Enterobacteriaceae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Enterobacteriaceae
Мікрофотографія Escherichia coli за допомогою СЕМ
Мікрофотографія Escherichia coli за допомогою СЕМ
Біологічна класифікація
Домен: Бактерії (Bacteria)
Тип: Протеобактерії (Proteobacteria)
Клас: Гамма-протеобактерії (γ Proteobacteria)
Ряд: Enterobacteriales
Родина: Enterobacteriaceae
(ex Rahn 1937) Ewing et al. 1980
Роди

Див. текст

Синоніми
Enterobacteraceae
(ex Lapage 1979) Lapage 1982
Посилання
Вікісховище: Enterobacteriaceae
Віківиди: Enterobacteriaceae
EOL: 3214
ITIS: 245
NCBI: 543

Enterobacteriaceae (іноді перекладається як Ентеробактерії) — велика родина бактерій, що включає відомі патогени як-от Salmonella, Escherichia coli (кишечна паличка), Yersinia pestis (чумна паличка) тощо. За формою представники родини — паличкоподібні, довжиною 1—5 мікрон. Як і інші протеобактерії (Proteobacteria), вони грам-негативні.

Представники родини — факультативні анаероби, здатні зброджувати глюкозу з утворенням молочної кислоти та інших кінцевих продуктів. Більшість має джгутики, що використовуються для пересування. Не утворюють спор.

Безліч представників родини є частиною нормальної мікрофлори кишечнику і можуть бути знайдені в кишечниках людей та багатьох інших тварин, тоді як інші мешкають в ґрунті, воді або паразитують на різних рослинах і тваринах. Більшість симбіотичних зокрема паразитичних видів родини використовують численні ворсинки I типу для адгезії до клітин хазяїна.

Найкраще досліджена бактерія Escherichia coli (кишечна паличка) — найважливіший модельний організм не тільки цієї родини, але й всього домену бактерій, їх генетики, біохімії і клітинної біології.

В дужках позначено рік описання:

Кандидати

Посилання

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]