Ботсвана знаходиться на півдні Африки. Територія країни становить 581 730 км². Країна має спільні кордони на півдні та південному сході з ПАР (1840 км), на півночі та заході з Намібією (1360 км), на північному сході із Замбією (в єдиній точці) та Зімбабве (813 км). Столиця — місто Габороне. Форма правління: президентська республіка. Глава держави: президент. Грошова одиниця: пула. Державна мова: англійська. Мова сетсвана визнана національною. Член ООН, Африканського союзу, СОТ, Південноафриканського митного союзу, Преференційної торгової зони «Східна та Південна Африка»,, Співдружності націй, АКТ.
Зрозуміти
[ред.]Ботсвана межує на півночі та заході з Намібією, на півдні з ПАР, на північному сході із Замбією, на сході із Зімбабве.
Її економіка — одна з найстабільніших на африканському континенті — заснована на алмазодобувній промисловості та туризмі.
Регіони
[ред.]Міста
[ред.]Інші місця
[ред.]Як дістатись
[ред.]Літаком
[ред.]У країні діє 74 аеропорти. Місцеві авіалінії регулярно літають між чотирма головними містами Ботсвани, але переліт коштує досить дорого.
Потягом
[ред.]Протяжність залізниць складає 888 км. Основним оператором залізниць є компанія Botswana Railways.
Автомобілем
[ред.]Автобусом
[ред.]Шість головних автобусних маршрутів та залізнична лінія з'єднують Френсістаун, Габороні та Лобатсі. Невисока вартість та якісне обслуговування роблять ці види транспорту дуже популярними.
Кораблем
[ред.]Транспорт
[ред.]Мова
[ред.]Що відвідати
[ред.]1) Печери Гчвіхаба — вони ж у перекладі з однієї з місцевих говір «Нори гієни» — були виявлені вперше ще в першій половині двадцятого століття, і тепер сюди ходять регулярні екскурсії, бо знайдене всередині зачаровує: це мережа коридорів, печер, повних сталактитів та сталагмітів . Тут жили люди довгі століття — доказом цього є археологічні дослідження, що знайшли тут матеріали, що належать до кам'яного віку. Сюди варто приїхати і заради історії, і заради прекрасних печер, а також заради незвичайних тварин, що уживаються у цих місцях.
2)Музей образотворчого мистецтва ставить за мету не лише ознайомити туристів з мистецтвом країни, а й сприяти процвітанню творчості в даний час. Тут проводяться виставки творів ручної роботи, які можна відвідати у серпні. А також тематичні виставки, які регулярно змінюють одна одну.
3) Національний музей Ботсвани знаходиться у столиці. Він розділений на сім залів, кожен з яких присвячений одному епізоду історії Ботсвани. Тут можна побачити статуї, стародавні зображення, предмети праці та багато іншого, що розповідає про життя жителів країни з давніх-давен.
4) Пагорби Цодило — знахідка, яка вразила свого часу археологів, тепер відкрита для огляду. Усього існує 4 великі пагорби, що входять до цієї групи: чоловічий, жіночий, дитячий та безіменний. Наскельні зображення відрізняються використанням двох основних кольорів — білого та червоного. Тут знаходили ювелірні прикраси: сережки, намисто, намисто, ланцюжки — та знаряддя праці та зброю — наконечники стріл та леза мечів.
5) Дельта Окаванґо, болото Окаванґо в Ботсвані — найбільша у світі річкова дельта внутрішнього стоку, тобто дельта річки, що не має стоку в море чи світовий океан. Верхня частина дельти вкрита густими чагарниками очерету, у яких домінує папірус. Окаванго ідеально підходить для різних тварин, у тому числі бегемота, крокодила та кількох видів антилоп.
Чим зайнятись
[ред.]Гроші та покупки
[ред.]У містах та по дорозі на сафарі можна зустріти безліч сувенірних магазинів та крамниць. Вироби з дерева, скульптури, фігури з мильного каменю, кошики та сумки, одяг для сафарі, вироби з бананових кірок — лише частина їхнього багатого асортименту.
Регіональна кухня
[ред.]Типове блюдо тут називається «браай» і є м'ясо на грилі та маїс, перемішаний з водою. Найпопулярнішим напоєм у чоловічої частини населення вважається місцеве пиво St. Louis, а у жіночої — кока-кола.
Нічне життя
[ред.]Де зупинитись
[ред.]Ключові поняття місцевого готельного фонду — «лодж» та «кемп». Загалом, щось подібне до всіх відомих holiday village, але в «африканському» варіанті. Кемпи в Ботсвані — своєрідні польові наметові табори, тільки розміри та інтер'єри наметів швидше нагадують номери у дорогих готелях. Табір зазвичай складається з дванадцяти-п'ятнадцяти наметів.
Де навчатись
[ред.]Як заробити
[ред.]Застереження
[ред.]Як зберегти здоров'я
[ред.]Поважати
[ред.]Зв'язок
[ред.]Ця стаття є кістяком. У неї є шаблон, але їй дуже не вистачає інформації. Будь ласка, додайте ваші знання! Вперед! |