Pracownicy i studenci włączyli się do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie, a jednocześnie świętowania jubileuszu Politechniki Łódzkiej. Turniej gromadzi wielu zawodników, promując ducha sportu oraz integracji.
11 kwietnia 2025 r. na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej w Sali Senatu odbyło się IV posiedzenie plenarne Komitetu Chemii PAN, którego tematem przewodnim było kształcenie przyszłych chemików.
„Uczelnie przyszłości” to unikatowy projekt, który pozwoli na wypracowanie i wdrożenie innowacyjnego, zindywidualizowanego systemu kształcenia studentów studiów pierwszego stopnia. Projekt, którego liderem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, realizuje konsorcjum 12 uczelni, w tym Politechnika Łódzka, jako jedyna zakwalifikowana z województwa łódzkiego.
Nowoczesna przestrzeń, którą otwarto w Centrum Kształcenia Międzynarodowego będzie dostępna dla osób młodych i dorosłych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe i osobiste. Mowa o Frankofońskim Centrum Zatrudnienia (CEF), będącym jednym z kluczowych projektów Frankofońskiej Agencji Uniwersyteckiej (AUF). Jest to jedyne takie Centrum w Polsce.
W Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się (7.04.) uroczyste wręczenie Nagród im. Tytusa Filipowicza przyznawanych przez Studium Europy Wschodniej UW. Nagroda honoruje obywateli Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu za wkład w rozwój nauki, kultury i życia publicznego. Z wyróżnieniem tym wiąże się odbycie 5-miesięcznego stażu naukowego w dwóch polskich uczelniach. Dr Khachatur Kirakosyan, jeden z trojga laureatów, jako miejsce odbycia połowy stażu wybrał Politechnikę Łódzką.