Очікує на перевірку

Fugazi

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fugazi
Гурт на концерті в березні 2002.
Гурт на концерті в березні 2002.
Основна інформація
Жанрпост-хардкор, артпанк, альтернативний рок, експериментальний рок
Рокиз 1987 (неактивні з 2003)
КраїнаСША США
МістоВашингтон
Моваанглійська
ЛейблDischord
СкладЯн Маккей
Гі Піччотто[en]
Джо Леллі
Брендан Кенті[en]
Колишні
учасники
Колін Сірс
Інші
проєкти
Ataxia[en], Girls Against Boys[en], Embrace, The Evens, Minor Threat, Rites of Spring[en], The Teen Idles[ru], One Last Wish, Happy Go Licky, Egg Hunt, Skewbald/Grand Union, Pailhead, The Messthetics
www.dischord.com/band/fugazi

Fugazi у Вікісховищі

Fugazi — американський постгардкоровий гурт, заснований 1987 року у Вашингтоні Яном Маккеєм після розпаду Minor Threat. З 2003 «неактивні на невизначений термін».

Гурт набув популярності завдяки політичному нонконформізму і твердому додержанню етичних принципів у музичній комерції, і сильно вплинув на розвиток панк-ідеології в 1980-х роках.

Історія

[ред. | ред. код]

1986—1989: cтановлення та перші роки

[ред. | ред. код]

Після розпаду гардкор-панк-гурту Minor Threat МакКей (вокал і гітара) брав участь у кількох недовговічних гурту, зокрема в Embrace. Він вирішив, що хоче створити проєкт, який був би «як The Stooges з регі», але після розпаду Embrace остерігався створювати ще один гурт. Маккей згадував: «Мої інтереси не обов'язково полягали в тому, щоб бути в гуртові, а в тому, щоб бути з людьми, які хотіли грати музику зі мною»[1].

МакКей найняв колишнього барабанщика Dag Nasty Коліна Сірса та бас-гітариста Лаллі, і тріо почало репетирувати разом у вересні 1986 року. Після кількох місяців репетицій Сірс повернувся до Dag Nasty і був замінений на Кенті (раніше грав у Rites of Spring). Одного разу Піччотто, колега Канті по гурту Rites of Spring, заскочив під час репетиції, щоб подивитися, як справи у його друга; пізніше він зізнався, що таємно виношував ідею приєднатися до гурту. Але Піччотто був розчарований тим, що для нього, схоже, не знайшлося місця[2].

Після деяких вагань Кенті щодо того, що він хоче робити у майбутньому, тріо перегрупувалося і забронювало свій перший виступ у Wilson Center на початку вересня 1987 року. Гурт все ще потребував назви, тому Маккей вибрав слово «fugazi» з книги Марка Бейкера «Nam», збірки історій ветеранів війни у В'єтнамі, що є сленговою абревіатурою для «Fucked Up, Got Ambushed, Zipped In»[3].

Гурт почав запрошувати Піччотто на репетиції. Натхненний залученням гайпмена в гіп-гопі, Піччотто співав на бек-вокалі. Після того, як його гурт Happy Go Licky розпався, він почав більше співпрацювати з Fugazi. Зрештою Маккей попросив Піччотто стати повноправним учасником гурту, і той погодився[4].

Склад гурту

[ред. | ред. код]
Остаточний склад

Колишні учасники

[ред. | ред. код]
  • Колін Сірс — ударні (1986)
Концертні учасники
  • Джеррі Бушер — додаткові барабани, труба (1998—2002)

Студійні альбоми

[ред. | ред. код]

Мініальбоми

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Azerrad, p. 384.
  2. Azerrad, p. 385.
  3. Baker, p. 321.
  4. Azerrad, p. 386.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Azerrad, Michael (2001). Our Band Could Be Your Life: Scenes from the American Indie Underground, 1981–1991. Boston: Little, Brown. ISBN 0-316-78753-1.
  • Baker, Mark (1983). Nam. Berkley. ISBN 0-425-06000-4.