/memes/events/gamergate Vy jste necyklopedista, že používáte výraz Českopedie? --2A00:CA8:A1F:61B7:30B5:CBEB:D126:C8FB 12. 2. 2022, 01:49 (CET)
- Souhlasím, že současná verze je absolutně zaujatá, stojící na velmi malém množství nekvalitních zdrojů a je ostudou, že takhle významné téma v oblasti kultury počítačových her zůstává takhle hrozně zpracované. Vzhledem k časovému odstupu je nyní více než dost důvěryhodnějších zdrojů. Relativně jasno bylo již před řadou let. Jako dobrý úvod do představení té problematiky a mediální kontroverze považuji video esej Noaha Caldwell-Gervaise (https://youtu.be/r4SnO5U2G4w), který je řádově lépe ozdrojovaný a objektivnější než toto. --Šindybád (diskuse) 23. 2. 2022, 23:24 (CET)
- Časový odstup nutně lepší zdroje nevygeneroval. Nové články na GG jsou často středoškolské referáty, tj. přefiltrují anglickou Wikipedii načez jsou do anglické Wikipedie zakomponovány a cyklus se opakuje.
- Pokud máte zájem o více přesné a aktuální zdroje, proč odkazujete na video esej vydanou 22.9.2014, která prezentuje velmi málo faktů a hlavně moralizuje? Moje odpověď Vám je víceméně stejná jako moje odpověď na OP.
- Pokud chcete aktuální video, doporučuji dokument AirPlay https://www.youtube.com/watch?v=pO98hGUFfJ0 https://www.youtube.com/watch?v=bT1eOu5BMCU . --Matrix07012 (diskuse) 23. 8. 2022, 15:51 (CEST)
- Sám s článkem nejsem příliš spokojen. Souhlasím že je potřeba více neutrálně rozepsat, lépe citovat a zmínit aspekt kulturní válka. Jen jsem se k tomu pořád nějak nedostal. Také souhlasím, že Breitbart není příliš věrohodná publikace.
- Ovšem Vaše editace je mnohem více zaujatá a nepřesná než součastná verze. Co považujete za důvěryhodné zdroje? To že GG je štvavá kyberšikanátorská kampaň se dočtete ve většině důvěryhodný publikací, ovšem jaké jsou jejich důkazy? Jejich důkazy jsou slova zaujatých osob (Quinn, Wu a Sarkeesian) a nanejvýše pár tweetů s jednočíselným množstvím liků. Zatímco tento jeden Breitbart článek co jsem citoval má pro své tvrzení tvrdé důkazy (bez konkrétních důkazů bych Breitbart nikdy necitoval) a analýza #Gamergate ukazuje pravý opak.
- GG je sice neorganizované hnutí ovšem v něm vykrystalizovaly různé skupiny jako KotakuInAction apod a ty manifesto mají: Censorship, Corruption, Collusion
- Neutrální a objektivní článek by neměl spojovat Quinnspiracy a GG do jedné věci. U GG nezáleží jestli Zoepost byl či nebyl lživý protože GG je reakcí na neadekvátní reakci na Quinnspiracy. Musí také zmiňovat leak GameJournoPros, #NotYourShield, že Wu lhala o tom že utekla z domu, že panel jak Anity Sarkeesian tak panel GG byly zrušeny kvůli vyhružkám bombovými atentáty, že GG se podílelo na změně pravidel FCC ohledně affiliate linků, ale také radikální podskupiny jako GGRevolt.
- Dobrými inspiracemi jsou již zmiňováný KnowYourMeme článek a také kniha Inside Gamergate: A Social History of the Gamer Revolt od James Desborough. --Matrix07012 (diskuse) 23. 8. 2022, 13:26 (CEST)