0% found this document useful (0 votes)
104 views8 pages

Lesson Plan

This daily lesson log outlines a kindergarten lesson on identifying places and objects found in the classroom, school, and community. The lesson plan involves singing a song, presenting examples of different places and objects, discussing concepts, and assessing student understanding through group activities and questions. The teacher evaluates the lesson's effectiveness in helping students learn and identifies those needing additional support.

Uploaded by

May Rose Aguda
Copyright
© © All Rights Reserved
We take content rights seriously. If you suspect this is your content, claim it here.
Available Formats
Download as DOCX, PDF, TXT or read online on Scribd
0% found this document useful (0 votes)
104 views8 pages

Lesson Plan

This daily lesson log outlines a kindergarten lesson on identifying places and objects found in the classroom, school, and community. The lesson plan involves singing a song, presenting examples of different places and objects, discussing concepts, and assessing student understanding through group activities and questions. The teacher evaluates the lesson's effectiveness in helping students learn and identifies those needing additional support.

Uploaded by

May Rose Aguda
Copyright
© © All Rights Reserved
We take content rights seriously. If you suspect this is your content, claim it here.
Available Formats
Download as DOCX, PDF, TXT or read online on Scribd
You are on page 1/ 8

Daily Lesson Log Paaralan PUYUPUYAN ELEMENTARY Baitang/Antas KINDER -

SCHOOL CARNATION
Guro MAY ROSE U. AGUDA Araw MIYERKULES
Petsa/Oras DECEMBER 15, 2021 Markahan MAIKADUA

ASIGNATURA SOSYO-EMOSYONAL
1. Layunin
A. Pamanatayang Pang Name the places and things found in the classroom, school, and
nilalaman community.
B. Pamanatayan sa pagganap Places and things found in school.
C. Mga Kasanayan sa
Pagkatuto: Isulat ang code  Inaganan dagiti makita iti ladawan
ng bawat kasanayan
D. Learning Endstates What skills & competencies, values & attitudes (7 mastery skills) are
being developed? To what degree should students be assessed?
 THINK: Name the places and things found in the classroom, school
and community.
 DO: The child shall be able to talk about the different places and
things found in school.
 FEEL: The child shall be able to take care of his/her school things.
 COMMUNICATE: The child demonstrates an understanding of
different places and things found in the classroom.
 INTUITION: Observe how the different places in the school works.
 LEAD: Learn how to take care of the school things.
 BE: Being Careful
II. Nilalaman
Kagamitang Panturo Video Presentation, Worksheets
A. Sanggunian:
1. Mga pahina sa Gabay ng Kindergarten Module 5, Q2w5, MELC
Guro
2. Mga pahina sa Kagamitang
Pang-Mag-aaral
3. Mga pahina sa Teksbuk
4. Karagdagang Kagamitan
mula sa portal ng Learning
Code.
B. Iba pang Kagamitang Audiovisual Presentation, Worksheets
Panturo
III. Pamamaraan
A. Balik-Aral sa nakaraang Panagkanta. (The Kindergarten Children)
aralin at/o pagsisimula ng
bagong aralin. Song: The Kindergarten Children
(Tune: The Wheels on the Bus)

The Kindergarten children, Go to school,


Go to school, go to school
The Kindergarten children, Go to school
Every single day.
(Repeat it twice)
B. Paghahabi ng layunin ng
aralin. Iti kanta a nadenggeg tayo, sadinno ti napanan dagiti agad-adal/ubbing?

-Ania ti Makita iti ladawan?


- Nakastrekka kadin iti siled-
pagadalan?
- Ania dagiti makita iti uneg ti
siled-pagadalan.

