Machine Intelligence Research Institute

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Machine Intelligence Research Institute
Основні дані
Засновано 2000
Засновник Еліезер Юдковський
Країна  США[1]
Штаб-квартира Берклі
Тип неприбуткова організація
Вебсторінка intelligence.org

Machine Intelligence Research Institute (MIRI, науково-дослідний інститут машинного інтелекту) (колишня назва — The Singularity Institute for Artificial Intelligence (SIAI, Інститут сингулярності)) — некомерційна організація, основною метою якої є створення безпечного штучного інтелекту (ШІ), а також вивчення потенційних небезпек і можливостей, які можуть з'явиться при створенні ШІ. Організація підтримує ідеї, спочатку висунуті I. J. Good і Вернором Вінджем, відносно «інтелектуального вибуху» або сингулярності, і ідеї Еліезера Юдковського про створення дружнього ШІ. Юдковскі досліджує в Інституті сингулярності в США проблеми глобального ризику, які може створити майбутній надлюдський ШІ, якщо його не запрограмувати на дружність до людини.[2]

Одним із директорів організації є винахідник і футуролог Рей Курцвейл. У штаті консультантів організації є оксфордський філософ Нік Бостром, геронтолог Обрі ді Грей[en], співзасновник PayPal Пітер Тіль і співзасновник Foresight Nanotech Institute[en] Христина Петерсон[en].

Організація має представництва в США й Канаді.

Історія

[ред. | ред. код]

Першим проєктом SIAI стала «анотаційна мова програмування» (annotative programming language) Flare, розробка якої почалася в липні 2001 року. Мова розроблялася для створення за її допомогою ядра ШІ. Менш ніж за рік проєкт був закритий.

У 2002 році на сайті SIAI публікується препринт глави «Рівні організації загального інтелекту»[3] із книги «Реальний ШІ: Нові підходи до штучного загального інтелекту» (за редакцією Бена Герцеля і Cassio Pennachin). Пізніше в цьому ж році, SIAI опублікував дві основні глави вступу — «Що є сингулярність?»[4] і «Чому варто працювати над наближенням сингулярності?»[5].

У 2003 році представник організації Майкл Anissimov виступив із доповіддю на міжнародній конференції Transvision 2003, що проходила в Єльському університеті.

У 2004 році SIAI був створений сайт AsimovLaws.com[6], створений для обговорення етики ШІ в контексті проблем, порушених у фільмі «Я, Робот», випущеному лише через два дні. На початку наступного року головний офіс Інституту переїжджає з Атланти в Кремнієву долину.

У лютому 2006 року Інститут формує фонд у розмірі 200 тис. дол. США[7]. Основна частина фонду (100 тис. дол.) була отримана від співзасновника Paypal Peter Thiel. У травні 2006 року на стенфордському саміті сингулярності ухвалено рішення про розширення штату співробітників Інституту.

Інститут, разом з KurzweilAI.net і Центром з вивчення мови й інформації, спонсорує стенфордський саміт сингулярності. Директор Інституту, Peter Thiel, виступає як ведучий саміту[8] Саміт зібрав коло 1300 фахівців. Серед учасників саміту були Рей Курцвейл, Нік Бостром, Корі Докторов, Ерік Дрекслер, Дуглас Гофстедтер, Steve Jurvetson[en], Bill McKibben[en], Max More[en], Себастьян Тран і Еліезер Юдковський.

У 2007 році аналогічний саміт пройшов у Палаці Театру Мистецтв, Сан-Франциско. Третій саміт сингулярності відбувся 5 жовтня 2008 року в Сан-Хосе.

Інститут фінансує проєкт Open Cognition Framework (OpenCog), метою якого є надання «дослідникам і розроблювачам програмного забезпечення загальної платформи для побудови програм з елементами штучного інтелекту.»

У 2013 році організація змінила назву на Machine Intelligence Research Institute[9].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Global Research Identifier Database — 2015.
  2. ШІ як фактор глобального ризику. Архів оригіналу за 10 лютого 2012. Процитовано 2 вересня 2010.
  3. Levels of Organization in General Intelligence. Архів оригіналу за 4 жовтня 2006. Процитовано 2 вересня 2010. [Архівовано 2006-10-04 у Wayback Machine.]
  4. What is the Singularity? | Singularity Institute for Artificial Intelligence. Архів оригіналу за 16 травня 2008. Процитовано 2 вересня 2010. [Архівовано 2008-05-16 у Wayback Machine.]
  5. Why Work Toward the Singularity? | Singularity Institute for Artificial Intelligence. Архів оригіналу за 4 жовтня 2006. Процитовано 2 вересня 2010. [Архівовано 2006-10-04 у Wayback Machine.]
  6. 3 Laws Unsafe — Asimov's Three Laws of Robotics & I, Robot. Архів оригіналу за 23 березня 2011. Процитовано 2 вересня 2010.
  7. Singularity Institute for Artificial Intelligence | AI. Архів оригіналу за 9 травня 2010. Процитовано 2 вересня 2010.
  8. Smarter than thou? [Архівовано 11 лютого 2011 у Wayback Machine.] San Francisco Chronicle, 12 травня 2006
  9. We are now the “Machine Intelligence Research Institute” (MIRI). 30 січня 2013. Архів оригіналу за 23 вересня 2018. Процитовано 6 листопада 2021.

Посилання

[ред. | ред. код]