RPH W6
RPH W6
M/
PENDIDIKAN MUZIK MASA 8.30 - 9.00
PELAJARAN
TEMPO
KELAS T5K4 H
30 MINIT
BIL
TEMA BUSAK PAKUI MURID
STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
2.4.1 Memainkan rekoder bagi not E, F, G, A, B, C’ dan D’
dengan ton yang baik mengikut tempo.
2.0 MODUL KEMAHIRAN MUZIK
2.4.1 (i) Penjarian yang betul. / (ii) Pernafasan yang betul.
2.4 Rekoder (iii) Perlidahan yang betul. / (iv) Embouchure yang betul.
(v) Postur yang betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN BAHAN BANTU BELAJAR
Pada akhir pembelajaran murid dapat : Memainkan Buku Teks Pendidikan Kesenian Tahun 5
rekorder bagi not E, F, G, A, B dan C’ dan D’. (TP 2) Audio dan Pembesar suara
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI IMPAK / REFLEKSI / CATATAN
1. Murid mempelajari cara bermain rekoder yang betul
2. Murid mempelajari kedudukan not pada skor serta
penjarian yang betul
3. Murid berlatih memainkan rekoder dengan betul
4. Murid bermain rekoder secara berpasangan
MINGGU 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 2.5.2023
M/
BAHASA INGGERIS MASA 10.50 - 11.50
PELAJARAN
KELAS T6K4 TEMPOH 60 MINIT
LIFE IN THE PAST / World of Self, Family and
TEMA BIL MURID / 38
Friends
STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
Understand a variety of linear and non-linear print Guess the meaning of unfamiliar words
3.2 and digital texts by using appropriate reading 3.2.3 from clues provided by other known
strategies words and by context
OBJEKTIF PEMBELAJARAN BAHAN BANTU BELAJAR
By the end of the lesson most pupils will be able to: Academy Stars Year 6
Guess at least 4 out 6 unfamiliar words from clues provided by Pupil’s Book: Page(s): 22–23 Exercise(s): 1–4
other known words and by context Teacher’s Book: Page(s): 42–43
M/
PENDIDIKAN MUZIK MASA 10.20 - 10.50
PELAJARAN
KELAS T5K1 TEMPOH 30 MINIT
TEMA BUSAK PAKUI BIL MURID
STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
2.4.1 Memainkan rekoder bagi not E, F, G,
A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik
mengikut tempo.
2.0 MODUL KEMAHIRAN MUZIK (i) Penjarian yang betul. / (ii) Pernafasan
2.4.1
2.4 Rekoder yang betul.
(iii) Perlidahan yang betul. / (iv)
Embouchure yang betul.
(v) Postur yang betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN BAHAN BANTU BELAJAR
Pada akhir pembelajaran murid dapat : Memainkan rekorder bagi Buku Teks Pendidikan Kesenian Tahun 5
not E, F, G, A, B dan C’ dan D’. (TP 2) Audio dan Pembesar suara
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI IMPAK / REFLEKSI / CATATAN
1. Murid mempelajari cara bermain rekoder yang betul
2. Murid mempelajari kedudukan not pada skor serta penjarian
yang betul
3. Murid berlatih memainkan rekoder dengan betul
4. Murid bermain rekoder secara berpasangan
M/
PENDIDIKAN MUZIK MASA 10.50 - 11.20
PELAJARAN
TEMPO
KELAS T4K2 30 MINIT
H
TEMA WARNA WARNI KEK CAWAN BIL MURID
STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
2.0 MODUL KEMAHIRAN MUZIK Memainkan alat perkusi mengikut
2.2.2
2.2 Permainan Alat Perkusi corak irama berdasarkan skor
OBJEKTIF PEMBELAJARAN BAHAN BANTU BELAJAR
Pada akhir pembelajaran murid dapat memahami skor corak Buku Teks Pendidikan Kesenian Tahun 4
irama dan seterusnya memainkan alat perkusi dengan baik. Pembesar Suara / Alat perkusi
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI IMPAK / REFLEKSI / CATATAN
1. Murid memanaskan suara dengan nyanyian lagu minggu
lagu; lagu Notku Berbunyi
2. Murid mempelajari irama tepukan Kodaly
3. Murid cuba menepuk corak irama 1 dan 2 dengan
bimbingan guru
4. Murid mempelajari lagu Kek Cawan Comel
5. Murid cuba menepuk corak irama bagi alat perkusi
mengiringi lagu Kek Cawan Comel
6. Murid membuat persembahan secara berkumpulan
MINGGU 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 3.5.2023
M/
PENDIDIKAN MUZIK MASA 8.30 - 9.00
PELAJARAN
KELAS T5K5 TEMPOH 30 MINIT
TEMA BUSAK PAKUI BIL MURID
STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
2.4.1 Memainkan rekoder bagi not E, F, G,
A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik
mengikut tempo.
