Comair

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Comair
ІАТА
OH
ІКАО
COM
Позивний
COMAIR
Типавіакомпанія
wholly owned subsidiaryd і колишня організаціяd
Дата заснування1977
Завершення діяльності29 вересня 2012
АльянсSkyTeam
Материнська компаніяDelta Air Lines
Штаб-квартираЕрлангер
Сайтcomair.com

Comair (укр. Комейр) — регіональний авіаперевізник США, повністю дочірня структура авіакомпанії Delta Air Lines. Штаб-квартира авіакомпанії знаходиться в окрузі Бун (Кентуккі), США [1][2], головні хаби — Міжнародний аеропорт Цинциннаті/Північний Кентуккі і Міжнародний аеропорт імені Джона Кеннеді в Нью-Йорку.

Comair є однією з найбільших регіональних авіакомпаній світу з щорічним доходом більше 1 мільярда доларів США. Експлуатований флот складається тільки з літаків Bombardier CRJ канадської фірми Bombardier з пасажирської місткістю до ста осіб. Працюючи під брендом Delta Connection Comair здійснює внутрішні та міжнародні перевезення в міста Сполучених Штатів Америки, Канади, Мексики і Багамських островів [3].

Наприкінці 2006 року Comair відкрила другий хаб в нью-йоркському Міжнародному аеропорту імені Джона Кеннеді (JFK). Перевантаженість аеропорту Кеннеді, брак інфраструктурних потужностей з обслуговування літаків і пасажирів стали основними причинами переміщення Comair на останню сходинку у рейтингу пунктуальності великих авіакомпаній США за даними на кінець 2006 року. Згідно з проведеним у 2008 році опитуванням Comair, на думку американців, є самою непунктуальною авіакомпанією країни, за даними статистики тільки 70% її регулярних рейсів вчасно прибувають в аеропорти призначення.[4][5]

Протягом 2007 року Comair закрила свої транзитні вузли в аеропорту Грінсборо (Північна Кароліна) і другий раз у Міжнародному аеропорту Орландо (Флорида), при цьому маршрутна мережа була передана батьківського авіакомпанія Delta Air Lines іншим регіональним перевізникам Atlantic Southeast Airlines (дочірня структура холдингу SkyWest Inc.) і Chautauqua Airlines (дочірня структура холдингу Republic Airways Holdings). На початку 2008 року Delta Air Lines оголосила про плани по скороченню всіх внутрішніх рейсів Comair на 4-5% з виведенням з експлуатації від 8 до 14 літаків Bombardier CRJ. У березні 2008 року ціна бареля нафти досягла 110 доларів США і було заявлено про подальше скорочення внутрішніх маршрутів авіаперевезень Comair.

Історія

[ред. | ред. код]
CRJ-700 авіакомпанії Comair в Міжнародному аеропорту Сарасота-Брадентон
В аеропорту імені Вілла Роджерса, Оклахома (колишньої лівреї «Comair»)

Авіакомпанія Comair була заснована в березні 1977 року Патріком Дж. Соверсом (англ. Patrick J. Sowers), Робертом Т. Трантером (англ. Robert T. Tranter), Девідом Мюллером (англ. David Mueller) і його батьком Реймондом (англ. Robert Mueller). Регулярні рейси відкрилися в квітні 1977 року і спочатку виконувалися на двох літаках Пайпер ПА-31 Навахо, штаб-квартира компанії перебувала в Цинциннаті. У 1984 році Comair отримала право використання бренду Delta Connection, липня 1986 року авіакомпанія Delta Air Lines придбала 20% власності Comair, а 22 жовтня 1999 році повністю викупила її за більш, ніж два мільярди доларів США .

26 березня 2001 року льотний склад Comair оголосив безстроковий страйк, були скасовані всі рейси авіакомпанії та припинено наземне обслуговування її літаків. Страйк тривала 89 днів і була завершена лише після підписання нового трудового договору з колективом авіакомпанії.

Comair знову привернула до себе увагу всієї країни напередодні Різдвяних свят 2004 року, скасувавши 1160 регулярних рейсів у суботу 25 та у неділю 26 грудня. Більше тридцяти тисяч пасажирів опинилися у форс-мажорній ситуації, багато з них так і не потрапили в пункти призначення до святкового часу. Причинами скасування рейсів стало поєднання двох чинників: рекордної кількості снігових опадів і недоробок в програмному забезпеченні планування польотів авіакомпанії. В ніч з 23 на 24 грудня 2006 року область Цинциннаті потрапила під сильний удар снігової бурі, була закрита автомагістраль до аеропорту, припинилася доставка авіаційного палива і авіакомпанія була змушена скасувати всі рейси п'ятниці 24 грудня. Після отримання всього необхідного в ніч з 24 на 25 грудня авіакомпанія почала запуск комп'ютерної системи планування польотів, який завершився фатальним збій у програмному забезпеченні, що в результаті і призвело до масового скасування рейсів Comair.

14 вересня 2005 року Delta Air Lines подала відповідно до 11-ї глави Кодексу США про банкрутство заявку на банкрутство самої авіакомпанії разом зі своїми дочірніми підрозділами. У ході проведення процедури банкрутства авіакомпанія Comair справила скорочення витрат в обсязі понад 70 мільйонів доларів в рік, в основному за рахунок зменшення кількості експлуатованих літаків, зниження числа рейсів і скорочення заробітної плати персоналу авіакомпанії.

25 травня 2007 року Comair оголосила про плановану заміну 14 літаків CRJ-100 на аналогічну кількість сучасних лайнерів CRJ-900 для подальшої роботи нового парку під брендом Delta Connection.

10 лютого 2009 року Delta Air Lines заявила про об'єднання підрозділів наземного обслуговування літаків авіакомпаній Comair, Mesaba Airlines і Compass Airlines в єдине для цих компаній підрозділ Regional Handling Services (RHS), яке почне свою діяльність з 3 кварталу 2009 року. Компанія RHS буде займатися наданням всього спектру послуг, бронювання авіаквитків до видачі багажу пасажирам.

CRJ-100ER авіакомпанії Comair

Флот Comair складається з наступних авіалайнерів:

Флот авіакомпанії Comair
Літак Всього Пасажирів Напрями Примітка
Bombardier CRJ-100 76 50 Всі напрямки
Bombardier CRJ-700 15 70 Всі напрямки
Bombardier CRJ-900 13 76 (12/64)

Інциденти та нещасні випадки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. «Career Area [Архівовано 21 травень 2008 у Wayback Machine.].
  2. «Comair reinstates safety program [Архівовано 17 жовтня 2015 у Wayback Machine.].
  3. Directory: World Airlines. Flight International. 3 квітня 2007.
  4. http://airconsumer.ost.dot.gov/reports/2009/February/200902ATCR (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 18 лютий 2013. Процитовано 25 серпень 2017.
  5. Mutzabaugh, Ben. Which flights are always late? Delta partners, NYC airports top the list. USA Today. Архів оригіналу за 6 січня 2007. Процитовано 25 серпня 2017.