C. Pag-uugnay ng mga
halimbawa sa bagong Panangipakita ti ladawan.
aralin.

D. Pagtalakay ng bagong
konsepto at paglalahad ng krayola
bagong kasanayan #1 bag

lapis
pisara

papel tugaw

Ibaga:

Adu dagiti bambanag a makita tayo iti uneg ti siled-pagadalan. Iti


uneg ti siled-pagadalan, makitam dagiti bambanag nga usarem
kabayatan ti panagbasam kas koma dagiti libro , tugaw, lamisaan
ken pisarra.
D. Pagtalakay ng bagong Tulongan ni Toni a mangbirok iti dalanna a mapan ageskuela.
konsepto at pagalalahad ng
bagong kasanayan #2

Ibaga:

Nu sumrek tayo iti pagadalan, adu iti makita tayo a siled. Dagiti
siledpagadalan ti pagyanan dagiti agad - adal iti inaldaw - aldaw.
Adda opisina ti prinsipal a turongen noisut kasapulan. No kayatmo
ti tibro, inka iti siled- pagbasaan tapno manayonan ti maadalmo.
Adda pay ti klinik a papanan dagiti masakit. No sika ket mabisin
turongem ti kantina tapno makagatang ti merienda. Kalpasan ti
amin a leksion, mabalinmon ti mapan iti pagay-ayaman.

Differentiated Instruction

Igrupo dagiti ubbing iti 3 a grupo. Kada grupo ket maikkan iti ubraen. Ibaga
E. Paglinang sa Kabihasaan ni maestra dagiti pagannurutan kadagiti ubraen.
(Tungo sa Formative
Assessment Umuna a Grupo
Pagannurutan: Marisan dagiti bambanag a makitam iti uneg ti siled- pagadalan.
Maikadwa a Grupo
Pagannurutan: Isilpo babaen iti uged dagiti amin a nasken nga ipanmo iti bag
tapno itugotmo a mapan ageskuela.

Maikatlo a Grupo
Pagannurutan: Ania ti ar-aramidem kadagiti nadumaduma a paset ti pagadalan?
Timbuken ( O ) ti sungbat.

F. Paglalapat ng aralin sa Agdenggeg a nasayaat iti istorya kalpasanna sungbatan dagiti sumaganad.
pang-araw-araw na buhay (Video Presentation)
Kuwento:

Integration Values ● Anya dagiti aramiden tayo tapno haan a maperdi dagiti ramit tayo nga
agad-adal ken dagiti nadumaduma a siled iti pagadalan?
G. Paglalahat ng Aralin Ipakita ti ladawan

Ibaga:

Adu dagiti bambanag a makita tayo iti uneg ti siled-


pagadalan. Iti uneg ti siled-pagadalan, makitam dagiti
bambanag nga usarem kabayatan ti panagbasam kas koma
dagiti libro , tugaw, lamisaan ken pisarra.

Addaan iti nadumaduma a suli ti siled- pagadalan kas koma iti


activity area wenno naituding a pagobraan, mini-library wenno
pagbasaan, play area wenno pagay-ayaman, pagisbuan ken
pagbugguan. Iti tunggal suli ket adda ti naanay a pakausaranna.
Sursuruentayo nga ipateg ken aywanan amin dagitoy kas
panangipakita iti panangipateg iti siled- pagadalantayo.
H. Pagtataya ng Aralin A. Pagannurutan: Palikmutan dagiti banag a makita iti uneg iti siled
pagadalan.

B. Sadinno ti pakakitaan kadagitoy nga tao? Isilpo ida iti umno a


pagyananda.
I. Karagdagang gawain para Direksion: Pakakitaan tayo kadagitoy a bambanag? Kartiben ken ipigjet iti
sa takdang-aralin at umno a lugar.
remediation

IV. Mga Tala

V. Pagninilay

A. Bilang ng mag-aaral
nanakakuha ng 80% sa
pagtataya.
B. Bilang ng mag-aaral na
nangangailangan ng iba pang
gawain para sa remediation

C. Nakatulong ba ang
remedial? Bilang ng mag-aaral
na nakaunawa sa aralin.

D. Bilang ng mga mag-aaral na


magpapatuloy sa
remediation?
E. Alin sa mga istratehiyang
pagtuturo ang nakatulong ng
lubos? Paano ito nakatulong?

Prepared by:
MAY ROSE U. AGUDA
Teacher I

Approved by:

SHERWIN T. DANCEL
Head Teacher III

You might also like