2.0 MODUL KEMAHIRAN MUZIK (i) Penjarian yang betul. / (ii) Pernafasan
2.4.1
2.4 Rekoder yang betul.
(iii) Perlidahan yang betul. / (iv)
Embouchure yang betul.
(v) Postur yang betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN BAHAN BANTU BELAJAR
Pada akhir pembelajaran murid dapat : Memainkan rekorder bagi Buku Teks Pendidikan Kesenian Tahun 5
not E, F, G, A, B dan C’ dan D’. (TP 2) Audio dan Pembesar suara
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI IMPAK / REFLEKSI / CATATAN
1. Murid mempelajari cara bermain rekoder yang betul
2. Murid mempelajari kedudukan not pada skor serta penjarian
yang betul
3. Murid berlatih memainkan rekoder dengan betul
4. Murid bermain rekoder secara berpasangan
M/
PENDIDIKAN MUZIK MASA 9.30 - 10.00
PELAJARAN
KELAS T5K2 TEMPOH 30 MINIT
TEMA BUSAK PAKUI BIL MURID
STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
2.4.1 Memainkan rekoder bagi not E, F, G,
A, B, C’ dan D’ dengan ton yang baik
mengikut tempo.
2.0 MODUL KEMAHIRAN MUZIK (i) Penjarian yang betul. / (ii) Pernafasan
2.4.1
2.4 Rekoder yang betul.
(iii) Perlidahan yang betul. / (iv)
Embouchure yang betul.
(v) Postur yang betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN BAHAN BANTU BELAJAR
Pada akhir pembelajaran murid dapat : Memainkan rekorder bagi Buku Teks Pendidikan Kesenian Tahun 5
not E, F, G, A, B dan C’ dan D’. (TP 2) Audio dan Pembesar suara
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI IMPAK / REFLEKSI / CATATAN
1. Murid mempelajari cara bermain rekoder yang betul
2. Murid mempelajari kedudukan not pada skor serta penjarian
yang betul
3. Murid berlatih memainkan rekoder dengan betul
4. Murid bermain rekoder secara berpasangan
MINGGU 6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TARIKH 5.5.2023
M/
BAHASA INGGERIS MASA 11.20 - 12.20
PELAJARAN
KELAS T6K4 TEMPOH 60 MINIT
IT’S AN EMERGENCY / World of Self,
TEMA BIL MURID / 38
Family and Friends
STANDARD KANDUNGAN STANDARD PEMBELAJARAN
Understand with little or no
Understand meaning in a variety of support specific information and
1.2 1.2.2
familiar contexts details of longer simple texts on a
range of familiar topics
OBJEKTIF PEMBELAJARAN BAHAN BANTU BELAJAR
By the end of the lesson most pupils will be able to: Academy Stars Year 6
Understand specific information and details of simple Pupil’s Book: Page(s): 15
longer texts. Teacher’s Book: Page(s): 32
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
AKTIVITI IMPAK / REFLEKSI / CATATAN
1. Pupils listen to teacher’s explanation of the learning
content.
Grammar (verb > adjective -ing or -ed)
2. Pupils carry out activity;
Q&A session after the explanation to determine their
understanding
Pupils complete the exercise based on the topic that
has been discussed